به‌لیمو، مسکن طبیعی استرس توزیع یک هزار و 100 بسته معیشتی به نیت شهید سلیمانی در فراهان اقتدار توام با مهرباني مهمترين دستاورد نیروی انتظامي به شمار مي رود ایجاد پالایشگاه مازوت در خمین گزارش تصویری| بازدید نماینده اراک کمیجان و خنداب از دفتر پایگاه خبری دیارآفتاب ناکامی غربگرایان داخلی در عملیات رسانه‌ای علیه سفر رئیس‌جمهور به روسیه دسترسی 79درصد روستاهای استان مرکزی به اینترنت/ تمامی روستاهای بالای 10 خانوار مرکزی تا سال آینده به اینترنت متصل می شوند طراحی اجزای روابط راهبردی در مذاکره رئیسی - پوتین/ بودجه پایتخت زیر ذره‌بین حال پرسپولیس خوش نیست/ نبرد یوزهای پارسی با ببرهای آبی آسیا / درخواست رسمی فولاد برای جذب بیرانوند! هماهنگی سران قوا برای تخصیص اعتبار ارز ترجیحی تا پایان سال جاری
پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۰
کد خبر: 92918
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۵
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی:

مجلس یازدهم به دنبال گره‌گشای از مسائل کشور است/لوایح حوزه اشتغال و کاهش تورم خارج از نوبت و به فوریت رسیدگی می‌شود

آصفری گفت: مجلس لوایحی که در حوزه اشتغال، کارآفرینی، کاهش تورم و حل مشکل اقتصادی کشور، خارج از نوبت و به فوریت رسیدگی خواهد کرد.

به گزارش دیار آفتاب؛ محمدحسن آصفری، نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب به مناسبت روز مجلس گفت: مجلس یازدهم سعی و تلاش می‌کند که گره‌گشای مسائل کشور باشد و در این خصوص اقدامات خوبی را انجام داده است که یکی از این اقدامات موضوع  تأمین مسکن مردم است.

آصفری اظهار کرد: با توجه به اینکه بیش از ۶ میلیون نفر فاقد مسکن در کشور داریم  سعی و تلاش مجلس بر این است که در این حوزه مسیری راهگشا را مشخص کند.

وی تصریح کرد: دومین اقدام مجلس موضوع فرار مالیاتی بوده است، امروزه کسبه، کارمندان و کارکنان دولت مالیات خود را به‌موقع پرداخت می‌کنند اما افرادی که درآمدهای نجومی دارند به‌هیچ‌وجه حاضر نیستند مالیات خود را بپردازند لذا مجلس در خصوص فرار مالیاتی طرح مالیات برعایدی سرمایه را در دستور کار دارد.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: اقدام دیگر مجلس کم کردن حقوق نجومی است در گذشته مصوب بود که مدیران ۲۱ برابر کارمندان جزء حقوق بگیرند اما مجلس به این موضوع مهم ورود کرده و این نابرابری را تا حدودی کاهش داده است.

وی پایان دادن به انحصار وکالت را از دیگر اقدامات مجلس یازدهم عنوان کرد و افزود: کسانی حق ورود به این مشاغل را داشتند که از یک رانتی برخوردار بودن که مجلس با اصلاح قانون کسب و کار این انحصار را شکست تا جوانان تحصیل کرده در عرصه های مختلف مثل موضوع وکلا، دفاتر اسناد رسمی و..بتوانند حضور داشته باشند.

آصفری اظهار کرد: با توجه به جایگاه قانونی در مورد تحقیق و تفحص ماده ۲۳۴ آئین نامه داخلی مجلس، سؤال از وزرا از جمله راهکارهای نظارتی مجلس است که در کنار قانون گذاری در بحث نظارتی مورد توجه نمایندگان است.

وی خاطرنشان کرد: انتظار می رفت که دولت گذشته لوایحی را برای کسب و کار، اشتغال، پایین آوردن تورم، به مجلس ارائه دهد که این کار در دولت گذشته انجام نشد امروز منتظر هستیم دولت جدید  لوایحی را در این حوزه به مجلس ارائه دهد و مطمئناً مجلس لوایحی که در حوزه اشتغال، کارآفرینی، کاهش تورم و حل مشکل اقتصادی کشور، خارج از نوبت و به فوریت رسیدگی خواهد کرد.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار