امام جمعه محلات:

روحیه شهدا برگرفته از فرهنگ و تفکر عاشورا بود

حجت الاسلام ربانی گفت: ارتباط گرفتن با اهل بیت(ع) و تأسی به مکتب و قیام امام حسین(ع) از دیگر مؤلفه‌های موفقیت در دفاع مقدس بود و روحیه شهدا برگرفته از فرهنگ و تفکر عاشورا بود.
کد خبر: ۹۲۶۳۷ تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۰

به گزارش دیار آفتاب؛ حجت‌الاسلام مهدی ربانی امام‌جمعه محلات در اولین اجلاسیه شهدای مداح استان مرکزی در مسجد القائم شهر محلات گفت: مهمترین مولفه موفقیت در دفاع مقدس توسل به خدا و معنویت مبتنی بر اسلام ناب محمدی بود و شهدا از طریق مناجات، توسل به خدا و معنویت مسیر سربلندی را طی کردند.

ربانی اظهار کرد: جبهه ها و سنگرها عطرآگین مناجات شهدا و رزمندگان بود و توسل به خدا و معنویت در دفاع مقدس یک اصل مهم بود که شهدای مداح در تحقق عطرآگین کردن مناجات در سنگرها نقش موثری داشتند.

وی ادامه داد: احیای مناجات و توسل واقعی به خداوند و حاکم شدن معنویت مبتنی بر اسلام ناب محمدی یکی از ضرورت های مهم امروز جامعه است و جامعه ای که در آن معنویت حاکم باشد قطعا شکست نخواهد خورد.

امام جمعه محلات افزود: ارتباط گرفتن با اهل بیت(ع) و تاسی به مکتب و قیام امام حسین(ع) از دیگر مولفه های موفقیت در دفاع مقدس بود و روحیه شهدا برگرفته از فرهنگ و تفکر عاشورا بود.

وی خاطرنشان کرد: امروز مداح کسی است که بتواند فرهنگ توسل به خداوند و اهل بیت(ع) را در جامعه زنده کند چراکه جامعه نیازمند احیای توسل به خدا ، اعتماد به نصرت الهی و ترویج فرهنگ های ارزشی است.

انتهای پیام/