آلومینیوم 3 - 1 صنعت نفت/ سوخت‌گیری اراکی‌ها پیش از دیدار با مدعی قهرمانی جامعه‌ای که متکی به قرآن باشد آسیب پذیر نخواهد بود ملت ایران در گام دوم انقلاب قله‌های بلند پیشرفت را طی می‌کنند/ توهین به مقدسات نشان از نداشتن منطق غربی‌ها و عجز آن‌ها در برابر انقلاب اسلامی است مستکبران عالم با اهانت به مقدسات می‌خواهند، گسترش اسلام را متوقف کنند اولین یادواره شهدای روستای رکین فراهان برگزار شد عمل به قرآن تنها نسخه شفابخش برای نجات انسان‌هاست تجمع مردم استان مرکزی در محکومیت اهانت به قرآن کریم بعد از نمازجمعه دشمنان داخلي و خارجي عليه انقلاب توطئه می‌کنند ساعت آغاز به کار مدارس استان مرکزی از روز شنبه به روال عادی باز می‌گردد  تقدیر از برگزیدگان جشنواره ابوذر استان مرکزی/ خبرنگاران «دیار آفتاب» با 4 اثر برتر خوش درخشیدند
جمعه ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۵
کد خبر: 92927
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۳

کیفیت هوای اراک در وضعیت هشدار قرار گرفت

بر اساس اطلاعات دریافتی از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای استان مرکزی، متوسط شاخص کیفیت هوای اراک در شبانه‌روز اخیر به عدد ۱۲۰ رسید که بیانگر وضعیت هشدار است.

به گزارش دیار آفتاب؛ بر اساس اطلاعات دریافتی از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای استان مرکزی، متوسط شاخص کیفیت هوای اراک در شبانه‌روز اخیر به عدد ۱۲۰ رسید که بیانگر وضعیت هشدار است.

شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای اراک در ساعت ۹ صبح امروز ( چهارشنبه) به ۱۲۲ رسید که نشانگر کیفیت هوای ناسالم برای گروه‌های سنی حساس است.

شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای ساوه هم در این ساعت به ۱۰۵ رسیده که بیانگر کیفیت هوای ناسالم برای گروه‌های سنی حساس است.

شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای شازند هم در ساعت ۹ صبح امروز ( چهارشنبه) به ۵۶ رسیده که نشانگر کیفیت هوای سالم است.

آلاینده مسئول هوای شهرهای اراک و ساوه ذرات کمتر از ۲ و نیم میکرون و علت آلودگی، پدیده وارونگی دما و افزایش آلاینده های جوی است.

توصیه می شود در شرایط آلودگی هوا گروه های حساس از جمله سالمندان، کودکان و بیماران قلبی و ریوی به منظور احتیاط بیشتر حتی‌الامکان در این وضعیت از منزل خارج نشوند و سایر افراد از فعالیت‌های سنگین خارج از منزل اجتناب نمایند.

بررسی ها حاکی از ورود یک سامانه بارشی از مناطق شمال غرب به کشور می باشد. این سامانه ابتدا از امروز موجب افزایش سرعت باد خواهد شد. سرعت وزش باد در برخی از نقاط بویزه نوار غرب استان امروز نسبتا شدید خواهد بود و در برخی از نقاط به حدود 50 کیلومتر بر ساعت خواهد رسید. همچنین سرعت وزش باد فردا پنجشنبه در استان شدید خواهد بود و در برخی از نقاط به 60 تا 70 کیلومتر بر ساعت خواهد رسید.

اراک یکی از هشت کلانشهر آلوده کشور است که از ابتدای امسال تاکنون 120 روز ناسالم در کارنامه خود به ثبت رسانده است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار