جدیدترین خرید پرسپولیس کیست؟ / لژیونر ایرانی هم در لیست گل محمدی! دانشجویان در جهاد علمی و فرهنگی همان رسالت رزمندگان در دفاع مقدس را برعهده دارند باید فاصله با دانشگاه کاهش یابد/ به دنبال تقویت زمینه‌های حفظ و جذب نخبگان هستیم پرونده ای هنوز برای «روحانی» در دادگستری تشکیل نشده است/ اعاده دادرسی در پرونده «سیف» و «عراقچی» منتظر تصمیم دیوان عالی کشور است  بدون فوتی و شناسایی ۳۱ مورد مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی  توافق اجباری پزشک و منشی؛ استثمار با تعریف جدید/ وقتی اعتراض برابر با اخراج است، بازرسی‌ها به کار نمی‌آید اروپا ناامید از برجام پلاس/ افکار عمومی ادعای تازه غرب درباره مذاکرات را نمی‌پذیرد بدبختی اقتصاد ایران از دست لاکچری‌بازها/ بعضی‌ها سالی 6 ماشینِ گران می‌خریدند امتحانات نیم سال اول همه مدارس استان حضوری است امیرعبداللهیان: توافق باید جامع باشد که مردم به طور ملموس نتایج آن را احساس کنند
سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۳
کد خبر: 92680
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۵
من وزیر استقلال و پرسپولیس نیستم؛

سجادی: از سرپرست پرسپولیس حمایت می‌کنیم/ اینفانتینو به تهران می‌آید/ مسائل فنی و مدیریتی را به‌هم گره نزنیم

وزیر ورزش و جوانان گفت: از سیدمجید صدری در قامت سرپرست مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس هر حمایتی می‌کنیم و او اختیارات لازم را داراست.

به گزارش دیار آفتاب به نقل از  شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سیدحمید سجادی، وزیر ورزش و جوانان، در حاشیه مراسم تجلیل از ورزشکاران بسیجی اظهار داشت: در این مراسم خاطره شهدای عزیز زنده و درس‌هایی از زندگی ورزشکاران شهید بسیجی بازگو شد؛ شهدای عزیزی که ورزشکار بودند و الان در بین ما نیستند. ما سعادت داریم در برنامه‌های مختلف از این عزیزان یاد و مرور کنیم آن چه بر آنان گذشت و سعی می‌کنیم مشق انجام وظیفه ما در کار باشد. می‌توان در کنار عاشقی، در کنار اطاعت و عشق به ولایت انجام وظیفه کرد. آن ها رفتند، انجام وظیفه کردند و ایثارگران و جانبازان ما ماندند که نگاه کردن به آنها برای ما درس است. ان‌شاءالله کسانی که یادگاران دفاع مقدس هستند و از ما امتحان می‌گیرند، بتوانیم مهر تأیید بزنیم بر عملکردمان و رهبر از ما راضی باشد.

وی در ادامه بیان داشت: آقای رئیسی در جلسات هیأت دولت بارها به ما تذکر داده‌اند که وارد حاشیه‌ها نشوید. آن چه برعهده ماست؛ انجام وظیفه و اداره امور کشور است و سرلوحه قرار دادن عدالت. ارتباط شهادت با انجام وظیفه در ورزش همین‌ هاست، یعنی بر آن چه برای ما گذاشته‌اند، امانت‌دار باشیم. این تذکر را باید به خودم بدهم که آقای سیدحمید سجادی این قلم و این اختیاراتی که داری آسان به دستت نرسیده؛ خیلی اتفاق‌ها افتاده که سکاندار ورزش و جوانان کشور هستی. امیدوارم اول خودم و بعداً معاونین در این راه آبرومند کار کنیم و از این درس بزرگ و امتحان سربلند بیرون بیاییم؛ ان‌شاءالله از هیچ تلاشی فروگذار نخواهم کرد.

سجادی درباره حل مسائل ورزشکاران عنوان داشت: هنوز دغدغه‌ها کاملاً‌ برطرف نشده اما سعی می‌کنیم آن ها را برطرف کنیم. خیلی تکلیف داریم، شبانه روز به فکر هستیم، برنامه‌هایمان را تدوین کرده‌ایم که با برنامه همه کار می‌شود کرد. با برنامه باید به مناطق کم برخوردار برسیم، با برنامه سفرهای استانی برویم، با برنامه در خدمت نمایندگان مجلس هستیم و نمایندگان مجلس پی‌گیر اوضاع ورزش و جوانان هستند.

او بااشاره به شرایط باشگاه پرسپولیس اذعان داشت: باشگاه پرسپولیس بلاتکلیف نیست؛ من نمی‌دانم چرا مسائل فنی را به مسائل مدیریتی ارتباط می‌دهند؟ من با آقای صدری کاملاً در ارتباط هستم و او آدمی خدوم و پرتلاش است. من و او کاملاً با هم هماهنگ هستیم. ما در مدیریت مسائلی داریم که لازم نیست هر روز آن ها را عنوان کنیم. اگر بخواهم تمام اتفاقات هر روزم را که با استقلال و پرسپولیس، بین همکارانم و بین این دو باشگاه دارم را اطلاع‌رسانی کنم اصلاً مصحلت نیست. زندگی ما فقط استقلال و پرسپولیس نیست، وظیفه داریم در خدمت همه ورزش کشور باشیم. من به عنوان وزیر ورزش و جوانان همه ایران هستم نه وزیر ورزش استقلال و پرسپولیس؛ ولی وظیفه ما این است که از این دو تیم حمایت کنیم، چون پرطرفدار هستند و همه چشم امید به موفقیت این ها بسته‌اند. ما هر دو تیم را به همراه ورزش کشور به یک چشم می‌بینیم.

وزیر ورزش و جوانان پیرامون وضعیت سیدمجید صدری در باشگاه پرسپولیس تصریح داشت: می‌خواهم این اطمینان را به همه بدهم که اصلاً مسائل هیأت مدیره پرسپولیس هیچ نقشی در مسائل فنی و نتیجه‌گیری تیم ندارد؛ چون هر اقتداری که یک مدیرعامل بخواهد آقای صدری دارد. کاملاً‌ با هم هماهنگ هستیم و در آخرین جلسه‌ای که در خدمتش بودم، به او گفتم که به من نظر بدهید؛ مثل زمانی که با استعفای مدیرعامل قبلی موافقت کردید بنده مخالف بودم اما هیأت مدیره موافقت کرد. هیأت مدیره باشگاه آن زمان از من خواهش کرد که استعفای مدیرعامل قبلی را بپذیرم؛ به زور که نمی‌شود من مقابل هیأت مدیره بایستم!

وی در همین باره گفت: وقتی شما می‌گویید با استعفایش موافقت کنید، بنده می‌گویم چشم. هیأت مدیره باید فکر کند و جایگزین مدیرعامل قبلی را به من نظر بدهد. آن ها شور کردند و به من گفتند که آقای صدری به مدت سه ماه سرپرست باشد. الان هم در فکر این هستیم که هیأت مدیره را تقویت کنیم. در هیأت مدیره هم امکان تغییر هست هم تقویت. من از هیأت مدیره خواهش کردم خودشان فکر کنند در مورد مدیرعامل به من ایده بدهند. درباره ادامه سرپرستی آقای صدری به من ایده بدهند، درباره این که او مدیرعامل بشود به من ایده بدهند، در مورد این که مدیرعامل جدید معرفی شود به من ایده بدهند. درباره این که اگر مدیرعامل از بیرون هیأت مدیره باشد یا داخل هیأت مدیره باشد به من ایده بدهند.

سجادی در مورد تداوم وضعیت موجود در باشگاه پرسپولیس خاطرنشان داشت: به زودی با هیأت مدیره باشگاه جلسه خواهم داشت. من احترام خاصی برای هواداران استقلال و پرسپولیس قائل هستم، شفاف‌تر از این فکر نمی‌کنم کسی صحبت کند. ما ورزشی هستیم و یاد گرفتیم در ورزش صاف و صادق باشیم. همه این هایی که من خدمت شما عرض کردم دو روز پیش در جلسه هیأت مدیره با استقلال و پرسپولیس به اعضای دو باشگاه گفتم و عنوان کردم در حال بررسی هستیم و شما هم به من ایده بدهید. درباره ماندن یا رفتن صدری و یا ادامه سرپرستی‌اش  به من ایده بدهند یا اگر از بین افراد دیگری، هیأت مدیره کسی را انتخاب کرده، مشکلی نیست به من اعلام کنند. این نهایت احترام و اعتمادی است که بنده به هر دو هیأت مدیره دارم.

او در خصوص تعیین مدیرعامل جدید برای سرخ‌پوشان گفت: به زودی مدیرعامل باشگاه پرسپولیس هم معرفی خواهد شد و این اطمینان را می‌دهم هر کمک و هر اقتداری که سرپرست فعلی باشگاه پرسپولیس بخواهد، ما وظیفه داریم حمایت کنیم و در خدمت‌شان باشیم. خواهش می‌کنم مسائل فنی تیم را بعضی‌ها بی‌خودی به مسائل مدیریتی ربط ندهند؛ کجای دنیا نتایج فنی یک تیم به مدیریت مربوط می‌شود که اینجا مربوط شود؟ این ها بهانه است و خواهش می‌کنم جامعه ورزش وارد این حاشیه‌ها نشوند. من خودم ورزشی هستم و قواره‌‌های بازی را هم بلدم. بارها هم عرض کردم هواداران پرسپولیس و استقلال به وزارت خودشان اعتماد کنند؛ باز هم می‌گویم به وزارت ورزش و جوانان اعتماد کنند. 

وزیر ورزش و جوانان پیرامون حمایت از باشگاه‌ها در بحث تبلیغات محیطی تأکید داشت: تا همین الان هم ما حمایت کرده‌ایم، الان به تفاهم رسیده‌اند و جلسه‌ای در شرکت توسعه داشته‌اند که به تفاهم رسیده‌اند و به یک برداشت و ایده مشترک رسیده‌اند. فصل جدیدی از نوع کار در راه است. هم پرسپولیس و هم استقلال پیشنهاداتی را داده که در مباحث تبلیغات محیطی شکل جدیدی مطرح می‌شود. دوستان به تفاهم هم رسیده‌اند، ما هم طرفدار آن هستیم که منافع باشگاه‌ها مرتفع شود. من اولین حامی فدراسیون فوتبال هستم چون فدراسیون فوتبال باید منابعی داشته باشد که تیم ملی را حمایت کند.

وی درباره حضور رئیس فیفا در تهران گفت: حدود یک ماه دیگر اولین بازی که ما میزبان هستیم مقابل امارات است. اگر ۳ امتیاز آن بازی را کسب کنیم، خبر صعود ما به جام جهانی مردم را خوشحال خواهد کرد. آقای عزیزی خادم به من گفتند که جانی اینفانتینو رئیس فدراسیون جهانی فوتبال قرار است برای این بازی به ایران بیایند و از این بازی دیدن کنند. با شنیدن آن خبر یک موج امیدی در جامعه ایجاد می‌شود.

سجادی بااشاره به حضور تماشاگران در ورزشگاه‌ها اظهار داشت: آن طور که به من گزارش داده‌اند حدود ۵ هزار نفر هم سهمیه گرفتند که برای بازی پرسپولیس در ورزشگاه حضور پیدا کنند. من می‌خواهم پیغام وزیر بهداشت را به گوش هواداران برسانم؛ او بسیار از بنده گله کرد و گفت در بازی استقلال مقابل نساجی در استادیوم آزادی شیوه‌نامه‌ها رعایت نشد و هواداران خیلی نزدیک یکدیگر نشستند. اگر این قضیه ادامه یابد مثل خیلی از کشورهای اروپایی مجدداً مجبور خواهیم شد از ورود تماشاگران جلوگیری کنیم.

او در همین باره تأکید داشت: خواهش می‌کنم از هواداران که در ورزشگاه پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌ها را رعایت کنند؛ این گله‌ای بود که وزیر بهداشت از من داشت. در هر صورت ان‌شاءالله روزهای خوبی برای هر دو تیم استقلال و پرسپولیس و تیم ملی باشد و همین طور روزهای خوبی برای سایر تیم‌ها. من این را می‌دانم که در تمام شهرستان‌ها یک تیم ورزشی کلی برای مردم آن شهر امید ایجاد می‌کند. من آرزو دارم آنچه بهترین اتفاق است و دل مردم شاد می‌شود در ورزش اتفاق بیفتد.

وزیر ورزش و جوانان عنوان داشت: در ورزش قرار نیست همه ببرند؛ پس کی قرار است مساوی کنیم؟ کی قرار است تیم ببازد؟ در ورزش بالاخره برد و باخت وجود دارد و همیشه مساوی نداریم. امیدوارم با فرهنگ‌سازی هم ظرفیت باخت داشته باشیم، هم ظرفیت تساوی و هم ظرفیت برد؛ اینها زیبایی‌های ورزش هستند و مهم آن اتفاقی است که ما با داشتن یک باشگاه نور امید را به هم‌میهنان عزیزمان می‌تابانیم.

وی در پایان گفت: وقتی هواداران به استادیوم می‌آیند و یک تیم را تشویق می‌کنند، هیجان‌شان تخلیه می‌شود و این ها خوبی‌های ورزش است. امیدوارم با یک باخت حال‌مان بد نشود و از همه هواداران عزیز به ویژه هواداران دو تیم پایتخت، پرسپولیس و استقلال که یار و یاور وزارت ورزش هستند می‌خواهم که کادر مدیریتی و هیأت مدیره هر دو باشگاه را حمایت کنند و اجازه بدهند مسائل مدیریتی در جای خودش اتفاق بیفتد و مسائل فنی هم سر جایش خودش؛ این ها را به هم گره نزنند. 

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار