به‌لیمو، مسکن طبیعی استرس توزیع یک هزار و 100 بسته معیشتی به نیت شهید سلیمانی در فراهان اقتدار توام با مهرباني مهمترين دستاورد نیروی انتظامي به شمار مي رود ایجاد پالایشگاه مازوت در خمین گزارش تصویری| بازدید نماینده اراک کمیجان و خنداب از دفتر پایگاه خبری دیارآفتاب ناکامی غربگرایان داخلی در عملیات رسانه‌ای علیه سفر رئیس‌جمهور به روسیه دسترسی 79درصد روستاهای استان مرکزی به اینترنت/ تمامی روستاهای بالای 10 خانوار مرکزی تا سال آینده به اینترنت متصل می شوند طراحی اجزای روابط راهبردی در مذاکره رئیسی - پوتین/ بودجه پایتخت زیر ذره‌بین حال پرسپولیس خوش نیست/ نبرد یوزهای پارسی با ببرهای آبی آسیا / درخواست رسمی فولاد برای جذب بیرانوند! هماهنگی سران قوا برای تخصیص اعتبار ارز ترجیحی تا پایان سال جاری
پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۳
کد خبر: 92927
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۳

کیفیت هوای اراک در وضعیت هشدار قرار گرفت

بر اساس اطلاعات دریافتی از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای استان مرکزی، متوسط شاخص کیفیت هوای اراک در شبانه‌روز اخیر به عدد ۱۲۰ رسید که بیانگر وضعیت هشدار است.

به گزارش دیار آفتاب؛ بر اساس اطلاعات دریافتی از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای استان مرکزی، متوسط شاخص کیفیت هوای اراک در شبانه‌روز اخیر به عدد ۱۲۰ رسید که بیانگر وضعیت هشدار است.

شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای اراک در ساعت ۹ صبح امروز ( چهارشنبه) به ۱۲۲ رسید که نشانگر کیفیت هوای ناسالم برای گروه‌های سنی حساس است.

شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای ساوه هم در این ساعت به ۱۰۵ رسیده که بیانگر کیفیت هوای ناسالم برای گروه‌های سنی حساس است.

شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای شازند هم در ساعت ۹ صبح امروز ( چهارشنبه) به ۵۶ رسیده که نشانگر کیفیت هوای سالم است.

آلاینده مسئول هوای شهرهای اراک و ساوه ذرات کمتر از ۲ و نیم میکرون و علت آلودگی، پدیده وارونگی دما و افزایش آلاینده های جوی است.

توصیه می شود در شرایط آلودگی هوا گروه های حساس از جمله سالمندان، کودکان و بیماران قلبی و ریوی به منظور احتیاط بیشتر حتی‌الامکان در این وضعیت از منزل خارج نشوند و سایر افراد از فعالیت‌های سنگین خارج از منزل اجتناب نمایند.

بررسی ها حاکی از ورود یک سامانه بارشی از مناطق شمال غرب به کشور می باشد. این سامانه ابتدا از امروز موجب افزایش سرعت باد خواهد شد. سرعت وزش باد در برخی از نقاط بویزه نوار غرب استان امروز نسبتا شدید خواهد بود و در برخی از نقاط به حدود 50 کیلومتر بر ساعت خواهد رسید. همچنین سرعت وزش باد فردا پنجشنبه در استان شدید خواهد بود و در برخی از نقاط به 60 تا 70 کیلومتر بر ساعت خواهد رسید.

اراک یکی از هشت کلانشهر آلوده کشور است که از ابتدای امسال تاکنون 120 روز ناسالم در کارنامه خود به ثبت رسانده است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار