اربعین حسینی یک رزمایش عظیم جهانی برای توسعه و ترویج مکتب عاشورا است شعر دفاع مقدس ریشه در حماسه ها و ازخودگذشتگی های ملت ایران دارد/ فراخوان بیست و چهارمین مرحله استانی کنگره سراسری شعر دفاع مقدس و مقاومت منتشر شد جزئیات زمان برگزاری مرحله استانی چهل و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم  رئیس فایزر علی‌رغم تزریق 4 دوز واکسن به کرونا مبتلا شد قیمت برنج به کمتر از ۸۰ هزار تومان می رسد؟ شهید همدانی دفاع از امنیت را مردمی کرد درخواست یک اتحادیه دانشجویی از قوه قضائیه درباره اظهارات موسوی پلمپ8 واحد آرایشگاه زنانه متخلف در اراک خرید سه دستگاه خودرو ۱۸ تُنی امداد و نجات و اطفاء حریق/موافقت شورا با خرید نردبان آتش‌نشانی تجارت نیاز به وزارتخانه دارد؟
چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۲:۲۳
کد خبر: 92439
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۷
شهردار اراک خبر داد

فعالیت ۱۵۳۸ تاکسی فرسوده در اراک/انجام مطالعات طرح های ترافیکی و هوشمندسازی حمل و نقل و ترافیک اراک

کریمی گفت: عمر ۴۸۲ تاکسی فعال در اراک بین سه تا پنج سال، ۳۶۴ تاکسی بین ۶ تا ۱۰ سال و ۱۵۳۸ تاکسی بیش از ۱۰ سال است، همچنین ۱۱۲ تاکسی با قابلیت کاربراتوری از رده خارج شده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ کریمی شهردار اراک در کارگروه کاهش آلودگی هوای اراک گفت: اقدامات شهرداری اراک در راستای کاهش آلودگی هوا قابل توجه است که قطعا ادامه پیدا می کند.

کریمی اظهار کرد: در طول سال های اخیر شهرداری اراک اقدام به احداث تقاطع های غیرهمسطح، نوسازی ناوگان تاکسیرانی و اتوبوسرانی و گازسوز شدن اتوبوس ها، مطالعه طرح  BRT، احداث پارکینگ طبقاتی، شهرک خودرو، پیاده راه در هسته مرکزی شهر و مسیر دوچرخه سواری، انجام مطالعات طرح های ترافیکی و هوشمندسازی حمل و نقل و ترافیک کرده است.

وی ادامه داد: یکی از برنامه های مهم شهرداری اراک جوان سازی جنگل‌های شهر است که در این راستا ۵۶۰ هکتار کمربند سبز را در دستور کار داریم.

شهردار اراک گفت: عمر ۴۸۲ تاکسی فعال در اراک بین سه تا پنج سال، ۳۶۴ تاکسی بین ۶ تا ۱۰ سال و ۱۵۳۸ تاکسی بیش از ۱۰ سال است، همچنین ۱۱۲ تاکسی با قابلیت کاربراتوری از رده خارج شده است.

وی یادآور شد: ۲ هزار ۲۷۶ تاکسی دوگانه سوز، ۸۸۱ تاکسی ویژه، ۱۲۰۴ خودروی آژانس و ۱۵۳ ون در اراک فعال هستند.

کریمی اظهار کرد: در خصوص اتوبوس های شهری با مشکلاتی مواجه هستیم و در حال حاضر ۱۶۰ دستگاه اتوبوس در اراک وجود دارد که تنها ۸۰ دستگاه آن فعال است و البته تعداد دیگری در حال تعمیرات هستیم.

وی خاطرنشان کرد: در خصوص ناوگان اتوبوسرانی به جهت اینکه هزینه خرید و بهسازی هر اتوبوس بالا است باید تهمیدات دولتی در این حوزه اندیشیده شود تا شاهد رفع مشکلات اتوبوس در اراک باشیم.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار