جهش تولید مسکن گام بلندی در جهت حذف حاشیه‌نشینی است سهیمه استان مرکزی در جهش تولید مسکن ۶۱ هزار و ۱۲۷ واحد است شرایط واگذاری بناهای تاریخی به بخش خصوصی تسهیل شد ۵۴ درصد مجموع مسکن‌های روستایی استان مرکزی مقاوم‌سازی شده‌اند پیشرفت 85 درصدی ساخت 3 هزار واحد محرومین در استان مرکزی حق موقوفه طرح جهش ملی مسکن در اراک قابل بخشش نیست راه اندازی مرکز دولتی درمان ناباروری در اراک/ قلب اولین جنینِ درمان ناباروری در بیمارستان امیرالمومنین(ع) شکل گرفت آلومینیوم و سپاهان در حذفی به هم رسیدند/ محکوم به برد در مصاف تکراری فزایش درآمد کارگران و کارمندان/ برگزاری دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران/ بررسی تقابل حقیقی‌ها و حقوقی‌ها در بورس تیم یحیی پوست می‌اندازد/ فدراسیون: اردوی خارجی، ممنوع! / استقلال هافبک پرسپولیس را می‌خواهد
دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۵
کد خبر: 92776
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۰
رئیس دانشکده بهداشت علوم پزشکی اراک:

آلودگی هوا قطعاً سیستم ایمنی را تضعیف می کند/ آلاینده ها بستری برای انتقال کرونا محسوب می شوند

کولیوند گفت: آلودگی هوا قطعاً سیستم ایمنی را تضعیف می کند و طبق مستندات و گزارش‌هایی که به دست آمده است می‌توان به این نتیجه رسید که میان آلودگی هوا و کرونا و میزان شدت و وخامت بیماری و حتی مرگ‌های ناشی از کرونا رابطه‌ای وجود دارد.

به گزارش دیار آفتاب؛ علی کولیوند، رئیس دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اراک با بیان اینکه امروز یکی از بحث‌های مهم در جهان ارتباط میان آلودگی هوا و کرونا است افزود: سؤالاتی مطرح است که آیا آلودگی هوا می‌تواند بر روی شیوع و بروز کرونا و اثرات مربوط به آن تأثیرگذار باشد یا خیر که در این مطالعاتی در حال انجام است.

وی ادامه داد: طبق مستندات و گزارش‌هایی که به دست آمده است می‌توان به این نتیجه رسید که میان آلودگی هوا و کرونا و میزان شدت و وخامت بیماری و حتی مرگ‌های ناشی از کرونا رابطه‌ای وجود دارد، البته هنوز نتایج و اطلاعات درباره این موضوع به‌صورت قطعی و کافی وجود ندارند.

رئیس دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اراک تصریح کرد: در دانشگاه علوم پزشکی اراک نیز همکاران ما در دانشکده بهداشت و در جدیدترین طرح تحقیقاتی که دارند این مسئله را پیگیری می‌کنند و به دنبال رابطه میان آلودگی هوای شهر اراک و غلظت آن و اثر آن بر کرونا و عوارض آن هستند که نتایج تحقیقات به‌زودی منتشر خواهد شد.

کولیوند افزود: از نظر شواهد و مستندات علمی آلاینده‌های هوا می‌توانند به‌عنوان بستر و محملی برای انتقال ویروس کوید 19 محسوب شوند و از این منظر بر روی بیماری نیز تأثیرگذار هستند.

وی اظهار داشت: یکی از مشکلات آلودگی هوا قطعاً این خواهد بود که ممکن است سیستم ایمنی را مقداری تضعیف کند و به لحاظ فیزیولوژی بدن شرایط کسی که مواجهه با آلودگی هوا داشته به نسبت فرد سالمی که در یک منطقه غیر آلوده زندگی کرده از نظر جسمانی و سیستم ایمنی تفاوت‌هایی خواهد داشت و از این منظر هم باز آلودگی هوا می‌تواند بر روی بیماری کرونا و عوارض مربوط به آن تأثیرگذار باشد.

رئیس دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: به‌طورکلی چه در شرایط کرونایی و چه غیر کرونا وظایف و مسئولیت‌هایی بر عهده ارگان‌های مربوطه و بخشی بر عهده مردم خواهد بود که لازم است همشهریان عزیز هم در این رابطه نکاتی را رعایت کنند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار