توافقات در وین درباره ایده‌ها تا حدود زیادی انجام شده است/ آمریکا باید تصمیمات خود را درباره مسائل باقیمانده اعلام کند افزایش ۲۵ برابری آنتی‌بادی‌ با تزریق واکسن در دوز سوم فواید رژیم غذایی خام بر سلامت جسم و روان ظرفیت‌های فضای مجازی برای اشتغال زنان / «آموزش»؛ لازمه رشد مشاغل مجازی  بدون فوتی و شناسایی ۱۰۰ مورد مبتلا به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته مردم اراک تیم آلومینیوم را دوست دارند و باید به آن بها داد/ اولویتم ساختار و حرفه‌ای بودن تیم است کدام اژدر‌های ایرانی قاتل ناو‌های هواپیمابر آمریکایی هستند؟ صعود آلومینیوم در ضیافت پنالتی ها/ وداع تلخ و زودهنگام محرم با جام حذفی آغاز اجرای موافقتنامه ۲۵ ساله ایران و چین موفقیتی راهبردی است توافق با چین فرمولی مجزا از روند مذاکرات است/ دوران دیپلماسی تک بعدی به پایان رسیده است
دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۱
کد خبر: 92116
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۴
انتظارات مردم مرکزی از استاندار جدید از زبان رئیس مجمع نمایندگان استان؛

صنعت، کشاورزی و اشتغال استان مرکزی نیازمند توجه ویژه است

نظری با تشریح انتظاراتی که از استاندار جدید می رود، گفت: استان مرکزی در دو حوزه نیازمند توجهات ویژه ای است. یکی بحث کشاورزی و دامپروری آن است و دیگری موضوع صنعت استان. در هر دو حوزه مشکلات جدی وجود دارد که در گذشته به طور اساسی به آن ها پرداخته نشده است. لازم است زمینه سرمایه گذاری بر روی حوزه های مذکور بیش از پیش فراهم شود تا شاهد رونق تولید در استان باشیم.

علیرضا نظری رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب در خصوص انتخاب استاندار جدید، گفت: خوشبختانه بعد از فرآیند زمانی بسیار طولانی، استاندار مرکزی توسط دولت سیزدهم معرفی شد که امیدواریم با در دست گرفتن امور، بتوانند انتظارات مردم استان را به خوبی برآورده کنند.

وی با تشریح انتظاراتی که از استاندار جدید می رود، افزود: استان مرکزی در دو حوزه نیازمند توجهات ویژه ای است. یکی بحث کشاورزی و دامپروری آن است و دیگری موضوع صنعت استان. در هر دو حوزه مشکلات جدی وجود دارد که در گذشته به طور اساسی به آن ها پرداخته نشده است. لازم است زمینه سرمایه گذاری بر روی حوزه های مذکور بیش از پیش فراهم شود تا شاهد رونق تولید در استان باشیم.

نظری تصریح کرد: کشاورزی در استان بیشتر به صورت سنتی انجام می پذیرد که بایستی با حمایت های استانداری به سمت ایجاد شرکت های سهامی زراعی برای استفاده بهینه از ظرفیت های آب و خاک حرکت کنیم. همینطور در قسمت دام و طیور بایستی با تامین به موقع نهاده ها و ارائه تسهیلات مناسب بانکی در راستای افزایش تولید قدم برداشت.  همینطور نیاز است در زمینه کشت های گلخانه ای با توجه به محدودیت های منابع آبی حمایت های لازم صورت بگیرد.

رئیس مجمع نمایندگان استان با اشاره به لزوم بروزرسانی دستگاه های حوزه کشاورزی در سطح استان، گفت: بهسازی راه های مواصلاتی استان و برخی پروژه های جاده ای که چندین و چند سال است به واسطه عدم تزریق بودجه مناسب نیمه کاره مانده است بایستی در دستور کار استاندار جدید قرار بگیرد.

وی ادامه داد: موضوع دیگری که لازم است با پیگیری استاندار جدید حل شود، فرودگاه اراک است. لازم است پرواز های این فرودگاه بار دیگر راه اندازی شود و علاوه بر پروازهای مسافری، پروازهای باربری نیز به برنامه اضافه شود. با این کار می توان با سهولت بیشتری نسبت به صادرات محصولات استان به شهرهای دور و سایر کشورها اقدام کرد.

نظری اضافه کرد: بهره برداری بهینه از معادن استان که با فراز و فرودهایی همراه بوده است بایستی در دستور کار قرار بگیرد تا شاهد افزایش تولید و صادرات غیرنفتی از استان باشیم. البته موضوع بیکاری نیز بایستی به جد در دستور کار استاندار جدید قرار بگیرد تا در استان صنعت‌محور مرکزی کمترین میزان بیکاری را داشته باشیم.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار