وزیر ارشاد: تدوین لایحه نظام جامع رسانه‌‌ای در کشور/ اختصاص ۲۴ هزار واحد مسکونی به اهالی رسانه جزییات طرح فروش اینترنتی کالاهای اساسی/ چگونگی فروش مرغ و لبنیات پرداخت وام ۱۰ میلیون تومانی به سرپرستان خانوار در صورت ابتلا به کرونا ملت ایران به چیزی کمتر از لغو همه تحریم‌ها تن نمی‌دهند/ روحیه ظلم‌ستیزی در جان مردم زنده است/ شعار مرگ بر آمریکا باقی ست آمریکایی‌ها نقض عهد کردند و به آنها باج نخواهیم داد/ دانشجویان بن بست های پیش رو را بگشایند اولتیماتوم عجیب سازمان لیگ؛ اجازه تبلیغات محیطی ندهید، دربی لغو می‌شود! تأمین اجتماعی سهامدار هپکو یا طلبکار؟/ هزینه ی تهاتر بدهی ها را با انتقال اموال تسویه کنید! شمارش معکوس برای حذف نسخه های کاغذی امیرعبداللهیان: اگر غرب جدیت نشان دهد، توافق خوب در دسترس است سردار سلیمانی:با استفاده از ظرفیت‌‌های داخلی بر مشکلات اقتصادی چیره خواهیم شد
شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۰۱:۵۶
کد خبر: 92571
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۶
گزارش تصویری؛

کتاب «تازه داماد» رونمایی شد

در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و معرفی شهدا به نسل جوان در هفته کتاب و کتابخوانی، کتاب «تازه داماد» که برگرفته از زندگینامه شهید والامقام «مهدی جودکی» است رونمایی شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و معرفی شهدا به نسل جوان در هفته کتاب و کتابخوانی، کتاب «تازه داماد» که برگرفته از زندگینامه شهید والامقام «مهدی جودکی» است رونمایی شد.

این کتاب زندگی شهید تکاور مهدی جودکی متولد فروردین 1367 را روایت می‌کند. از کودکی شهید شروع تا ازدواج و در نهایت به شهادت ایشان ختم می‌شود. ایشان در فروردین 1389 در شمالغرب، منطقه‌ای به نام سنگهای آذرین  در درگیری با گروهک پژاک به آرزویش که شهادت بوده، می‌رسد.

آرزوی شهادت بارها به زبان ایشان جاری شده بود اما هیچوقت شور زندگی در ایشان متوقف نشد و با نهایت عشق به زندگی روزگارش را می‌گذراند.  کتاب 48 فصل دارد و از 290 صفحه تشکیل شده و سیر داستانی دارد.

در مسیر خواندن مخاطب با شیطنتهای ایشان و احوال معنوی‌شان آشنا می‌شود. این کار توسط انتشارات طلائیه به چاپ رسیده است.

ما برای به دنیا آمدن این کتاب از 25 نفر که همرزم‌ها، دوستان و خانواده ایشان بودند مصاحبه گرفتیم و توانستیم کتاب را  به چاپ برسانیم. یکی از  اهدافمان شناخت راه و روش شهید و معرفی ایشان بود. از سال 95 تصمیم شروع این کتاب در ذهن بنده نقش بست و به دنبال کارهای اولیه از جمله پیدا کردن همرزم‌ها و دوستان ایشان بودم. مسئولیت مصاحبه‌ها را به آقای علیرضا ضیایی دادم و  اواخر سال 98 با نویسنده این کار سرکار خانم فرشته عسگری صحبت شد و در نهایت اردیبهشت 99 به تحریر درآمد. دوست داشتیم در حد توان کار خوبی باشد تا بتوانیم ذره‌ای از دینی که شهدا به گردنمان دارند جبران کنیم. چندباری کار بازنویسی شد و حساسیت‌ نشان دادیم تا شرمنده شهید نشویم. امیدواریم مقبول واقع شود. برای انتخاب اسم بالا و پایین‌های بسیار داشتیم. تلاشمان این بود نام برازنده و در خور شهید پیدا کنیم. ازآنجایی که ایشان یک ماه قبل از برگزاری مراسم ازدواج و با وجود اینکه همه کارهای مراسم از جمله دوخت کت‌وشلوار و باقی خریدها صورت گرفته بود اسم خودش را به ما نشان داد و تصمیم بر این شد اسم  «تازه داماد» روی جلد بنشیند. با وجود سختی‌ها و مشکلاتی که سر راهمان به وجود آمد در نهایت توانستیم کتاب را به مدد خدای بزرگ به چاپ برسانیم و سپاسگزارم از همه عزیزانی که ما را با هر چه در توان داشتند یاری کردند.

captcha
آخرین اخبار