جهش تولید مسکن گام بلندی در جهت حذف حاشیه‌نشینی است سهیمه استان مرکزی در جهش تولید مسکن ۶۱ هزار و ۱۲۷ واحد است شرایط واگذاری بناهای تاریخی به بخش خصوصی تسهیل شد ۵۴ درصد مجموع مسکن‌های روستایی استان مرکزی مقاوم‌سازی شده‌اند پیشرفت 85 درصدی ساخت 3 هزار واحد محرومین در استان مرکزی حق موقوفه طرح جهش ملی مسکن در اراک قابل بخشش نیست راه اندازی مرکز دولتی درمان ناباروری در اراک/ قلب اولین جنینِ درمان ناباروری در بیمارستان امیرالمومنین(ع) شکل گرفت آلومینیوم و سپاهان در حذفی به هم رسیدند/ محکوم به برد در مصاف تکراری فزایش درآمد کارگران و کارمندان/ برگزاری دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران/ بررسی تقابل حقیقی‌ها و حقوقی‌ها در بورس تیم یحیی پوست می‌اندازد/ فدراسیون: اردوی خارجی، ممنوع! / استقلال هافبک پرسپولیس را می‌خواهد
دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۷
کد خبر: 92894
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۰

ادعای تازه غرب برای اثرگذاری بر مذاکرات وین/ آیا روش ایران برای مذاکرات تغییر کرده است؟

به نظر می رسد در این دور از مذاکرات تیم ها با نگاه جدیدی به میز گفتگو برگشتند و ایران هم برای رفع تحریم ها همزمان با حفظ حقوق هسته ای تاکید دارد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از  شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ دور نخست مذاکرات هسته ای در وین بین ایران و کشورهای 4+1 شب گذشته به پایان رسید، این در حالی بود که طرف های حاضر در مذاکره، روند مثبتی را برای آن ترسیم می کنند.

به نظر می رسد در این دور از مذاکرات تیم ها با نگاه جدیدی به میز گفتگو برگشتند و ایران هم برای رفع تحریم ها همزمان با حفظ حقوق هسته ای تاکید دارد.

البته طرف های غربی به دنبال آن هستند که زمینه ای را فراهم کنند تا بیشترین بهره را از مذاکرات دوره های قبل ببرند به همین جهت انریکه مورا معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ادعا کرده است که ایران موافقت کرده تا مذاکرات این دور بر پایه ۶ دور مذاکرات قبلی ادامه یابد این ادعا در حالی مطرح شده که وی گفته است طرف ایرانی می‌خواهد "حساسیت های سیاسی" دولت جدید ایران ضمیمه مذاکرات شود.

این ادعا در حالی از سوی طرف های غربی مطرح شده است که بر اساس اطلاعات موجود نتیجه 6 دور مذاکرات در دوره قبل، رسیدن به یک متن باز و بدون توافق در 20 ژوئن بوده است؛ متنی که هیچ کدام از کشورهای حاضر در مذاکره مدعی توافق بر روی آن نیستند.

به نظر می رسد ادامه مذاکرات بر مبنای دورهای قبلی در واقع بازگشت به یک متن غیر توافق شده است که ممکن است نتیجه مطلوب ایران برای رفع تحریم ها را در بر نداشته باشد.

البته به گفته نزدیکان تیم مذاکره کننده ایرانی، مذاکره کنندگان کشورمان با 6 دور مذاکره در دور قبل، با انعطاف برخورد کرده قصد ندارند پیش نویس تهیه شده از دور قبل را به طور کامل رد یا به طول کامل تایید کنند.

بنابراین به نظر می رسد ادعای طرف های غربی برای مذاکره برمبنای 6 دوره قبل ادعایی است که بیش از هر چیز با هدف اثرگذاری بر نتیجه مذاکرات مطرح شده است.

بنا بر آن چه گفت شد، جمهوری اسلامی هیچ تغییری در روش و وعده‌های مذاکراتی خود صورت نداده و دقیقا بر خلاف آنچه پیش از این اعلام شده بود، با حفظ فرمت گفتگوهای قبلی و با ورود انتقادی به محتوای به دست آمده در ۲۰ ژوئن، مسیر مشخصی را برای لغو تحریم‌ها پیگیری می‌کند.

انتهای پیام/ک

captcha
آخرین اخبار