دبیر: اگر کسی از من دارایی در امریکا پیدا کرده؛ نوش جانش!/ دنبال جنگ و دعوا نیستیم، تهمت‌ها و دروغ‌ها را افشا می‌کنیم توافقات در وین درباره ایده‌ها تا حدود زیادی انجام شده است/ آمریکا باید تصمیمات خود را درباره مسائل باقیمانده اعلام کند افزایش ۲۵ برابری آنتی‌بادی‌ با تزریق واکسن در دوز سوم فواید رژیم غذایی خام بر سلامت جسم و روان ظرفیت‌های فضای مجازی برای اشتغال زنان / «آموزش»؛ لازمه رشد مشاغل مجازی  بدون فوتی و شناسایی ۱۰۰ مورد مبتلا به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته مردم اراک تیم آلومینیوم را دوست دارند و باید به آن بها داد/ اولویتم ساختار و حرفه‌ای بودن تیم است کدام اژدر‌های ایرانی قاتل ناو‌های هواپیمابر آمریکایی هستند؟ صعود آلومینیوم در ضیافت پنالتی ها/ وداع تلخ و زودهنگام محرم با جام حذفی آغاز اجرای موافقتنامه ۲۵ ساله ایران و چین موفقیتی راهبردی است
سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۰۱:۴۱
کد خبر: 92869
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۷

علائم سویه جدید «اومیکرون»/ ابتلای خفیف بدون نیاز به بستری

شایع‌ترین شکایت بالینی بیماران مبتلا به سویه جدید، خستگی شدید یک یا دو روزه همراه با سردرد و بدن درد بوده‌است.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از خبرگزاری فارس از رویترز، یک پزشک آفریقای جنوبی که خود نیز یکی ازاولین بیماران مشکوک به سویه جدید ویروس کرونا بوده است، اعلام کرد علائم سویه اومیکرون خفیف است و به بستری نیاز ندارد.

دکتر آنجلیک کوتزی، پزشک خصوصی و رئیس انجمن پزشکی آفریقای جنوبی طی مصاحبه‌‌ای با رویترز گفت: در 18 نوامبر متوجه هفت بیمار در کلینیک خود شدم که علائم متفاوتی با سویه دلتا داشتند، ولی علائم آن‌ها بسیار خفیف‌تر بود.

او گفت: بیماران مبتلا به این سویه جدید، علائم خفیفی را مشاهده می‌کنند. هیچ یک از آن‌ها تا کنون به بستری نیاز نداشته‌ و با مراقبت‌های خانگی بهبود یافته‌اند.

کوتزی که در کمیته مشاوره وزیران در خصوص واکسن‌ها نیز حضور دارد، گفت: بر خلاف سویه دلتا، تاکنون بیماران مبتلا به  سویه جدید، از دست دادن بویایی یا چشایی را گزارش نکرده‌اند و هیچ کاهش چشمگیری در سطح اکسیژن آن‌ها مشاهده نشده‌است. شایع‌ترین شکایت بالینی این بیماران، خستگی شدید یک یا دو روزه همراه با سردرد و بدن درد بوده‌است.

وی افزود:  اومیکرون بیشتر بر روی افراد 40 ساله یا جوان‌تر تاثیر می‌گذارد. تقریباً نیمی از بیماران مبتلا به سویه جدید اومیکرون که  تحت درمان این پزشک متخصص قرار گرفته‌اند،  پیش از این واکسینه نشده بودند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار