جدیدترین خرید پرسپولیس کیست؟ / لژیونر ایرانی هم در لیست گل محمدی! دانشجویان در جهاد علمی و فرهنگی همان رسالت رزمندگان در دفاع مقدس را برعهده دارند باید فاصله با دانشگاه کاهش یابد/ به دنبال تقویت زمینه‌های حفظ و جذب نخبگان هستیم پرونده ای هنوز برای «روحانی» در دادگستری تشکیل نشده است/ اعاده دادرسی در پرونده «سیف» و «عراقچی» منتظر تصمیم دیوان عالی کشور است  بدون فوتی و شناسایی ۳۱ مورد مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی  توافق اجباری پزشک و منشی؛ استثمار با تعریف جدید/ وقتی اعتراض برابر با اخراج است، بازرسی‌ها به کار نمی‌آید اروپا ناامید از برجام پلاس/ افکار عمومی ادعای تازه غرب درباره مذاکرات را نمی‌پذیرد بدبختی اقتصاد ایران از دست لاکچری‌بازها/ بعضی‌ها سالی 6 ماشینِ گران می‌خریدند امتحانات نیم سال اول همه مدارس استان حضوری است امیرعبداللهیان: توافق باید جامع باشد که مردم به طور ملموس نتایج آن را احساس کنند
سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۰
کد خبر: 92496
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۵
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در گفتگو با دیارآفتاب:

اعلام قیمت کالاهای اساسی از سوی دولت باعث کاهش قیمت ها در بازار شده

نظری گفت: به نظر می رسد اعلام قیمت های کالاهای اساسی از سوی دولت اثر بخش باشد و گزارشاتی که از نهاد های مرتبط ارائه شده نشان می دهد که این اعلام قیمت ها باعث کاهش قیمت در بازار آزاد هم شده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ در جلسه 19 آبان ماه ستاد تنظیم بازار به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور مقرر شده بود که وزارت جهاد کشاورزی و سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با همکاری سایر نهاد‌های مرتبط، قیمت کالاهای اساسی را ظرف 24 ساعت محاسبه و اعلام کنند.

در این جلسه مقرر شد جهت جلوگیری از قیمت‌گذاری سلیقه‌ای برخی فروشندگان و نوسانات بازار و امکان اعمال قانون درخصوص متخلفین، وزارت جهاد کشاورزی و سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ظرف 24 ساعت، فهرستی از مهم‌ترین کالا‌های ضروری و اقلام پرمصرف خانوار را احصا و قیمت‌گذاری کرده و در اختیار مردم و بازرسین قرار دهند تا افراد سودجو و فروشندگان متخلف شناسایی و به سازمان تعزیرات حکومتی معرفی شوند.

پیرو این مصوبه قیمت 25 کالای اساسی به شرح زیر اعلام شد:

علیرضا نظری عضو کمیسیون کشاورزی مجلس یازدهم در گفتگو با دیارآفتاب در خصوص این مصوبه و اینکه آیا تضمینی برای اجرای آن وجود دارد، گفت: دولت بنا دارد با کمک مجمع های نظارتی بر قیمت 25 قلم کالای اساسی نظارت کند. به نظر می رسد این اقدام اثر بخش باشد.

نظری اظهار کرد: گزارشاتی که از نهاد های مرتبط ارائه شده نشان می دهد که اعلام قیمت ها، باعث کاهش قیمت ها در بازار آزاد هم شده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه کالاها به اندازه کافی در بازار و انبارها موجود است اعلام قیمت باعث می شود که کمتر دچار نوسانات قیمتی در خصوص کالاهای اساسی در بازار باشیم.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار