رئیس کل دادگستری استان مرکزی:

حرکت بسیج به سمت موفقیت ها شتابنده است/ ضرورت ادامه طرح «هر مسجد یک حقوقدان» با کمک بسیج در محلات

حجت الاسلام موسوی گفت:طرح «هر مسجد یک حقوقدان» که در گذشته وجود داشت باید با کمک بسیج و دادگستری فعال شود و در راستای افزایش سطح اطلاعات حقوقی مردم گام بردارد.
کد خبر: ۹۲۷۴۹ تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۷

به گزارش دیار آفتاب؛ حجت الاسلام سید «عبدالمهدی موسوی» رئیس کل دادگستری استان مرکزی در جمع بسیجیان پایگاه بسیج امام علی(ع) اراک اظهار کرد: مکتب بسیج ریشه در صدر اسلام دارد و امام خمینی(ره)  با تشکیل انقلاب اسلامی مکتب بسیج را احیا کرد و امروز بسیج به برکت هدایت های امامین انقلاب اسلامی هم کارآمد در عرصه های مختلف و هم توانمند و مقتدر است.

وی افزود: دستاوردهای بسیج در حوزه های مختلف چشمگیر است و بسیج در همه عرصه ها نسخه عملیاتی کارآمد ارائه داده و آرمان بسیج فتح قله های بلند و به اهتزاز درآوردن پرچم پرافتخار اسلام ناب محمدی است.

حجت الاسلام موسوی با بیان اینکه خوشبختانه حرکت بسیج به سمت موفقیت ها شتابنده است،گفت: امروز بعد از گذشت ۴۲ سال از حیات با برکت بسیج روحیه ایثار، ازخودگذشتگی و شهادت طلبی هنوز در بسیج زنده و پویا است.

وی با اشاره به اینکه بسیج متولد مسجد است ،افزود:بسیجیان باید روز به روز ارتباط خود را با مسجد تقویت کنند و با رویکرد امیدآفرینی در جامعه نقش آفرین باشند.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی تأکید کرد: نقش آفرینی بسیجیان برای تحقق جهاد تبیین و خصوصا خنثی نمودن توطئه های دشمنان در فضای مجازی یک ضرورت مهم است چراکه دشمنان در فضای مجازی به دنبال ضربه زدن به اعتقادات جوانان هستند و بسیجیان باید با جهاد تبیین و نهضت های روشنگری توطئه ها را خنثی کنند.

وی ادامه داد: راه اندازی هیئت های صلح و سازش با کمک بسیج در سطح محلات و مساجد برای کاهش ورودی های پرونده ها در دستور کار دادگستری استان مرکزی است و بسیج باید با هیئت های اندیشه ورز در این خصوص نقش آفرینی کند.

حجت الاسلام موسوی خاطر نشان کرد: طرح «هر مسجد یک حقوقدان» که در گذشته وجود داشت باید با کمک بسیج و دادگستری فعال شود و در راستای افزایش سطح اطلاعات حقوقی مردم گام بردارد.