جهش تولید مسکن گام بلندی در جهت حذف حاشیه‌نشینی است سهیمه استان مرکزی در جهش تولید مسکن ۶۱ هزار و ۱۲۷ واحد است شرایط واگذاری بناهای تاریخی به بخش خصوصی تسهیل شد ۵۴ درصد مجموع مسکن‌های روستایی استان مرکزی مقاوم‌سازی شده‌اند پیشرفت 85 درصدی ساخت 3 هزار واحد محرومین در استان مرکزی حق موقوفه طرح جهش ملی مسکن در اراک قابل بخشش نیست راه اندازی مرکز دولتی درمان ناباروری در اراک/ قلب اولین جنینِ درمان ناباروری در بیمارستان امیرالمومنین(ع) شکل گرفت آلومینیوم و سپاهان در حذفی به هم رسیدند/ محکوم به برد در مصاف تکراری فزایش درآمد کارگران و کارمندان/ برگزاری دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران/ بررسی تقابل حقیقی‌ها و حقوقی‌ها در بورس تیم یحیی پوست می‌اندازد/ فدراسیون: اردوی خارجی، ممنوع! / استقلال هافبک پرسپولیس را می‌خواهد
دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۰
کد خبر: 92769
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۸

وزیر جهاد: توانایی تولید ۱۰۰ میلیون دوز واکسن رازی کووپارس را داریم/ ‌دست دلالان را از بازار قطع می‌کنیم

وزیر جهاد کشاورزی ضمن اشاره به تولید واکسن دام و طیور توسط متخصصان گفت: امکان تولید ۱۰۰ میلیون دز واکسن رازی تا سال آینده وجود دارد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از خبرگزاری تسنیم از ‌کاشان، سیدجواد ساداتی‌نژاد شامگاه جمعه در یادواره شهدای جهادگر منطقه شمال استان اصفهان، ضمن گرامیداشت هفته بسیج اظهار داشت: جهاد سازندگی نه تنها یک حرکت بلکه یک رسم بزرگ در کشور‌ما بوده و در تمام دنیا نمونه‌ای از این اقدام کمتر وجود دارد.

وی با بیان اینکه کاشان در عرصه و فضای ایران نمونه و ممتاز بوده است، افزود: کاشان در عرصه دفاع مقدس نیز کاشان در حوزه پشتیبانی ید بلندی دارد و این یادواره شهید به یاد شهدای جهادگر منطقه شمال استان اصفهان است در حالی‌که هرچه برای شهدا انجام بدهیم نمی‌توانیم دِین خود را ادا کنیم.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه صدای بلدوزر رزمندگان جهادگر برای دیگر رزمندگان آرامبخش بود، ابراز داشت: برخی اقدامات مهندسی در دفاع مقدس برای نخستین بار انجام می‌شد و از احداث کانال تا دیگر اقدامات پیشرفته توسط رزمندگان جهادگر ساخته می‌شد که در آن شرایط از معجزه‌های دفاع مقدس بود.

وی ضمن اشاره به شعار جهاد سازندگی گفت: بسیاری از آنان محرومیت‌زدایی در گرو این شعار جهاد سازندگی است و یکی از رسالت‌های احیای این شعار جهاد سازندگی بود و ادغام جهاد سازندگی در جهاد کشاورزی انتقادهایی را به دنبال داشت چراکه اصل این موضوع کمرنگ می‌شد.

بیشتر بخوانید

ساداتی‌نژاد با بیان اینکه برای احیای کشاورزی و امنیت غذایی به شعار "همه با هم" نیاز داریم، تصریح کرد: امروز کشاورز نه تنها تولیدکننده غذا بلکه تولیدکننده قدرت برای کشور ما است و تفاوتی با سلاح نظامی ندارد و نبود کشاورزان ما را در حوزه غذا با چالش مواجه می‌کند.

وی با بیان اینکه ایران جایگاه اقتدار غذایی در دنیا را دارد اما از آن برخوردار نیستیم، تاکید کرد: ما امروز بارقه‌هایی از این تفکر جهادی را در جهاد کشاورزی می‌بینیم و ‌تحویل پنج میلیون دز واکسن به وزارت بهداشت با بالاترین فناوری دنیا گواه بر این مطلب است و تا سال آینده تا مرز 100 میلیون دوز امکان تولید وجود دارد.

وزیر جهاد کشاورزی ضمن اشاره به تولید واکسن‌های دام و طیور توسط متخصصان وزارت جهاد کشاورزی افزود: یکی از کارهایی که با تفکر جهادی پیگیری می‌کنیم تامین غذا با قیمت مناسبت و کافی است اما مردم امروز در تامین غذا درگیر قیمت هستند و از این رو باید مواد غذایی تولید شود و بعد از آن در مورد تجارت و رفع دلال‌ها صحبت کنیم.

وی با بیان اینکه در حوزه تولید تنها راه ارزان سازی چیست؟، ابراز داشت: باید تولید به عنوان یک خط تولید حفظ شود و تنها راه کاهش قیمت افزایش بهره‌وری است و این بهره‌وری با علم و فناوری محقق می‌شود و در حوزه تولید باید علم و فناوری ورود پیدا کند.

ساداتی نژاد ضمن اشاره به زحمات بسیار کشاورزان در حوزه تولید محصولات گفت: کاری که امروز در حوزه تولید و وزارت جهاد پیگیری می‌شود افزایش بهره‌وری است و بخش دوم بازار است به نحوی که باید در توزیع از لحاظ سنتی خارج شود تا دست دلالان قطع شود.

وی با بیان اینکه برای اینکه قیمت واقعی به دست مصرف‌کننده برسد باید در توزیع ورود پیدا کنیم، تصریح کرد: هوشمندسازی توزیع یکی از اقدامات است که اخیرا آغاز شده است و استفاده از پلتفرم ها یکی از اقدامات است که به صورت آزمایشی در تهران آغاز شده و سپس در اصفهان اجرا و سپس در کل کشور اجرایی می‌شود.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه این سیاست با دستور رئیس جمهور و با نگاه چهارگونه به پیش می رود، تاکید کرد: غذا مورد تهدید دشمن نیز است چراکه آمریکا ورود مرغ اجداد به ایران را ممنوع کرد و اگر مرغ اجداد آرین نداشتیم مشکلات متعددی برای کشور ایجاد می شد و از این رو امنیت غذایی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

وی با بیان اینکه کشاورزان قشر خیر و نه مظلوم هستند، افزود: کشاورزان امروز غیرتمندانه برای تامین غذا تلاش کردند و باید همواره دستان کشاورزان را بوسید چراکه در عرصه امنیت غذایی تلاش می کنند و برای کشور قدرت آفرینی می‌کنند.

انتهای پیام/801/ش

captcha
آخرین اخبار