خاندوزی: اعطاى ٧٩٣ هزار وام خرد و بدون ضامن تا ١٥ شهریور ١٤٠١/ رشد اقتصادی کشور به ۳.۸ درصد رسید کشف 19 میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در مرکزی / 8 دستگاه خودروی شوتی توقیف شد ایرانِ 7 تکه؛ نقشه آمریکایی تجزیه ایران پشت پرده ماجرای آزادی باقر نمازی چیست؟ چرا دیدار رهبر انقلاب در دانشگاه فرماندهی انتظامی بود؟ سند سالمندی تدوین شده است نخستین سوئیت ویژه زوج‌های سالمند استان مرکزی در اراک افتتاح شد تمام اتفاقات صورت گرفته در کشور و شهر زاهدان را محکوم می‌کنیم/ عوامل خارجی دلیل اتفافات زاهدان است اینفوگرافی | عدالت آمریکایی و مرگ پروانه ها روایت یک رسانه برون‌مرزی از پشت‌پرده تجمعات دیروز ضدانقلاب در چند کشور خارجی
دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۰
کد خبر: 92637
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۶
امام جمعه محلات:

روحیه شهدا برگرفته از فرهنگ و تفکر عاشورا بود

حجت الاسلام ربانی گفت: ارتباط گرفتن با اهل بیت(ع) و تأسی به مکتب و قیام امام حسین(ع) از دیگر مؤلفه‌های موفقیت در دفاع مقدس بود و روحیه شهدا برگرفته از فرهنگ و تفکر عاشورا بود.

به گزارش دیار آفتاب؛ حجت‌الاسلام مهدی ربانی امام‌جمعه محلات در اولین اجلاسیه شهدای مداح استان مرکزی در مسجد القائم شهر محلات گفت: مهمترین مولفه موفقیت در دفاع مقدس توسل به خدا و معنویت مبتنی بر اسلام ناب محمدی بود و شهدا از طریق مناجات، توسل به خدا و معنویت مسیر سربلندی را طی کردند.

ربانی اظهار کرد: جبهه ها و سنگرها عطرآگین مناجات شهدا و رزمندگان بود و توسل به خدا و معنویت در دفاع مقدس یک اصل مهم بود که شهدای مداح در تحقق عطرآگین کردن مناجات در سنگرها نقش موثری داشتند.

وی ادامه داد: احیای مناجات و توسل واقعی به خداوند و حاکم شدن معنویت مبتنی بر اسلام ناب محمدی یکی از ضرورت های مهم امروز جامعه است و جامعه ای که در آن معنویت حاکم باشد قطعا شکست نخواهد خورد.

امام جمعه محلات افزود: ارتباط گرفتن با اهل بیت(ع) و تاسی به مکتب و قیام امام حسین(ع) از دیگر مولفه های موفقیت در دفاع مقدس بود و روحیه شهدا برگرفته از فرهنگ و تفکر عاشورا بود.

وی خاطرنشان کرد: امروز مداح کسی است که بتواند فرهنگ توسل به خداوند و اهل بیت(ع) را در جامعه زنده کند چراکه جامعه نیازمند احیای توسل به خدا ، اعتماد به نصرت الهی و ترویج فرهنگ های ارزشی است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار