توقف معدن‌کاران در محدوده سنگ نگاره های تیمره خمین

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان خمین گفت: اقدامات معدن‌کاران در محدوده سنگ‌نگاره‌های تیمره خمین متوقف شد.
کد خبر: ۹۲۷۳۱ تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۹

به گزارش دیار آفتاب؛ علی مشهدی گفت: با پیگیری اداره کل میراث‌فرهنگی استان مرکزی و اداره شهرستان خمین و با همکاری و مساعدت دادستان شهرستان خمین، حکم توقف هر گونه عملیات استخراج مواد معدنی در محدوده عرصه سنگ‌نگاره‌های تیمره صادر و به بهره‌بردار معدن مورد نظر ابلاغ و از فعالیت آن جلوگیری شد.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان خمین  افزود: حدوده عرصه سنگ‌نگاره‌های تیمره در منطقه موسوم به داش دره و تنگه غرقاب بیش از ۱۷۰۰ هکتار شناسایی و ثبت شده است.

مشهدی با تاکید بر اینکه  در محدوده‌ها ی ثبت شده و تاریخی به هیچ معدنی اجازه فعالیت و معدن کاوی را نخواهیم داد گفت: با خاطیان برخورد قضایی صورت خواهد گرفت.

وی یاد آور شد: مجوز صادره توسط سازمان صمت به مساحت حدود ۱۴۰۰ هکتار صادر شده که تاکنون با پیگیری‌های صورت گرفته حدود ۵۰۰ هکتار آن بخاطر تداخل با سنگ‌نگاره‌ها از حیطه انتفاع خارج شده و خواستار این هستیم سازمان صادر کننده مجوز بخاطر حفظ آثار تاریخی و منظر بصری منطقه مجوز یاد شده را باطل کند.

انتهای پیام