مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی در گفتگو با دیارآفتاب:

۴۲ کیلومتر خط انتقال آب کشاورزی توسط بسیج سازندگی اجرا شد/ اجرای ۷۲۰ پروژه عمرانی کوچک و متوسط به ارزش ۹۰ میلیارد تومان

محترمی گفت: در این راستا احداث خطوط انتقال آب، کانال های کشاورزی ، استخرهای ذخیره آب و لایروبی قنوات پیش بینی شده که به عنوان نمونه در ۱۸ ماه گذشته در زمینه بهبود راندمان انتقال آب مزارع بیش از ۴۲ کیلومتر خط انتقال آب کشاورزی کار انجام شده است.
کد خبر: ۹۲۴۹۸ تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۶

 امید محترمی مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره به مهمترین اقدامات بسیج سازندگی در سطح استان گفت: رویکرد بسیج سازندگی استان مرکزی در اجرای پروژه ها و طرح های عمرانی، اشتغال و محرومیت زدایی ایجاد اشتغال و تحقق اقتصاد مردمی است که تمرکز بر روی مناطق محروم و روستایی گذاشته شده است.

وی افزود: یکی از برنامه های مهم بسیج سازندگی در این راستا اجرای طرح های مرتبط با آب کشاورزی در مناطق محروم و کم آب با هدف کمک به ایجاد اشتغال، افزایش سطح زیرکشت و جلوگیری از هدر رفت منابع آب است.

مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی اظهار کرد: در این راستا احداث خطوط انتقال آب، کانال های کشاورزی ، استخرهای ذخیره آب و لایروبی قنوات پیش بینی شده که به عنوان نمونه در ۱۸ ماه گذشته در زمینه بهبود راندمان انتقال آب مزارع بیش از ۴۲ کیلومتر خط انتقال آب کشاورزی کار انجام شده است.

وی ادامه داد: همچنین در زمینه تامین منابع آبی پایدار بیش از ۲۸ کیلومتر کول گذاری، مرمت و لایروبی قنوات و در زمینه ارتقاء راندمان ذخیره مخازن در مجموع ظرفیت ۳۴ هزار متر مکعب استخر ذخیره آب کشاورزی کار انجام شده که جهادگران بسیجی با مشارکت مردم مناطق این اقدامات را انجام داده اند.

محترمی تأکید کرد: افزایش سطح زیر کشت کشاورزی، ارتقا کیفیت محصولات تولیدی در مناطق محروم و حراست از منابع آب کشاورزی از دستاوردهای مهم این اقدامات است.

وی با بیان اینکه نقش آفرینی اساسی مردم در پروژه ها رویکرد اصلی بسیج سازندگی در اجرای پروژه ها است؛ گفت:هر کجا مردم نقش آفرینی کنند آن پروژه امید و حیات را در روستا زنده نگه خواهد داشت.

مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی افزود: در موضوع احداث مسکن محرومان بسیج سازندگی استان مرکزی در دو سال اخیر تعداد ۶۰۰ واحد مسکن محرومان را بر محور نقش آفرینی گروه های جهادی تحویل خانواده های محروم داده است.

وی با اشاره به اینکه  ۲۴ هزار نیروی جهادگر بسیجی در قالب ۱۲۵۰ گروه جهادی در استان مرکزی سازماندهی شد،گفت:جهادگران بسیجی با تخصص های مختلف در قالب گروه های فنی سازماندهی شده و ارائه خدمت می کنند.

محترمی در خصوص برنامه های اشتغال زایی بسیج سازندگی بیان کرد: با استفاده از ترکیب توامان سه ظرفیت صندوق های قرض الحسنه، آموزش و توانمند سازی و ارائه تسهیلات قرض الحسنه بسیج سازندگی زمینه را برای ایجاد اشتغال ۹۵۰ نفر در یک سال گذشته ایجاد فرصت شغلی نماید.

وی ادامه داد: طبق برنامه ریزی صورت گرفته  تا پایان سال شاهد شکل گیری حداقل ۱۵۰۰ فرصت شغلی در استان مرکزی خواهیم بود.

مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی با بیان اینکه در قالب ۶۸۰ صندوق های قرض الحسنه و ۵۰ تعاونی بیش از ۲۸ هزار نفر از جمعیت استان مرکزی در ساختار و سازمانی مشخص سازماندهی شده اند،گفت: همین امر بستری مطمئن و قابل قبول برای جریان سازی اجتماعی و حرکت در بستر مسئله محوری و تحقق اقتصادمقاومتی محسوب می شود.

وی خاطر نشان کرد: بسیج سازندگی استان مرکزی در یک سال و نیم گذشته با اجرای ۷۲۰ پروژه عمرانی کوچک و متوسط به ارزش ۹۰ میلیارد تومان نقش اساسی در حل مشکلات مردم در مناطق محروم داشته و به فضل الهی این برنامه ها با قوت تا رفع محرومیت و فقر از مناطق مختلف ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/