شهردار اراک:

کرایه تاکسی در اراک تا پایان سال بدون تغییر می ماند/ نیمی از تاکسی ها باید نوسازی شوند

کریمی با اشاره به اینکه کرایه تاکسی در اراک تا پایان سال بدون تغییر می ماند گفت: از میان ۲۳۸۸ تاکسی فعال در شهر اراک، ۱۵۳۸ دستگاه عمر بیش از ۱۰ سال داشته و نیازمند نوسازی هستند.
کد خبر: ۹۲۷۹۸ تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۳

به گزارش دیار آفتاب؛ علیرضا کریمی شهردار اراک گفت: هر سال مصوبه نرخ کرایه تاکسی به شورای اسلامی شهر ارائه می‌شود و پس از تصویب شورای اسلامی شهر نرخ نهایی در اردیبهشت ماه هر سال اعلام خواهد شد و پس از آن افزایش مجددی در نرخ کرایه‌های تاکسی نخواهیم داشت، امسال هم چون گذشته نرخ کرایه تاکسی در ابتدای سال اعلام شده و تغییری نخواهد کرد.

وی افزود: برای رفع مشکلات رانندگان تاکسی در حال انجام اقداماتی برای نوسازی تاکسی‌های شهری هستیم و در این راستا با تعدادی بانک عامل گفت‌وگو کرده‌ایم تا شرایط ارائه تسهیلات برای نوسازی تاکسی فراهم شود، این امر در حال پیگیری است و هنوز تثبیت نشده است؛ اینکه چه مدت طول خواهد کشید تا کار به نتیجه برسد بستگی به بانک‌های عامل خواهد داشت.

شهردار اراک، گفت: در حال حاضر ۲۳۸۸ تاکسی در شهر اراک فعال است که شامل چهار دستگاه با عمر کمتر از دو سال، ۴۸۲ دستگاه با عمر بین سه تا پنج سال، ۳۶۴ دستگاه با عمر بین شش تا ۱۰ سال و ۱۵۳۸ دستگاه با عمر بیش از ۱۰ سال می‌شود، بر این اساس بیش از نیمی از تاکسی‌های شهر عمر بیش از ۱۰ سال دارد که نیازمند نوسازی است.

انتهای پیام/