عزاداری روز تاسوعای حسینی هیئت رزمندگان اسلام در اراک اجتماع عاشوراییان در شهر خنجین عزاداری مردم تلخاب در روز تاسوعای حسینی خبرنگاران پیام آوران انقلاب اسلامی هستند/گام دوم کنگره شهدای استان مرکزی با رویکرد جهاد تبیین و خدمت رسانی با قوت ادامه دارد محدودیت‌های ترافیکی تاسوعا و عاشورای حسینی در استان مرکزی ‍  آماده باش آتش نشانان اراک در روزهای تاسوعا و عاشورا مهم‌ترین درس عاشورا، ایستادگی در برابر استکبار است ۷۰ سالن ورزشی در استان ساخته می شود/آمادگی سپاه برای کمک به ساخت مسکن سیل زده گان مالیات بر نقل و انتقال خودروهای صفر به خودروسازان منتقل شد استیلی: ملی پوشان درباره مربی و رئیس فدراسیون نباید اظهار نظر کنند؛ تکرار شود تصمیم قاطع تری می گیریم
یکشنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۶
کد خبر: 92152
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۹
رئیس کل دادگستری استان مرکزی:

اجازه نمی‌دهیم مردم محله جهرم اراک سرپناه خود را بعد از ۴۰ سال از دست بدهند

حجت الاسلام موسوی رئیس کل دادگستری استان مرکزی با اشاره به نگرانی مردم محله جهرم اراک از تخلیه منازلشان، گفت: اجازه نمی‌دهیم حکم جدیدی بر علیه مردم صادر شود که آنان بخواهند سرپناه خود را بعد از ۴۰ سال از دست بدهند.

به گزارش دیار آفتاب؛ هشتم آبان ماه بود که تعدادی از ساکنین یکی از محله های خیابان جهرم اراک مقابل استانداری مرکزی نسبت به پایمال شدن حقوقشان تجمع کردند و خواستار رسیدگی مسئولین به مشکلشان شدند.

قضیه از این قرار بود که دو خواهر(محمدی) که ظاهرا ارثی به آنها رسیده است، ادعای مالکیت تعداد قابل توجهی از منازل محله ای در خیابان جهرم را کرده اند و با ارائه سند رسمی از ساکنین بعضا 40ساله این محله شکایت کرده اند. دادگاه نیز با توجه به ارجحیت سند رسمی به سایر اسناد و مدارک، حق را به این دو خواهر داده و رای به تخلیه یکی از واحد های این محله داده است.

بنا بر ادعای ساکنین این محله حکم تخلیه برای 107منزل مسکونی گرفته شده است. 

حجت الله درودگر، رئیس دادگاه‌های عمومی و انقلاب اراک در این رابطه اظهار کرد: خانواده محمدی دارای سند رسمی است و تاکنون برای دو ملک حکم خلع ید گرفته شده و پیگیر اجرای حکم هستند. در حال حاضر تنها یک منزل تخلیه شده و این که ساکنین گفته اند ۱۰۷ حکم تخلیه گرفته شده صحیح نیست البته ممکن است در آینده به دادخواست مالکین حکم برای تعداد دیگری نیز گرفته شود.

همچنین حجت الاسلام موسوی رئیس کل دادگستری استان مرکزی در خصوص ادعای اهالی مبنی بر صدور حکم برای ۱۰۷ منزل این منطقه اضافه کرد: هیچ پرونده دیگری جز سه مورد مذکور وجود ندارد و قفل هایی که بر درب برخی منازل مشاهده می شود شاید توسط خود مردم وصل شده باشد، ورثه آقای محمدی دادخواست دیگری نداده اند ولی مردم نگرانند خلع یدی که برای یک منزل صورت گرفته برای آنها نیز اجرایی شود. ما اطمینان می‌دهیم که پرونده جدیدی در این خصوص تشکیل نمی‌شود و اجازه داده نمی‌شود که مردم سرپناه خود را از دست بدهند.

وی ادامه داد: برپایی تجمعات راه صحیح برای احقاق حقوق مردم نیست. اهالی منطقه جهرم اراک باید ۱۰ یا ۱۵ نفر از معتمدان خود را به‌عنوان نماینده انتخاب کنند تا این افراد پیگیر کارهای آنان باشند و دستگاه قضایی نیز علاوه بر حمایت، اقدام مشاوره‌ای نیز انجام می‌دهد و بدون شک اجازه نمی‌دهیم حکم جدیدی بر علیه مردم صادر شود که آنان بخواهند سرپناه خود را بعد از ۴۰ سال از دست بدهند. 

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار