جدیدترین خرید پرسپولیس کیست؟ / لژیونر ایرانی هم در لیست گل محمدی! دانشجویان در جهاد علمی و فرهنگی همان رسالت رزمندگان در دفاع مقدس را برعهده دارند باید فاصله با دانشگاه کاهش یابد/ به دنبال تقویت زمینه‌های حفظ و جذب نخبگان هستیم پرونده ای هنوز برای «روحانی» در دادگستری تشکیل نشده است/ اعاده دادرسی در پرونده «سیف» و «عراقچی» منتظر تصمیم دیوان عالی کشور است  بدون فوتی و شناسایی ۳۱ مورد مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی  توافق اجباری پزشک و منشی؛ استثمار با تعریف جدید/ وقتی اعتراض برابر با اخراج است، بازرسی‌ها به کار نمی‌آید اروپا ناامید از برجام پلاس/ افکار عمومی ادعای تازه غرب درباره مذاکرات را نمی‌پذیرد بدبختی اقتصاد ایران از دست لاکچری‌بازها/ بعضی‌ها سالی 6 ماشینِ گران می‌خریدند امتحانات نیم سال اول همه مدارس استان حضوری است امیرعبداللهیان: توافق باید جامع باشد که مردم به طور ملموس نتایج آن را احساس کنند
سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۴
کد خبر: 92125
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۴
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در گفتگو با دیارآفتاب:

کمیسیون به دنبال حذف دلالی ها و از بین رفتن بروکراسی اداری بخش کشاورزی است

نظری گفت: کمیسیون کشاورزی در قالب طرح تامین امنیت غذایی به دنبال کاهش فرآیند صدور مجوز ها، تغییر کاربری اراضی و موارد دیگری که در این قانون پیش بینی شده قطعا باعث می شود تا زنجیره تولید با سرعت بیشتری پیش رود، دلالی ها و امضاهای طلایی از بین رفته و بروکراسی اداری به تدریج کمرنگ شود.

به گزارش دیار آفتاب؛  کمیسیون کشاورزی از ابتدای مجلس یازدهم در تلاش است تا بروکراسی سنگین در بخش تولید کشاورزی را برطرف کند تا با احصاء مشکلات، آن ها را در برنامه ای زمان بندی شده برطرف کند، در طرح تقویت امنیت غذایی و رفع موانع تولیدات کشاورزی رفع تمامی مشکلات مدنظر قرار گرفته شده تا مسیر امنیت غذایی که امنیت ملی به آن گره خورده است را هموار و ایرادات شورای نگهبان از این طرح را برطرف کند.

برای پیگیری بیشتر موضوع، با نظری نماینده شهرستان خمین و عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفتگو کردیم.

علیرضا نظری عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در گفتگو با دیارآفتاب، در خصوص حذف بروکراسی در بخش کشاورزی که در کمیسیون کشاورزی در دست بررسی است، گفت: در صورتی که مراحل تکمیلی طرح تامین امنیت غذایی -که در دستور کار مجلس بود و به تصویب هم رسید- طی شود، می تواند تحولات قابل ملاحظه ای در کشاورزی به دنبال داشته باشد.

وی افزود: کاهش فرآیند صدور مجوز ها، تغییر کاربری اراضی و موارد دیگری که در این قانون پیش بینی شده قطعا باعث می شود تا زنجیره تولید با سرعت بیشتری پیش رود، دلالی ها و امضاهای طلایی از بین رفته و بروکراسی اداری به تدریج کمرنگ شود.

نظری خاطرنشان کرد: امیدواریم با اقداماتی که مجلس در پی انجام آن است سنگ اندازی هایی که در حوزه کشاورزی وجود دارد به تدریج کاهش یافته و سپس به کلی از بین برود تا شاهد تحولی بزرگ در کل کشور و استان مرکزی باشیم.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار