شهردار اراک خبر داد

فعالیت ۱۵۳۸ تاکسی فرسوده در اراک/انجام مطالعات طرح های ترافیکی و هوشمندسازی حمل و نقل و ترافیک اراک

کریمی گفت: عمر ۴۸۲ تاکسی فعال در اراک بین سه تا پنج سال، ۳۶۴ تاکسی بین ۶ تا ۱۰ سال و ۱۵۳۸ تاکسی بیش از ۱۰ سال است، همچنین ۱۱۲ تاکسی با قابلیت کاربراتوری از رده خارج شده است.
کد خبر: ۹۲۴۳۹ تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۹

به گزارش دیار آفتاب؛ کریمی شهردار اراک در کارگروه کاهش آلودگی هوای اراک گفت: اقدامات شهرداری اراک در راستای کاهش آلودگی هوا قابل توجه است که قطعا ادامه پیدا می کند.

کریمی اظهار کرد: در طول سال های اخیر شهرداری اراک اقدام به احداث تقاطع های غیرهمسطح، نوسازی ناوگان تاکسیرانی و اتوبوسرانی و گازسوز شدن اتوبوس ها، مطالعه طرح  BRT، احداث پارکینگ طبقاتی، شهرک خودرو، پیاده راه در هسته مرکزی شهر و مسیر دوچرخه سواری، انجام مطالعات طرح های ترافیکی و هوشمندسازی حمل و نقل و ترافیک کرده است.

وی ادامه داد: یکی از برنامه های مهم شهرداری اراک جوان سازی جنگل‌های شهر است که در این راستا ۵۶۰ هکتار کمربند سبز را در دستور کار داریم.

شهردار اراک گفت: عمر ۴۸۲ تاکسی فعال در اراک بین سه تا پنج سال، ۳۶۴ تاکسی بین ۶ تا ۱۰ سال و ۱۵۳۸ تاکسی بیش از ۱۰ سال است، همچنین ۱۱۲ تاکسی با قابلیت کاربراتوری از رده خارج شده است.

وی یادآور شد: ۲ هزار ۲۷۶ تاکسی دوگانه سوز، ۸۸۱ تاکسی ویژه، ۱۲۰۴ خودروی آژانس و ۱۵۳ ون در اراک فعال هستند.

کریمی اظهار کرد: در خصوص اتوبوس های شهری با مشکلاتی مواجه هستیم و در حال حاضر ۱۶۰ دستگاه اتوبوس در اراک وجود دارد که تنها ۸۰ دستگاه آن فعال است و البته تعداد دیگری در حال تعمیرات هستیم.

وی خاطرنشان کرد: در خصوص ناوگان اتوبوسرانی به جهت اینکه هزینه خرید و بهسازی هر اتوبوس بالا است باید تهمیدات دولتی در این حوزه اندیشیده شود تا شاهد رفع مشکلات اتوبوس در اراک باشیم.

انتهای پیام/