افزایش ۲۵ برابری آنتی‌بادی‌ با تزریق واکسن در دوز سوم فواید رژیم غذایی خام بر سلامت جسم و روان ظرفیت‌های فضای مجازی برای اشتغال زنان / «آموزش»؛ لازمه رشد مشاغل مجازی  بدون فوتی و شناسایی ۱۰۰ مورد مبتلا به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته مردم اراک تیم آلومینیوم را دوست دارند و باید به آن بها داد/ اولویتم ساختار و حرفه‌ای بودن تیم است کدام اژدر‌های ایرانی قاتل ناو‌های هواپیمابر آمریکایی هستند؟ صعود آلومینیوم در ضیافت پنالتی ها/ وداع تلخ و زودهنگام محرم با جام حذفی آغاز اجرای موافقتنامه ۲۵ ساله ایران و چین موفقیتی راهبردی است توافق با چین فرمولی مجزا از روند مذاکرات است/ دوران دیپلماسی تک بعدی به پایان رسیده است بازیکن ژاپنی که الهام بخش کارتون «فوتبالیست ها» و شخصیت «سوباسا» شد
دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۵
کد خبر: 92263
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۱

 دومین جشنواره انار محلات در روستای خورهه برگزار می شود

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان محلات از برگزاری  دومین جشنواره انار محلات در روستای خورهه به مدت دو روز از 20 آبان ماه خبر داد.

به گزارش دیار آفتاب؛ مهدی لعل بار عنوان کرد: این جشنواره در نزدیکی ستونهای تاریخی خورهه  (روستای خورهه ) برگزار می‌شود.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان محلات افزود:  مراسم افتتاحیه این جشنواره به صورت رسمی ساعت 9 صبح روز 20  آبانماه با حضور مسئولان استان برگزار می‌شود.

لعل بار با اشاره به به برگزاری موفق اولین جشنواره انار خورهه در اسال گذشته افزود: برنامه امسال هم توسعه جشنواره با الگوگیری ازکارهای موفق کشوری برنامه‌ریزی شده است.

وی افزود: این جشنواره فقط برگزاری یک رویداد برای عرضه محصولات نیست بلکه در کنار آن دیگر جشنواره‌های فرهنگی، هنری و کارگاه‌هایی برای کودکان و همچنین تورهای گردشگری نیز پیش‌بینی شده است.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان محلات گفت: «.۲۰۰ هکتار زمین سطح زیرکشت انار خورهه است و متوسط برداشت  ۲۰۰ تن برداشت انار  است که پس از برداشت به دیگر استان ها عرضه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه سالانه رویدادهای مختلف فرهنگی در این شهرستان برگزار می‌شود که برگزاری جشنواره‌های گل محلات و جشنواره انار خورهه از جمله مهم‌ترین رویدادهای فرهنگی و هنری این شهرستان است گفت: در حاشیه برگزاری این جشنواره، ستونهای تاریخی خورهه، مجموعه بوم گردی خورزن معرفی می‌شود تا با توسعه گردشگری موجب رونق و آبادانی هر چه بیشتر این روستا شود.

لعل بار ادامه افزود: در تلاشیم جشن انار و انارچینی با محوریت خورهه شهرستان محلات به عنوان یکی از رویدادهای گردشگری استان در فهرست آثار ملی کشور ثبت شود.

انتهای پیام 

captcha
آخرین اخبار