دبیر: اگر کسی از من دارایی در امریکا پیدا کرده؛ نوش جانش!/ دنبال جنگ و دعوا نیستیم، تهمت‌ها و دروغ‌ها را افشا می‌کنیم توافقات در وین درباره ایده‌ها تا حدود زیادی انجام شده است/ آمریکا باید تصمیمات خود را درباره مسائل باقیمانده اعلام کند افزایش ۲۵ برابری آنتی‌بادی‌ با تزریق واکسن در دوز سوم فواید رژیم غذایی خام بر سلامت جسم و روان ظرفیت‌های فضای مجازی برای اشتغال زنان / «آموزش»؛ لازمه رشد مشاغل مجازی  بدون فوتی و شناسایی ۱۰۰ مورد مبتلا به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته مردم اراک تیم آلومینیوم را دوست دارند و باید به آن بها داد/ اولویتم ساختار و حرفه‌ای بودن تیم است کدام اژدر‌های ایرانی قاتل ناو‌های هواپیمابر آمریکایی هستند؟ صعود آلومینیوم در ضیافت پنالتی ها/ وداع تلخ و زودهنگام محرم با جام حذفی آغاز اجرای موافقتنامه ۲۵ ساله ایران و چین موفقیتی راهبردی است
سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۰۲:۴۷
کد خبر: 92841
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۱
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک:

14 مدرسه به دلیل عدم رعایت دستورالعمل‌ها پلمپ شدند/ واکسن بهترین راه برای جلوگیری از جهش‌های آینده و افزایش سطح ایمنی است

جمالیان گفت: هفته گذشته نیز از ۲۴۸مدرسه بازدید به عمل آمد.در این مدت ۱۵اخطار صادرشده و ۱۴مدرسه نیز به دلیل عدم رعایت دستورالعمل‌ها پلمپ شده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ سید محمد جمالیان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: زمانی که سرعت انتقال ویروس افزایش پیدا می‌کند، فرصت جهش به ویروس داده می‌شود.

جمالیان اظهار کرد: اگر در آفریقا میزان واکسیناسیون در سطح مطلوبی بود، سرعت گردش ویروس آن‌قدر بالا نمی‌رفت که به‌صورت ناگهانی ۳۰جهش رخ بدهد.

واکسن بهترین راه برای جلوگیری از جهش‌های آینده و افزایش سطح ایمنی است

وی ادامه داد: نگرانی جهان در حال حاضر این است که در ژن‌هایی جهش رخ‌داده باشد که سابقاً واکسن در محل آن ژن‌ها اثر داشته است.اگر در این ژن‌ها جهش‌هایی رخ دهد،امکان مقاومت به واکسن وجود خواهد داشت اما همچنان زدن واکسن بهترین راه برای جلوگیری از جهش‌های آینده و افزایش سطح ایمنی است لذا از افرادی که هنوز اقدام به دریافت واکسن نکرده‌اند،می‌خواهیم تا هرچه سریع‌تر واکسن کرونای خود را دریافت کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: زدن ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید به‌صورت جدی رعایت شود.همچنین می‌بایست اقناع‌سازی خانواده‌ها توسط ارگان‌های مرتبط در دستور کار قرار گیرد.در صورتی که عادی انگاری رخ بدهد،احتمال شروع پیک‌های بعدی بالا می‌رود.

جمالیان، در ادامه با اشاره به اینکه با بازگشایی مدارس، بسیاری از دانش آموزان جهت حمل‌ونقل از وسایل نقلیه عمومی نظیر اتوبوس استفاده می‌کنند افزود: علیرغم تصویب این موضوع که دیگر نباید جهت پرداخت کرایه از پول نقد استفاده کرد،اما به دلیل نبود دستگاه در اتوبوس‌های شرکت اتوبوس‌رانی اراک،همچنان پول نقد دریافت می‌شود؛لذا می‌بایست هرچه سریع‌تر پیگیری‌هایی جهت رفع این مشکل صورت پذیرد.

14 مدرسه به دلیل عدم رعایت دستورالعمل‌ها پلمپ شدند

وی ادامه داد: از ابتدای مهرماه تاکنون، تعداد مدارس بازدید شده زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی اراک به‌جز ساوه و خمین،۸۳۷مورد بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک خاطرنشان کرد: هفته گذشته نیز از ۲۴۸مدرسه بازدید به عمل آمد.در این مدت ۱۵اخطار صادرشده و ۱۴مدرسه نیز به دلیل عدم رعایت دستورالعمل‌ها پلمپ شده است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار