جدیدترین خرید پرسپولیس کیست؟ / لژیونر ایرانی هم در لیست گل محمدی! دانشجویان در جهاد علمی و فرهنگی همان رسالت رزمندگان در دفاع مقدس را برعهده دارند باید فاصله با دانشگاه کاهش یابد/ به دنبال تقویت زمینه‌های حفظ و جذب نخبگان هستیم پرونده ای هنوز برای «روحانی» در دادگستری تشکیل نشده است/ اعاده دادرسی در پرونده «سیف» و «عراقچی» منتظر تصمیم دیوان عالی کشور است  بدون فوتی و شناسایی ۳۱ مورد مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی  توافق اجباری پزشک و منشی؛ استثمار با تعریف جدید/ وقتی اعتراض برابر با اخراج است، بازرسی‌ها به کار نمی‌آید اروپا ناامید از برجام پلاس/ افکار عمومی ادعای تازه غرب درباره مذاکرات را نمی‌پذیرد بدبختی اقتصاد ایران از دست لاکچری‌بازها/ بعضی‌ها سالی 6 ماشینِ گران می‌خریدند امتحانات نیم سال اول همه مدارس استان حضوری است امیرعبداللهیان: توافق باید جامع باشد که مردم به طور ملموس نتایج آن را احساس کنند
سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۹
کد خبر: 92642
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۷
اختصاصی| دیارآفتاب گزارش می دهد؛

ضرورت بررسی تخلفات در جذب نیروی شهرداری اراک/ شهردار: آزمون تبدیل وضعیت نیروهای شهرداری اراک فعلاً منتفی شد

تاکنون اعضای شورای شهر اراک در اظهارات متعددی از بی‌انظباطی شدید در جذب نیروهای شهرداری اراک طی سال های اخیر و تخلفاتی همچون پارتی‌بازی، روابط سیاسی و فامیلی در به کارگیری برخی افراد گفته اند اما با این وجود خبرهایی از برگزاری آزمون تبدیل وضعیت نیروهای شهرداری اراک شنیده شد که حالا به گفته شهردار اراک این موضوع فعلا لغو شده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ بر اساس شنیده‌ها بنا بوده تا روز جمعه ی هفته جاری آزمون تبدیل وضعیت نیروهای حجمی و قراردادی شهرداری اراک برگزار شود اما درعین‌حال با توجه بی‌انضباطی شدید در جذب نیروهای حجمی و قراردادی شهرداری طی سال‌های اخیر و برخی تخلفات در به‌کارگیری این نیروها بر اساس پارتی‌بازی، روابط سیاسی و فامیلی به اذعان اعضای شورای شهر این موضوع را از شهردار اراک پیگیری کردیم.

شهردار اراک:

آزمون تبدیل وضعیت نیروهای شهرداری اراک فعلا منتفی شد

علیرضا کریمی شهردار اراک در گفتگو با دیارآفتاب در رابطه با آزمون تبدیل وضعیت نیروهای شهرداری اراک گفت: این آزمون فعلاً به تعویق افتاده و انجام نمی‌شود تا موضوع با دقت بیشتری مورد بررسی قرار گیرد.

شهردار اراک ادامه داد: برگزاری آزمون جذب نیروهای شهرداری بر عهده استانداری است و برای هر یک از شهرداری‌های استان فرآیند و مجوزهای خاص خود را خواهد داشت و فرآیند جذب بر اساس صلاحیت‌ها و شرایط عمومی و تخصصی در نظر گرفته می‌شود.

کریمی در رابطه با وضعیت نیروی انسانی شهردرای اراک تصریح کرد: اینکه چه تعداد نیروی مازاد در بخش‌های مختلف شهرداری اراک وجود دارد بررسی نشده و آنچه گفته می‌شود سندی ندارد، چارت سازمانی شهرداری 50 درصد خالی است و با کمبود نیروی تخصصی در پست‌ها مواجه است.

شهردار اراک افزود: اساساً غیررسمی‌ها نیروی شهرداری محسوب نمی‌شوند یعنی نیروهای حجمی نیروی کار هستند مثل نیروهای نگهداری از فضای سبز که در فصول تابستان و زمستان متغیر است، در این بخش‌ها به تعداد نیرو توجه نداریم و انجام کار مهم است.

رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای اراک:

پارتی‌بازی، روابط سیاسی و فامیلی عامل اصلی تخلفات در به‌کارگیری نیروهای حجمی شهرداری

اخیراً سید رضا قریشی رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای اسلامی شهر اراک در گفتگو با یکی از رسانه گفته بود: سال‌هاست در شهرداری پدیده‌ای به نام قراردادهای حجمی با هدف واگذاری و برون‌سپاری فعالیت‌های شهرداری به‌منظور کوچک‌سازی شهرداری شکل‌گرفته است اما متأسفانه با دخالت غیرقانونی مدیریت شهری در جابجایی نیروها حجمی و به‌کارگیری در خارج از موضوع قرارداد و همچنین افزایش نیروها بدون قاعده باعث نابسامانی در نیروی انسانی در شهرداری شده‌اند .

وی افزود: در حال حاضر ما شاهد حضور نیروها با موضوعات مختلف در یک کارکرد مشخص هستیم این روند ضمن ناکارآمد کردن سیستم اداری باعث تبعیض و بی‌عدالتی و بی‌انگیزگی نیروها هم شده است و در سال‌های اخیر هم شوربختانه مجموعه مدیریت شهری اعم از شهرداری و شورا خلاف ضوابط با روابط سیاسی و نسبت‌های فامیلی نیروهایی را در سازمان‌های مختلف به‌کارگیری کردند.

قریشی با بیان اینکه زمینه اکثر این‌گونه به‌کارگیری نیروها در قالب حجمی غیرقانونی بوده است افزود: بعد از روی کار آمدن شورای ششم به‌صورت فوری دستور توقف اینگونه اقدامات و تخلفات صادر شد و با تشکیل کمیته‌ای تخصصی چگونگی روند و اینکه چه اشخاص و تشکیلاتی مسبب اینگونه تخلفات بوده‌اند در حال رسیدگی است.

قریشی با بیان اینکه زمینه اکثر اینگونه به‌کارگیری نیروها در قالب حجمی غیرقانونی بوده است افزود: بعد از روی کار آمدن شورای ششم به‌صورت فوری دستور توقف اینگونه اقدامات و تخلفات صادر شد و با تشکیل کمیته‌ای تخصصی چگونگی روند و اینکه چه اشخاص و تشکیلاتی مسبب اینگونه تخلفات بوده‌اند در حال رسیدگی است.

سرپرست سابق شهرداری اراک:

بدنه شهرداری فربه شده است

جعفرپور سرپرست سابق شهرداری اراک نیز چندی قبل در نشست صحن رسمی شورای اسلامی کلانشهر اراک گفت: بدنه شهرداری فربه شده و در حوزه خدماتی اشباع نیرو وجود دارد اما با کمبود نیروی کارشناسی مواجه هستیم که با این رویه می‌توان گفت شهرداری هزینه پرسنلی را پرداخت می‌کند اما ارائه خدمات به‌منظور رفع مشکلات شهروندان از کیفیت لازم برخوردار نیست.

به گفته وی بر اساس چارت اداری شهرداری اراک باید یک هزار و ۵۰۰ نیرو داشته باشد که اکنون ۷۵۰ نفر نیرو بر اساس چارت فعالیت دارند و مابقی آن خالی است.

رئیس شورای اسلامی کلانشهر اراک:

تأمین نیروی انسانی شهرداری باید بر اساس نیازسنجی و تخصص باشد

رئیس شورای اسلامی کلانشهر اراک نیز در این نشست گفته بود: همان‌گونه که رسانه‌ها اعضای شورای اسلامی شهر را مورد انتقاد قرار می‌دهند هرچند که از مطالبات به‌حق اجتماعی است، انتظار می‌رود در خصوص بی‌انظباطی شدید در جذب نیرو در شهرداری اراک به‌ویژه در خصوص نیروهای حجمی با تعامل و همکاری با دستگاه‌های نظارتی استان ورود کنند.

سید وحید میر نظامی افزود: پذیرفتنی نیست از مردم عوارض و مالیات دریافت شود و شهرداری با جذب نیروهای غیر کارشناسی مانع ارائه خدمات مناسب به مردم شود درحالی‌که شهرداری متولی ایجاد کار نیست و ساز و کار به‌کارگیری نیروی انسانی در این ارگان ضوابط و مقررات قانونی دارد.

وی تأکید کرد: پیگیری این‌گونه تخلفات درخواست و مطالبه سرپرست شهرداری اراک نیز است چرا که تأمین کمبود نیروی انسانی باید بر اساس نیازسنجی و تخصص حوزه‌های مربوطه در بدنه شهرداری پی گرفته شود.

سخنگوی شورای شهر اراک:

یکی از چالش های شهرداری اراک مقوله نیروی انسانی است

به گفته سخنگوی شورای شهر اراک یکی از چالش های شهرداری اراک مقوله نیروی انسانی است که از آشفتگی خاصی رنج می برد و اجازه تحول را به این سازمان که در خط مقدم جبهه خدمت به مردم وجود دارد نمی دهد.

وی تأکید کرد: شورای ششم از روز اول تصمیم گرفت با تشکیل کمیته ساماندهی نیروی انسانی به موضوع ورود کند و جلوی برخی رویه های غلط در جذب و بکارگیری نیروی انسانی در شهرداری را بگیرد اما ماجرا هم پیچیده است.

خسروانی می افزاید: متاسفانه چندین سال است که شهرداری اراک تعداد زیادی از پست های خود را علي رغم نیاز مبرم به نیروهای متخصص، خالی نگه داشته و از برگزاری آزمون استخدامی خودداری کرده و نیازمندی های خود را از طریق نیروهای قراردادی با عناوین متنوع پر کرده است و توانسته با بخشنامه های که هر از گاهی ابلاغ می شوند بخشی از این نیروها را که بدون آزمون استخدامی وارد سیستم شده اند در پست های خالی سازمان بنشاند.اخیرا هم با استفاده از همین بخشنامه ها اقدام به تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی به کار معین و نشاندن در پست های تخصصی شهرداری کرده است.

ضرورت بررسی تخلفات در به کارگیری نیروهای شهرداری اراک

پر واضح است تعیین تکلیف وضعیت نیروهایی که سالیان متمادی است با روابط کاری ای تحت عنوان حجمی و قراردادی در مجموعه شهرداری اراک به کار گیری شده اند و بعضا بیش از 10 تا 15 سال سابقه دارند یک ضرورت است تا این افراد که شاید عمدتا از نیروهای خدماتی هستند به امنیت شغلی نسبی و پایدار دست پیدا کنند، هر چند در این مورد نیز لحاظ کردن شرایط عمومی و اختصاصی برای جذب ضروری است.

 اما آنچه در این بین قابل تأمل است و می توان از مجموع اظهارات متعدد اعضای شورای شهر اراک استنباط کرد جذب نیروهای زیادی بر اساس روابط و به صورت کاملا غیرضابطه مند در شهرداری اراک طی سال های اخیر و به ویژه دوره قبلی مدیریت شهری است که در صورت تبدیل وضعیت به راحتی بر نحوه جذب غیرقانونی آنها سرپوشی قانونی نهاده خواهد شد و این نه تنها اجحافی در حق نیروهای با سابقه و با تجربه شهرداری است بلکه فرصت رقابت افراد متخصص برای به جذب در پست های تخصصی شهرداری را نیز می سوزاند.

حال که شورای ششم با تشکیل کمیته ساماندهی نیروی انسانی به مسئله جذب و به کارگیری نیروهای شهرداری اراک در قالب قراردادهای مختلف ورود کرده است ضروریست تا این مهم تا رسیدن به نتیجه مورد پیگیری جدی قرار گیرد و بنا به مصالحی در میانه راه متوقف نشود تا ضمن احقاق حق نیروهایی که سال هاست امنیت شغلی مناسبی ندارند در طرف دیگر وضعیت افرادی که بدون صلاحیت، شایستگی و سلامت به بدنه شهرداری نفوذ پیدا کرده اند نیز مشخص شود.

می طلبد دستگاه های نظارتی مربوطه نیز به چنین مسائل مهمی که سلامت اداری را تحت الشعاع قرار می دهد با قاطعیت ورود پیدا کنند، چراکه پدیده جذب و استخدام رابطه ای در دستگاه های مختلف از جمله شهرداری ها با توجه به تنوع رنگارنگ قراردادهای کاری و ضعف نظارت قطعا منجر به بی انگیزگی جوانان متخصص و توانمندی خواهد شد که صرف نداشتن پارتی یا تن ندادن به آن باید با معضل بیکاری دست و پنجه نرم کنند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار