جهش تولید مسکن گام بلندی در جهت حذف حاشیه‌نشینی است سهیمه استان مرکزی در جهش تولید مسکن ۶۱ هزار و ۱۲۷ واحد است شرایط واگذاری بناهای تاریخی به بخش خصوصی تسهیل شد ۵۴ درصد مجموع مسکن‌های روستایی استان مرکزی مقاوم‌سازی شده‌اند پیشرفت 85 درصدی ساخت 3 هزار واحد محرومین در استان مرکزی حق موقوفه طرح جهش ملی مسکن در اراک قابل بخشش نیست راه اندازی مرکز دولتی درمان ناباروری در اراک/ قلب اولین جنینِ درمان ناباروری در بیمارستان امیرالمومنین(ع) شکل گرفت آلومینیوم و سپاهان در حذفی به هم رسیدند/ محکوم به برد در مصاف تکراری فزایش درآمد کارگران و کارمندان/ برگزاری دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران/ بررسی تقابل حقیقی‌ها و حقوقی‌ها در بورس تیم یحیی پوست می‌اندازد/ فدراسیون: اردوی خارجی، ممنوع! / استقلال هافبک پرسپولیس را می‌خواهد
دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۶
کد خبر: 92620
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۷
عضو هیئت رئیسه مجلس در گفتگو با دیارآفتاب:

کرسنت خیانت محض به کشور است/ خسارت زنگه 6برابر خسارت پرونده بابک زنجانی است

سلیمی گفت: خسارتی که قرارداد کرسنت به کشور زده، مبلغی بین 12 تا 18 میلیارد دلار تخمین زده می شود که اگر 12 میلیارد دلار در نظر بگیریم، 6 برابر خسارتی است که بابک زنجانی به کشور زد.

حجت الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب، با اشاره به ضرر مالی قرارداد کرسنت به کشور، گفت: خسارتی که این قرارداد به کشور زده، مبلغی بین 12 تا 18 میلیارد دلار تخمین زده می شود که اگر 12 میلیارد دلار در نظر بگیریم، 6 برابر خسارتی است که بابک زنجانی به کشور زد!

وی افزود: عده ای در این قرارداد دست داشتند که شامل افراد حقیقی و شرکت هایی بوده است که در تعیین قیمت گاز نفوذ کرده و همچنین رشوه هایی در این وسط رد و بدل داشته اند که در نهایت باعث آتش زدن به منافع ملی و خسارات جبران ناپذیری برای کشور شده است.

سلیمی با بیان اینکه افرادی که باعث این ضرر میلیاردی به کشور شدند باید پاسخگو باشند و نباید کرسنت به تاریخ سپرده شود، تصریح کرد: اینکه عده ای رشوه بگیرند، به ریش ملت بخندند و منافع ملت را به بیگانگان پیشکش کنند به هیچ وجه قابل بخشش نیست.

این عضو هیئت رئیسه مجلس ادامه داد: جالب اینکه افراد مقصر در این پرونده خود را مدعی هم می دانند و کارشان از پررویی نجومی گذشته و به سوپر پررویی نجومی رسیده است تا جایی که تقاضای اختصاص برنامه در صدا و سیما کرده اند تا با دروغ پردازی افکار عمومی را فریب دهند.

وی خاطرنشان کرد: جالب تر آنکه همین فرد در زمان گرفتن رأی اعتماد در مجلس تعهد داد در مدت بسیار کوتاهی پرونده کرسنت را مختومه کند. باید از او سوال کرد چرا این اقدام را انجام نداده است که الان جرایم سنگینی متوجه کشور باشد. لذا این خیانت محض به کشور است. به خائن هدیه نمی دهند و باید به حساب این افراد حتما رسیدگی شود.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار