توافقات در وین درباره ایده‌ها تا حدود زیادی انجام شده است/ آمریکا باید تصمیمات خود را درباره مسائل باقیمانده اعلام کند افزایش ۲۵ برابری آنتی‌بادی‌ با تزریق واکسن در دوز سوم فواید رژیم غذایی خام بر سلامت جسم و روان ظرفیت‌های فضای مجازی برای اشتغال زنان / «آموزش»؛ لازمه رشد مشاغل مجازی  بدون فوتی و شناسایی ۱۰۰ مورد مبتلا به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته مردم اراک تیم آلومینیوم را دوست دارند و باید به آن بها داد/ اولویتم ساختار و حرفه‌ای بودن تیم است کدام اژدر‌های ایرانی قاتل ناو‌های هواپیمابر آمریکایی هستند؟ صعود آلومینیوم در ضیافت پنالتی ها/ وداع تلخ و زودهنگام محرم با جام حذفی آغاز اجرای موافقتنامه ۲۵ ساله ایران و چین موفقیتی راهبردی است توافق با چین فرمولی مجزا از روند مذاکرات است/ دوران دیپلماسی تک بعدی به پایان رسیده است
دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۱
کد خبر: 92551
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۹
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی:

استان مرکزی در تزریق دوز اول واکسن کرونا رتبه دوم را دارد/ اصناف، رانندگان تاکسی و اتوبوس ملزم به ارائه کارت واکسن هستند

اکرمی گفت: استان مرکزی در تزریق دوز اول واکسن کرونا در سطح ملی رتبه دوم را بعد از استان گیلان به خود اختصاص داده است. همچنین در رتبه هفتم از نظر تزریق هر دو دوز واکسن قرار داریم که این موفقیت جز با همکاری مردم استان و تلاش شبانه روزی کادر بهداشت و درمان میسر نشده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ اکرمی معاون سیاسی اجتماعی استاندار مرکزی در جلسه ستاد مقابله با کرونای استان با اشاره به شیب کاهشی کرونا در سطح استان، گفت: استان مرکزی در تزریق دوز اول واکسن کرونا در سطح ملی رتبه دوم را بعد از استان گیلان به خود اختصاص داده است. همچنین در رتبه هفتم از نظر تزریق هر دو دوز واکسن قرار داریم که این موفقیت جز با همکاری مردم استان و تلاش شبانه روزی کادر بهداشت و درمان میسر نشده است.

وی با اشاره به قرارگیری در هفته بسیج، افزود: جا دارد از بسیجیان که در امر واکسیناسیون کمک حال دانشگاه علوم پزشکی بودند تشکر کنیم چرا که آنان هم سهمی در کسب این رتبه ها دارند. همچنین این هفته موقعیت مناسبی است تا برنامه ای در نظر گرفته شود تا تزریق دوز دوم و سوم واکسن کرونا سرعت بیشتری به خود بگیرد تا ایمن سازی بیشتری برابر این بیماری ایجاد شود.

اکرمی با بیان اینکه کلیه دانشگاه ها موظفند از اساتید و دانشجویان خود کارت واکسن بخواهند، گفت: تمامی معلمان نیز بایستی واکسن تزریق کنند و برای ورود به کلاس با ارائه کارت واکسن وارد شوند.

معاون امنیتی اجتماعی استاندار مرکزی تصریح کرد: همچنین کلیه اصناف، رانندگان تاکسی و اتوبوس نیز موظفند ظرف دو هفته کارت واکسن خود را روی شیشه محل کار خود یا روی شیشه خودرو بچسبانند تا مردم و بازرسان بتوانند از تزریق واکسن این قشر از جامعه که با عموم مردم در ارتباطند مطمئن شوند. عدم الصاق کارت واکسن این افراد به معنای عدم تزریق واکسن بوده و برخورد لازم با آنان صورت می گیرد.

وی با اشاره به کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح ملی و استانی، گفت: در آمار کشوری سطح رعایت ها به 47درصد و کمتر از نصف رسیده است که بسیار نگران کننده است.

اکرمی خاطرنشان کرد: به منظور تسریع واکسیناسیون در شهرهای بزرگ از جمله اراک نیاز است تا مراکزی از ابتدای صبح تا 18 عصر به صورت یکسره تزریق واکسن را انجام دهند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار