دیارآفتاب گزارش می دهد؛

طلسم افتتاح بیمارستان ولیعصر(عج) اراک در صورت جذب 200میلیارد تا 310 روز آینده می‌شکند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در آخرین بازدید از پروژه طاقت فرسای بیمارستان ولیعصر(عج) اراک بر لزوم جذب 200میلیارد تومان دیگر برای تکمیل این پروژه تاکید کرد.
کد خبر: ۹۲۴۹۹ تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۲

به گزارش دیار آفتاب؛ پروژه بیمارستان جدید ولیعصر(عج) اراک قدیمی ترین پروژه شهری است که بنا بر برخی گزارشات از سال 1383 و برخی دیگر از سال 1387 کار ساخت آن آغاز شده است.

پروژه ای که در 13 طبقه قرار است 480 تخت بیمارستانی دیگر به مجموع تخت های اراک اضافه کند و علاوه بر خدمات رسانی استانی به بیماران منطقه غرب کشور نیز خدمت ارائه کند ولی سال هاست که پیشرفتی لاکپشتی دارد به طوری که به گفته جمالیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک تا کنون تنها 77درصد پیشرفت داشته است.

رئیس دانشگاه  علوم پزشکی اراک در نشستی در حاشیه بازدید استاندار مرکزی از بیمارستان جدید ولیعصر(عج) اراک گفت: مهمترین کار جذب ۲۰۰ میلیارد تومان برای ادامه کار در ساخت این بیمارستان است. خواست کنونی برای ادامه پروژه، تک صدایی برای جلب اعتماد وزارت بهداشت و تخصیص منابع مالی برای اتمام پروژه است.

این طرح درمانی نیازمند تخصیص اعتبار مناسب است و در صورت ایجاد وقفه در تامین منابع مالی، راه‌اندازی مجدد آن به سختی مسیر شده و هزینه‌بر خواهد بود.

جمالیان تصریح کرد: ساخت بیمارستان ولیعصر(عج) اراک یکی از ضروری‌ترین اقدامات در بخش درمان استان مرکزی و منطقه است.

این بیمارستان مهمترین مرکز درمانی استان مرکزی است که بنا بر روز شماری که در محل پروژه نصب شده قرار است تا 310 روز آینده یعنی تا مهر ماه ۱۴۰۱ تکمیل شده و به بهره برداری برسد.

امیدواریم این آخرین روز شماری باشد که برای این ابر پروژه به صفر می رسد و پس از آن شاهد افتتاح بیمارستان ولیعصر(عج) باشیم.

انتهای پیام/