دبیر: اگر کسی از من دارایی در امریکا پیدا کرده؛ نوش جانش!/ دنبال جنگ و دعوا نیستیم، تهمت‌ها و دروغ‌ها را افشا می‌کنیم توافقات در وین درباره ایده‌ها تا حدود زیادی انجام شده است/ آمریکا باید تصمیمات خود را درباره مسائل باقیمانده اعلام کند افزایش ۲۵ برابری آنتی‌بادی‌ با تزریق واکسن در دوز سوم فواید رژیم غذایی خام بر سلامت جسم و روان ظرفیت‌های فضای مجازی برای اشتغال زنان / «آموزش»؛ لازمه رشد مشاغل مجازی  بدون فوتی و شناسایی ۱۰۰ مورد مبتلا به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته مردم اراک تیم آلومینیوم را دوست دارند و باید به آن بها داد/ اولویتم ساختار و حرفه‌ای بودن تیم است کدام اژدر‌های ایرانی قاتل ناو‌های هواپیمابر آمریکایی هستند؟ صعود آلومینیوم در ضیافت پنالتی ها/ وداع تلخ و زودهنگام محرم با جام حذفی آغاز اجرای موافقتنامه ۲۵ ساله ایران و چین موفقیتی راهبردی است
دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۲۳:۴۶
کد خبر: 92554
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۹
سرپرست آموزش و پرورش استان مرکزی:

تمام مدارس استان مرکزی از ابتدای آذرماه بازگشایی می شوند/ اکثر اولیای دانش آموزان مشتاق آموزش حضوری هستند

حسین آبادی با اشاره به اشتیاق اولیای دانش آموزان جهت حضوری شدن آموزش، گفت: این در حالی است که سال گذشته دقیقا عکس این مسئله بود و اکثر اولیا راضی به حضوری شدن آموزش نبودند. اما در حال حاضر باز هم دانش آموزان و معلمان از آموزش مجازی استقبال بیشتری می کنند و در مقابل آموزش حضوری مقاومت می کنند.

به گزارش دیار آفتاب؛ بهرام حسین آبادی سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی، با اشاره به سه الگوی بازگشایی مدارس، گفت: تا کنون 935مدرسه غالبا روستایی با جمعیت 42 هزار دانش آموز در قالب الگوی اول و از ابتدای مهر ماه بازگشایی شده اند. همچنین 292 دبیرستان دیگر از 15 آبان ماه بازگشایی شده اند که با 42هزار نفر قبلی مجموعا 90هزار نفر به صورت حضوری تحصیل خود را آغاز کرده اند.

وی با اشاره به اشتیاق اولیای دانش آموزان جهت حضوری شدن آموزش، گفت: این در حالی است که سال گذشته دقیقا عکس این مسئله بود و اکثر اولیا راضی به حضوری شدن آموزش نبودند. اما در حال حاضر باز هم دانش آموزان و معلمان از آموزش مجازی استقبال بیشتری می کنند و در مقابل آموزش حضوری مقاومت می کنند.

سرپرست آموزش و پرورش استان مرکزی تصریح کرد: در الگوی سوم که 716 مدرسه در استان را شامل می شود، تمامی مدارس به جز مدارس استثنایی و شبانه روزی از ابتدای آذرماه بازگشایی می شوند که 156هزار نفر از دانش آموزان را شامل می شود و با این کار تمام مدارس به صورت حضوری آموزش خود را آغاز می کنند. البته با توجه به لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی، ظرفیت پذیرش تمام دانش آموزان وجود ندارد و لازم است مدارس شیفت بندی شده یا از سایر فضاها مانند سالن های ورزشی جهت آموزش استفاده شود. برای بازگشایی حضوری مدارس استثنایی و شبانه روزی به دلیل متفاوت بودن آنها با سایر مدارس عجله ای نداریم.

وی با بیان اینکه معلمان استان امتناعی جهت واکسیناسیون ندارند، گفت: از میان 14هزار معلمی که در استان مرکزی تدریس می کنند، تنها عده محدودی هستند که واکسن نزده اند. این افراد هم دلایلی دارند از جمله اینکه منتظر آمدن واکسن خاصی(فخرا) هستند یا به دلیل توصیه پزشک یا ابتلای خانواده خود واکسن نزده اند که امیدواریم در آینده نزدیک این عده نیز واکسن خود را تزریق کنند. ولی اگر احیانا هر معلمی از زدن واکسن خودداری کند به هیئت تخلفات معرفی شده و بنا بر قانون با او برخورد می شود.

در پایان جمالیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک با بیان اینکه از ابتدای مهر ماه تا به امروز یک هزار و 35 مورد بازدید از مدارس انجام شده است، گفت: تعداد 34 مدرسه امتیازی کمتر از 70 دریافت کرده اند، میانگین نمرات 90، تعداد اخطار صادر شده 120مورد، تعداد نامه ارسالی به آموزش و پرورش 109 مورد و 11 مورد از مدارس نیز به دلیل رعایت نکردن پروتکل ها پلمپ شدند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار