جهش تولید مسکن گام بلندی در جهت حذف حاشیه‌نشینی است سهیمه استان مرکزی در جهش تولید مسکن ۶۱ هزار و ۱۲۷ واحد است شرایط واگذاری بناهای تاریخی به بخش خصوصی تسهیل شد ۵۴ درصد مجموع مسکن‌های روستایی استان مرکزی مقاوم‌سازی شده‌اند پیشرفت 85 درصدی ساخت 3 هزار واحد محرومین در استان مرکزی حق موقوفه طرح جهش ملی مسکن در اراک قابل بخشش نیست راه اندازی مرکز دولتی درمان ناباروری در اراک/ قلب اولین جنینِ درمان ناباروری در بیمارستان امیرالمومنین(ع) شکل گرفت آلومینیوم و سپاهان در حذفی به هم رسیدند/ محکوم به برد در مصاف تکراری فزایش درآمد کارگران و کارمندان/ برگزاری دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران/ بررسی تقابل حقیقی‌ها و حقوقی‌ها در بورس تیم یحیی پوست می‌اندازد/ فدراسیون: اردوی خارجی، ممنوع! / استقلال هافبک پرسپولیس را می‌خواهد
دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۰
کد خبر: 92790
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۱

صدا و سیما؛ سربلند در روایتگری بحران/ صدای اعتراضی که شنیده شد

اعتراض کشاورزان اصفهانی و شهرکردی شاید برای نخستین بار با حضور به موقع و اول وقت صدا و سیما، رنگ خودی گرفت و به نخودی ها و دیگرانی که معمولا دوست دارند از آب گل آلود، ماهی خود را صید کنند، اجازه ورود و خودنمایی نداد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از  شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ماجرای اعتراض دو هفته ای کشاورزان اصفهانی به کمبود آب و پیوستن کشاورزان شهرکردی به این ماجرا، تیتر اول بسیاری از روزنامه ها و فضای مجازی را به خود اختصاص داده بود.

اعتراضی که شاید برای نخستین بار با حضور به موقع و اول وقت صدا و سیما، رنگ خودی گرفت و به نخودی ها و دیگرانی که معمولا دوست دارند از آب گل لالود، ماهی خود را صید کنند، اجازه ورود و خودنمایی نداد.

پس از این اعتراض، بلافاصله دولتی ها پای کار آمدند و قول دادند تا در اولین فرصت، به این مساله رسیدگی شود؛ کشاورزان معترض نیز با ترک زاینده رود و به امید اجابت این وعده ها، چشم انتظار یاری دوستان خودی به خانه برگشتند و نگذاشتند راوی پازل این ماجرا به دست نااهلان بیافتد.

هرچند بلافاصله شبکه های معاند نظام با همکاری عده ای آشوب گر، به قصد فریبکاری و خسارت به اموال عمومی، ساعاتی را به برهم زدن نظم عمومی و کشیدن این اعتراض ها به اغتشاش گذراندند، اما همان کشاورزان با بصیرت کافی راه خود را از همان ابتدا از عناصر بیگانه جدا کردند.

یکی از دلایلی که آتش زدن ها و شلوغ کاری های فتنه گران در اصفهان به جایی نرسید و به سرعت شعله های کوتاه این آتش بازی ها به خاموشی گروید، این بود که صاحبان اصلی این اعتراض، از همان روزهای نخست، صدا و سیما و مطبوعات را همانند معترضین در کنار و همراه خود احساس می کردند و این حضور به موقع و رساندن صدای این اعتراض به گوش همه ایران باعث شد تا جلوی فتنه و خرابکاری دشمنان این مرز و بوم از همان جرقه های اولیه، گرفته شود.

با روی کار آمدن ریاست جدید رسانه ملی و وعده تحولی که در متن و حاشیه این سازمان داده شده، در عمل نیز کم کم شاهد این ادعا هستیم؛ پیمان جبلی در راس این تحول وعده شده، راسا بر امور جاری سوار است و هدایت این رسانه ملی را برعهده دارد. از حضور در پشت صنه های سریال های فاخر صدا و سیما و نگاه ریزبینانه ای که بر موضوع کیفیت ساخت این مجموعه های نمایشی دارد تا مساله بنزین که با حضوری به موقع و تحلیل این اتفاق در شبکه های مختلف تلویزیون برای مردم به صورت شفاف توضیح داده شد و حالا همین رسانه همراه و هم صدای معترضانی می شود که انتظار دارند این جریان را رسانه خودشان، یعنی رسانه ملی پوشش دهد و حامیشان باشد؛ انتظاری که گویا برآورده شده است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار