۷۵درصد زنان بوشهری در دوران پهلوی بی‌سواد بودن/ انقلاب در سوادآموزی توسط امام خمینی(ره) موافقت با تجزیه بحرین و اعزام نیرو برای سرکوب آزادی خواهان بخشی از جنایت پهلوی است شهادت رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر سیب و سوران در درگیری با قاچاقچیان مسلح هوای اراک در وضعیت قرمز قرار گرفت 17شهریور 57 مردم توسط جلادان پهلوی تیرباران شدند/ کشته ها آنقدر زیاد بود که مادری جنازه فرزندش را پیدا نکرد ساخت یک میلیون مسکن در سال باعث رشد تولید و افزایش اشتغال می شود بازی استقلال و هوادار لغو شد/ کامیابی‌نیا دوباره ملی‌پوش شد/ آزمون،نورالهی و حاج صفی در قرنطینه،طارمی پشت برف سنگین استانبول شرط ایران برای مذاکره مستقیم با آمریکا/ عملیات‌های انصارالله علیه ائتلاف کودک‌کش/ صعود تیم ملی هندبال به مسابقات جهانی آلودگی هوا فعالیت مدارس اراک را غیر حضوری کرد ۵ باور غلط رایج در مورد درد مفاصل و زانو + راهکار طبیعی برای تسکین درد
سه شنبه ۰۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۴
کد خبر: 92635
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۰
فرمانده سپاه روح‌الله:

مداحان در مقابله تهاجم فرهنگی دشمن نقش‌آفرینی کنند/ ضرورت راه‌اندازی نهضت تبیین و ترویج ارزش‌های اسلامی در گام دوم انقلاب

کریمی گفت: مداحان نقش بزرگی در تقویت روحیه رزمندگان داشتند و امروز مداحان باید در تهاجم فرهنگی دشمنان نقش‌آفرینی و جهاد تبیین را با خلاقیت و ابتکار محقق سازند و لذا رسالت سنگینی بر عهده دارند.

به گزارش دیار آفتاب؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی در اولین اجلاسیه شهدای مداح استان مرکزی در مسجد القائم شهر محلات گفت: به برکت ایثار و مجاهدت شهدا، رزمندگان و مردم شجاع و دلاور ایران اسلامی که هرآنچه در توان گذاشتند به میدان آوردند اسلام ناب محمدی احیا شد و انقلاب اسلامی شکل گرفت و در چهل سال اول انقلاب علیرغم همه مشکلات و توطئه های دشمنان مسیر نورانی انقلاب استمرار پیدا کرد و امروز در اوج اقتدار و سربلندی است.

کریمی اظهار کرد: جهادی که ملت ایران و بسیجیان جبهه حق در طول ۴۲ سال گذشته در حوزه های مختلف انتظامی، امنیتی، اطلاعاتی، دفاعی، نظامی، سازندگی، علمی و فرهنگی محقق کردند تحقق سطح استراتژیک بود و در جهادهایی که در چهل سال اول انقلاب اسلامی رقم خورد شهدای بسیاری تقدیم انقلاب اسلامی شد و البته دستاوردهای بسیاری نیز خلق شد که برگرفته از خون مطهر شهدا است.

وی ادامه داد: علیرغم همه توطئه های دشمنان، بسیج مردمی در طول انقلاب اسلامی با هدایت های امامین انقلاب اسلامی موفق عمل کرده و نظام اسلامی امروز با فرهنگ و تفکر بسیجی به این درجه از اقتدار رسیده و دستاوردهای زیادی خلق شده است.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: شهدا سرمایه های انقلاب اسلامی و تضمین کننده امنیت و اقتدار انقلاب اسلامی هستند و امروز عزت ایران اسلامی برگرفته از مجاهدت های شهدا در عرصه های مختلف است و ما در قبال شهدا مسئولیت سنگینی بر عهده داریم.

کریمی یادآور شد: مکتب اسلام ناب محمدی ملت ایران را با هدایت های امامین انقلاب اسلامی منسجم دور یکدیگر جمع کرد و آنها را برای رسیدن به اهداف بلند متحد ساخت و امروز این انسجام و اتحاد باید برای تشکیل تمدن انقلاب اسلامی تقویت شود.

برای استمرار انقلاب اسلامی و تقویت اقتدار باید سطح ایدئولوژیک را ادامه بدهیم

وی یادآور شد: گام دوم انقلاب اسلامی یعنی اینکه ما از سطح استراتژیک خارج شدیم و به سطح ایدئولوژیک رسیدیم و برای ماندگاری انقلاب اسلامی بسیجیان باید همچون گذشته نقش آفرینی کنند و برای استمرار انقلاب اسلامی و تقویت اقتدار باید سطح ایدئولوژیک را ادامه بدهیم.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی افزود: امروز به برکت بصیرت انقلابی و حضور به موقع مردم دولت مردمی و انقلابی شکل گرفته و لذا همه باید دولت را برای موفقیت و تشکیل دولت اسلامی کمک کنیم و ملت ایران باید قله های بلند را فتح کند.

کریمی گفت: اسلام باید سنگرهای کلیدی را فتح کند و این تنها با محقق شدن تمدن اسلامی محقق می شود که مقدمه آن تشکیل دولت اسلامی است و لازمه آن عملیاتی نمودن فرامین امامین انقلاب اسلامی است و بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی امروز باید در رأس همه امور قرار گیرد.

وی ادامه داد: توسل به خداوند و اهل‌بیت(ع)، ولایتمداری و حضور مردم در چهل سال اول تمام محدودیت‌ها را به فرصت‌ها تبدیل کرده و بزرگ‌ترین موفقیت ها را رقم زده و دستاوردهای زیادی را به ماندگار گذاشته و این سه مولفه روز به روز باید تقویت شود.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی بیان کرد: جامعه روحانیت و مداحان در طول دفاع مقدس و چهل سال انقلاب اسلامی نقش موثری در هدایت مردم به سمت ارزش های اسلامی ایفا کرده اند و این نقش باید در گام دوم انقلاب پر رنگ تر باشد و بتوانند جوانان را با ارزش های اسلامی آشنا کنند.

ضرورت راه اندازی نهضت تبیین و ترویج ارزش های اسلامی در گام دوم انقلاب

کریمی اظهار کرد: تبیین و ترویج ارزش های اسلامی مهمترین اقدام مداحان در دفاع مقدس بود و امروز باید نهضت تبیین و ترویج ارزش های اسلامی در گام دوم انقلاب رقم بخورد.

وی اضافه کرد: نقش مداحان و طلاب در دفاع مقدس باید بایکدیگر تبیین شود چراکه مداحان در ایجاد انگیزه در بین رزمندگان نقش موثری ایفا کردند و طلاب انگیزه ها را به معنویت و بصیرت تبدیل کردند.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: برقرار کردن شور و اشتیاق در جبهه و بین رزمندگان از مهمترین اقدامات مداحان در دفاع مقدس بود و امروز این شور و اشتیاق باید برای خدمت صادقانه به مردم و دفاع از ارزش های اسلامی رقم بخورد.

مداحان در مقابله تهاجم فرهنگی دشمنان نقش آفرینی و جهاد تبیین را با خلاقیت و ابتکار محقق سازند

کریمی افزود: مداحان نقش بزرگی در تقویت روحیه رزمندگان داشتند و امروز مداحان باید در تهاجم فرهنگی دشمنان نقش آفرینی و جهاد تبیین را با خلاقیت و ابتکار محقق سازند و لذا رسالت سنگینی بر عهده دارند.

وی خاطرنشان کرد: تبیین ارزش های اسلامی و دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی از وظایف مهم امروز مداحان است و نسل جوان و نوجوان جامعه باید با حماسه های ۴۲ ساله ملت ایران آشنا شوند.

در پایان این اجلاسیه به همت بسیج مداحان سپاه روح الله استان مرکزی از خانواده معظم شهدا و پیرغلامان حسینی تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار