جدیدترین خرید پرسپولیس کیست؟ / لژیونر ایرانی هم در لیست گل محمدی! دانشجویان در جهاد علمی و فرهنگی همان رسالت رزمندگان در دفاع مقدس را برعهده دارند باید فاصله با دانشگاه کاهش یابد/ به دنبال تقویت زمینه‌های حفظ و جذب نخبگان هستیم پرونده ای هنوز برای «روحانی» در دادگستری تشکیل نشده است/ اعاده دادرسی در پرونده «سیف» و «عراقچی» منتظر تصمیم دیوان عالی کشور است  بدون فوتی و شناسایی ۳۱ مورد مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی  توافق اجباری پزشک و منشی؛ استثمار با تعریف جدید/ وقتی اعتراض برابر با اخراج است، بازرسی‌ها به کار نمی‌آید اروپا ناامید از برجام پلاس/ افکار عمومی ادعای تازه غرب درباره مذاکرات را نمی‌پذیرد بدبختی اقتصاد ایران از دست لاکچری‌بازها/ بعضی‌ها سالی 6 ماشینِ گران می‌خریدند امتحانات نیم سال اول همه مدارس استان حضوری است امیرعبداللهیان: توافق باید جامع باشد که مردم به طور ملموس نتایج آن را احساس کنند
سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۷
کد خبر: 92506
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۳
مدیرکل محیط زیست استان در گفتگو با دیارآفتاب:

ایرالکو و پالایشگاه شازند هیچگاه از لیست واحدهای آلاینده خارج نشده اند/ ممکن است با سردتر شدن هوا نیروگاه شازند مازوت سوزی کند

میرزایی گفت: مسئولین استانی از جمله محیط زیست، استانداری و سایر دستگاه ها متفق القول هستند که از مازوت در نیروگاه شازند استفاده نشود ولی با سرد تر شدن هوا شاید شرایطی پیش آید که ما نتوانیم در مورد آن تصمیم گیری کنیم.

رضا میرزایی مدیرکل محیط زیست استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب در خصوص لیست واحد های آلاینده استان گفت: این لیست محرمانه توسط اداره کل محیط زیست استان تهیه می شود و هر چند وقت یکبار بروزرسانی می شود. در این بروزرسانی ها واحد هایی آلاینده اضافه و واحد هایی که آلایندگی را کاهش دهند از لیست خارج می شوند.

وی افزود: با این حال دو شرکت آلومینیوم سازی (ایرالکو) و پالایشگاه امام خمینی(ره) شازند از ابتدا همواره در این لیست بوده اند و هیچگاه خارج نشده اند.

میرزایی در پاسخ به این سوال که آیا نیروگاه شازند در سال جاری از سوخت مازوت استفاده کرده است، گفت: بنا بر دستور کارگروه کاهش آلودگی استان به ریاست استاندار وقت و دستور دادستان نیروگاه شازند حق استفاده از مازوت را ندارد ولی با این حال در مقطعی حدودا 10روزه از این سوخت آلاینده استفاده کرد که با ورود دستگاه قضایی متوقف شد.

مدیرکل محیط زیست استان نمایش دی اکسید گوگرد در ایستگاه های نمایش وضعیت آلودگی در شهر اراک را ناشی از منابع مختلفی دانست و گفت: به عنوان مثال سوزاندن گاز LPG در خودروها منبع انتشار دی اکسید گوگرد است؛ لذا نمایش این آلاینده در هوای کلانشهر اراک ارتباطی با سوزاندن مازوت در نیروگاه ندارد.

وی خاطرنشان کرد: مسئولین استانی از جمله محیط زیست، استانداری و سایر دستگاه ها متفق القول هستند که از مازوت در نیروگاه شازند استفاده نشود ولی با سرد تر شدن هوا شاید شرایطی پیش آید که ما نتوانیم در مورد آن تصمیم گیری کنیم.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار