فرمانده سپاه ناحیه اراک:

کتاب «تازه داماد» برگرفته از زندگینامه شهید والامقام «مهدی جودکی» رونمایی می شود

سرهنگ مهجوری گفت: در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و معرفی شهدا به نسل جوان در هفته کتاب و کتابخوانی کتاب «تازه داماد» که برگرفته از زندگینامه شهید والامقام «مهدی جودکی» است رونمایی خواهد شد.
کد خبر: ۹۲۴۲۸ تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۹

به گزارش دیار آفتاب؛ سرهنگ پاسدار محمد مهجوری فرمانده سپاه ناحیه اراک در نشست ستاد گرامیداشت مناسبت های دفاع مقدس و مقاومت استان مرکزی با موضوع رونمایی از کتاب «تازه داماد» گفت: کتاب یکی از محتواهای بسیار اثرگذار است که سهم به سزایی در گفتمان سازی و جریان سازی دارد و هفته کتاب و کتابخوانی فرصتی ارزشمند در این راستا است.

وی افزود: یکی از ضرورت های مهم امروز جامعه تقویت و ترویج فرهنگ ایثار، جهاد و شهادت است که کتاب می تواند در این راستا بسیار موثر باشد که اهالی فرهنگ و خصوصا نویسندگان نقش مهمی در این راستا دارند.

مهجوری اظهار کرد: در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و معرفی شهدا به نسل جوان در هفته کتاب و کتابخوانی کتاب «تازه داماد» که برگرفته از زندگینامه شهید والامقام «مهدی جودکی» است رونمایی خواهد شد که در کنار این رونمایی برنامه های فاخر دیگری نیز در نظر گرفته شده است.

وی بیان کرد: تجلیل از خانواده معظم شهید «مهدی جودکی» و خانواده شهدای منطقه سنگ های آذرین از جمله شهید آسنجرانی و شهید قریشی و تجلیل از خانواده معظم زنده یاد حاج «داود میرزایی» که در آن زمان فرمانده گردان تکاور بودند از مهمترین برنامه ها در کنار آیین رونمایی است.

فرمانده سپاه ناحیه اراک ادامه داد: همچنین تجلیل از جانبازان این عملیات و تهیه نسخه صوتی کتاب «تازه داماد» از دیگر برنامه های مهم در کنار آیین رونمایی خواهد بود.

شهید والامقام «مهدی جودکی» با توجه به شرایط کاری پدر در شهرستان چابهار در یکم فروردین ماه سال 1367 چشم به جهان گشود،در شهریور ماه سال 1388 اقدام به ازدواج نمود و پس از انجام عقد قصد داشت در خرداد ماه سال 1389 مراسم عروسی خود را برگزار نماید که متاسفانه این تصمیمش عملی نشد،در سی ام فروردین ماه سال 1389 در شمال غرب کشور در منطقه سنگ های آذرین(ماکو) وهنگام درگیری با گروهک تروریستی پژاک به سوی یار شتافت. پیکر مطهر شهید در گلزار مطهر شهدای شهر اراک به خاک سپرده شد.

انتهای پیام/