دبیر: اگر کسی از من دارایی در امریکا پیدا کرده؛ نوش جانش!/ دنبال جنگ و دعوا نیستیم، تهمت‌ها و دروغ‌ها را افشا می‌کنیم توافقات در وین درباره ایده‌ها تا حدود زیادی انجام شده است/ آمریکا باید تصمیمات خود را درباره مسائل باقیمانده اعلام کند افزایش ۲۵ برابری آنتی‌بادی‌ با تزریق واکسن در دوز سوم فواید رژیم غذایی خام بر سلامت جسم و روان ظرفیت‌های فضای مجازی برای اشتغال زنان / «آموزش»؛ لازمه رشد مشاغل مجازی  بدون فوتی و شناسایی ۱۰۰ مورد مبتلا به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته مردم اراک تیم آلومینیوم را دوست دارند و باید به آن بها داد/ اولویتم ساختار و حرفه‌ای بودن تیم است کدام اژدر‌های ایرانی قاتل ناو‌های هواپیمابر آمریکایی هستند؟ صعود آلومینیوم در ضیافت پنالتی ها/ وداع تلخ و زودهنگام محرم با جام حذفی آغاز اجرای موافقتنامه ۲۵ ساله ایران و چین موفقیتی راهبردی است
سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۰۲:۵۰
کد خبر: 92859
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۶
پژوهشگر حوزه علمیه :

انقلاب اسلامی هویت جدیدی از شخصیت بانوان به دنیا معرفی کرد

طیبی گفت: انقلاب اسلامی هویت جدیدی از شخصیت بانوان به دنیا معرفی کرد که این هویت برگرفته از نگاه و مکتب حضرت امام خمینی(ره) است.

به گزارش دیار آفتاب؛ دکتر ناهید طیبی پژوهشگر برجسته حوزه علمیه جامعه الزهرا(س) قم در حاشیه کرسی علمی و ترویجی بازنگری و نقد روایت نقص عقل زنان با تکیه بر سیره امیرالمؤمنین(ع) گفت: دین اسلام برای زن ارزش و اهمیت زیادی قائل شده و از نظر اسلام زن شخصیتی گران بها است که می تواند نقش مهمی در جامعه داشته باشد و قطعا حضور بانوان همراه با عفت و کرامت در جامعه موجب پیشرفت و سربلندی جامعه می شود.

طیبی اظهار کرد: انقلاب اسلامی هویت جدیدی از شخصیت بانوان به دنیا معرفی کرد که این هویت برگرفته از نگاه و مکتب حضرت امام خمینی(ره) است.

وی ادامه داد: آنچیزی که امروز بیشتر در خصوص نقش و حضور بانوان در جامعه مطرح است ایفای نقش زنان در تمدن سازی است و قطعا بانوان می توانند با تاسی بر جریان عاشورا و نقش حضرت زینب(س) حضوری تمدن ساز در جامعه اسلامی داشته باشند.

این پژوهشگر حوزه علمیه بیان کرد: در طول تاریخ اسلام نقش موثر زنان همواره موجب حرکت های ماندگار تاریخی شده که به طور مثال می توان استمرار حرکت پیامبر اکرم(ص) با حضور حضرت خدیجه(س) و حضرت زهرا(س) را نام برد و یا نقش حضرت زینب کبری(س) در استمرار نهضت حسینی(ع) را نام برد.

طیبی یادآور شد: در انقلاب اسلامی هم زنان از شکل گیری انقلاب تا پیروزی های دفاع مقدس و جهادهای انجام شده در حوزه های علمی، فرهنگی و اجتماعی نقش بسیار چشمگیری داشتند.

وی افزود: بصیرت مهمترین شاخصه حضور زنان در طول تاریخ انقلاب اسلامی است و بانوانی که همواره نقش موثر ایفا کرده اند شرایط زمانه خود را به خوبی شناختند و درک کردند و امروز در گام دوم انقلاب نیازمند حضور زنان با بصیرت و با شناخت کامل و صحیح از شرایط هستیم.

این پژوهشگر حوزه علمیه بیان کرد: مطرح کردن الگوی سوم زن مسلمان توسط مقام معظم رهبری نشان از اهمیت نقش زنان در بیانیه گام دوم انقلاب است و امروز باید منشور زن مسلمان ایرانی به دنیا صادر شود.

طیبی یکی از راه های نقش آفرینی زنان در تشکیل تمدن اسلامی را تحقق سبک زندگی اسلامی عنوان کرد و افزود: باید با حرکت هوشمندانه و کاملا علمی این مسئله محقق شود.

وی اظهار کرد: از برنامه های مهم حوزه های علمیه خواهران فعالیت علمی و پژوهشی بر روی کتاب مقدس همچون نهج البلاغه است که نقش مهمی در پیشرفت علمی حوزه های علمیه دارد و در این راستا برگزاری برنامه های کرسی علمی و ترویجی پیش بینی شده است.

این پژوهشگر حوزه علمیه بیان کرد:امروز کرسی علمی و ترویجی بازنگری و نقد روایت نقص عقل زنان با تکیه بر سیره امیرالمؤمنین(ع) با حضور اساتید برجسته حوزه و دانشگاه برگزار شد که در این برنامه حجت الاسلام فاضل حسامی و حجت الاسلام عابدین رستمی به عنوان ناقدین کرسی و بنده به عنوان ارائه دهنده مباحث را ارائه دادم و دبیر علمی این کرسی را دکتر زهرا کرمی فراهانی عهده دار بودند.

کرسی علمی و ترویجی بازنگری و نقد روایت نقص عقل زنان با تکیه بر سیره امیرالمؤمنین(ع) به همت مدرسه علمیه تخصصی ریحانه النبی(س) اراک و با مشارکت مرکز تخصصی الزهرا(س) قروه کردستان و دانشگاه فرهنگیان برگزار شد که شرکت کنندگان از صبح تا ظهر در این کرسی علمی و ترویجی علاوه بر استفاده از مباحث از گواهینامه معتبر بهره مند خواهند شد.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار