دبیر: اگر کسی از من دارایی در امریکا پیدا کرده؛ نوش جانش!/ دنبال جنگ و دعوا نیستیم، تهمت‌ها و دروغ‌ها را افشا می‌کنیم توافقات در وین درباره ایده‌ها تا حدود زیادی انجام شده است/ آمریکا باید تصمیمات خود را درباره مسائل باقیمانده اعلام کند افزایش ۲۵ برابری آنتی‌بادی‌ با تزریق واکسن در دوز سوم فواید رژیم غذایی خام بر سلامت جسم و روان ظرفیت‌های فضای مجازی برای اشتغال زنان / «آموزش»؛ لازمه رشد مشاغل مجازی  بدون فوتی و شناسایی ۱۰۰ مورد مبتلا به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته مردم اراک تیم آلومینیوم را دوست دارند و باید به آن بها داد/ اولویتم ساختار و حرفه‌ای بودن تیم است کدام اژدر‌های ایرانی قاتل ناو‌های هواپیمابر آمریکایی هستند؟ صعود آلومینیوم در ضیافت پنالتی ها/ وداع تلخ و زودهنگام محرم با جام حذفی آغاز اجرای موافقتنامه ۲۵ ساله ایران و چین موفقیتی راهبردی است
سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۰۲:۳۷
کد خبر: 92893
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۰
دیارآفتاب گزارش می دهد؛

ثبت ۱۱۹ روز آلوده برای اراک

براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر اراک، هوای این شهر برای چهارمین روز متوالی در هفته جاری و برای 119امین بار در سال 1400 ناسالم شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر اراک، شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای اراک در ساعت ۹ امروز، سه‌شنبه ۹ آذر؛ عدد ۱۱۳ را نشان می‌دهد که بیانگر "هوای ناسالم برای گروه‌های حساس" است.

توصیه می‌شود شهروندان از فعالیت بدنی و تردد غیرضروری در فضای باز جدا خودداری کنند.

بررسی ها حاکی از تداوم پتانسیل انباشت آلاینده های جوی تا صبح چهارشنبه است که موجب تداوم کاهش کیفیت هوا در حد ناسالم برای گروه های حساس و در صورت عدم مدیریت منابع آلاینده ناسالم برای همه گروه ها در برخی از ساعات خواهد شد.

اکیداً توصیه می شود در شرایط آلودگی هوا گروه های حساس از جمله سالمندان، کودکان و بیماران قلبی و ریوی به منظور احتیاط بیشتر حتی‌الامکان در این وضعیت از منزل خارج نشوند و سایر افراد از فعالیت‌های سنگین خارج از منزل اجتناب نمایند.

بررسی‌های کلی در سطح کشور نشان می دهد اراک در طول سالیان گذشته همواره یکی از هشت کلانشهر آلوده و حتی در روزهایی آلوده‌ترین شهر کشور بوده که بر اساس آمارهای موجود و اعلام مسئولین اداره کل محیط زیست استان در سال گذشته ۵۲ روز ناسالم را به ثبت رسانده است و در سال جاری مردم اراک ۱۱9 روز ناسالم را سپری کرده اند.

در شاخص کیفی هوا، از صفر تا ۵۰ به معنی پاک، از ۵۱ تا ۱۰۰ به معنی سالم، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ به معنی ناسالم برای گروه‌های حساس، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ به معنی ناسالم برای عموم، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ به معنی بسیار ناسالم و بالاتر از ۳۰۰ به معنی خطرناک است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار