مهلت پرداخت واریز وجه متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن اراک تمدید شد ابراز نگرانی هپکویی ها از مصوبه واردات 10هزار دستگاه ماشین آلات معدنی و راهسازی/ سالها با دست خالی با مافیای پیچیده واردات جنگیده ایم! به‌لیمو، مسکن طبیعی استرس توزیع یک هزار و 100 بسته معیشتی به نیت شهید سلیمانی در فراهان اقتدار توام با مهرباني مهمترين دستاورد نیروی انتظامي به شمار مي رود ایجاد پالایشگاه مازوت در خمین گزارش تصویری| بازدید نماینده اراک کمیجان و خنداب از دفتر پایگاه خبری دیارآفتاب ناکامی غربگرایان داخلی در عملیات رسانه‌ای علیه سفر رئیس‌جمهور به روسیه دسترسی 79درصد روستاهای استان مرکزی به اینترنت/ تمامی روستاهای بالای 10 خانوار مرکزی تا سال آینده به اینترنت متصل می شوند طراحی اجزای روابط راهبردی در مذاکره رئیسی - پوتین/ بودجه پایتخت زیر ذره‌بین
پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۸
کد خبر: 92791
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۹
استاندار مرکزی:

زنگ پایان ریخت و پاش در شرکت هایی دارای حقوق معوق استان مرکزی نواخته شد

مخلص الائمه با اشاره به اینکه امیدواریم زنگ پایان ریخت و پاش در شرکت هایی که حقوق معوق دارند زده شود افزود: البته این زنگ در روز معارفه بنده نیز اعلام شد و با قدرت نیز این مهم را پیگیری خواهیم کرد، اجازه نمی دهیم شرکت های درگیر با مشکل ریخت و پاش کنند که این مهم در استانداری نیز در حال انجام است.

به گزارش دیار آفتاب؛فرزاد مخلص الائمه استاندار مرکزی در جلسه فراکسیون کارگری مجلس با تشکل های کارگری استان مرکزی گفت: مباحث کارگری استان مرکزی به عنوان یک استانی که قطب صنعتی کشور است و دیگر حوزه ها نیز ظرفیت هایی دارد، تنها مربوط به اراک نیست و کل استان را در بر میگرد، در برخی شهرهای استان کمبود نیروی کار داریم، همه مسائل اراک نیز محدود به حدفاصل دروازه تهران تا سه راهی خمین و همه مسائل کارگری نیز محدود به آذرآب و هپکو نیست گرچه هپکو نماد ناکارآمدی در خصوصی سازی است و مسائل آن باید به طور جدی دنبال شود.

مخلص الائمه تصریح کرد: بحث صنعت استان و صنایع بزرگی که نماد صنعت استان شده اند، شرایط خاص خود را دارند و مسائل آنها باید به صورت ویژه دنبال شود.مشکلات اقتصادی در کشور و در استان به موقع تصمیم گیری نمی شود لذا انباشت مشکلات صورت می گیرد و بعدا در شرایطی قرار می گیریم که دیگر امکان حل یکپارچه مشکلات مهیا نخواهد شد و کشور در حوزه تحریم داخلی به این شرایط امروز می رسد.

وی ادامه داد: اگر خصوصی سازی در کشور دچار فساد شده و کار به جایی رسانده که بخش زیادی از بدنه مدیریت کشور از این فرآیند ناامید و پشیمان شده اند، راه حل هایی داشته و دارد و هنوز هم می توان با راهکارهایی آن را حل کرد، مجلس می تواند با یک ماده واحده عرصه و زمین را از خصوصی سازی خارج کند.

استاندار مرکزی گفت: در حوزه کارت بازرگانی نیز مفاسدی که اقتصاد کشور را گرفته عمدتا با یک نیم خط تصمیم گیری در حوزه قانونگذاری و مقررات گذاری در دولت قابل حل است.

وی با اشاره به اینکه امیدواریم زنگ پایان ریخت و پاش در شرکت هایی که حقوق معوق دارند زده شود افزود: البته این زنگ در روز معارفه بنده نیز اعلام شد و با قدرت نیز این مهم را پیگیری خواهیم کرد، اجازه نمی دهیم شرکت های درگیر با مشکل ریخت و پاش کنند که این مهم در استانداری نیز در حال انجام است.

مخلص الائمه گفت: هرآنچه در استان مرکزی قابلیت تولید دارد، اگر در کشور وارد شود حتما با قدرت و با استفاده از ابزار قانون و ابزار موجود در ماده 23 قانون حمایت از کالای ایرانی دیده شود را پیگیری خواهیم کرد و معطل مدعی العموم هم نخواهیم ماند.

وی یادآور شد: در خصوص هپکو نیز این اقدام را انجام دادیم، بیش از 22 سال است که بنده با هپکو در ارتباط هستم، هپکو آماده حرکت است و تنها نیازمند اصلاح مدیریتی و سهامداری و برخورد با رانت خواران فاسد است. 

استاندار مرکزی بیان کرد: تاسیس شرکت هایی در ابعاد 4 یا 5 هزار نفر در اقتصاد ایران منتفی است و چنین شرکت هایی ساخته نخواهد شد، اکنون شرکت هایی هستند که همانند ماشین سازی 4 هزار نفر نیرو داشته اند که الان نیروهای آنها به سبب مشکلات از جمله مشکلات بانکی و تحریم و...به کمتر از 2 هزار نفر رسیده است. 

وی ادامه داد: مشکلات بنگاه های اقتصادی و کارگری در استان راه حل اقتصادی و مدیریتی دارد و راه حل امنیتی و سیاسی ندارند.

مخلص الائمه تصریح کرد: مدیریت و حاکمیت وظیفه تامین چند مولفه از جمله عدالت، رفاه و امنیت را بر عهده دارد، دیوان سالاری استان مرکزی را به نفع عدالت و امنیت و رفاه مردم استان می‌شکنیم.

استاندار مرکزی گفت: تولید آند در استان در حال پیگیری است تا موانع موجود در این مسیر از جمله مسائل زیست محیطی و احتمالا دست های پشت پرده برداشته شود.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه های صنعت توصیه دنبال کردن بازارهای اقتصادی را داریم، به زودی دیپلماسی اقتصادی استان مرکزی را فعال میکنیم و ساختاری نیز تصویب میشود که طی این ساختار زمینه صادرات تولیدات صنعتی استان مهیا شود.

انتهای پیام 

captcha
آخرین اخبار