موافقت با تجزیه بحرین و اعزام نیرو برای سرکوب آزادی خواهان بخشی از جنایت پهلوی است هوای اراک در وضعیت قرمز قرار گرفت 17شهریور 57 مردم توسط جلادان پهلوی تیرباران شدند/ کشته ها آنقدر زیاد بود که مادری جنازه فرزندش را پیدا نکرد ساخت یک میلیون مسکن در سال باعث رشد تولید و افزایش اشتغال می شود بازی استقلال و هوادار لغو شد/ کامیابی‌نیا دوباره ملی‌پوش شد/ آزمون،نورالهی و حاج صفی در قرنطینه،طارمی پشت برف سنگین استانبول شرط ایران برای مذاکره مستقیم با آمریکا/ عملیات‌های انصارالله علیه ائتلاف کودک‌کش/ صعود تیم ملی هندبال به مسابقات جهانی آلودگی هوا فعالیت مدارس اراک را غیر حضوری کرد ۵ باور غلط رایج در مورد درد مفاصل و زانو + راهکار طبیعی برای تسکین درد واشنگتن برای بازگشت به برجام پیش‌شرط تعیین کرد آمار نگران‌کننده از تامین سوخت نیروگاه‌ها/ صرفه‌جویی در مصرف انرژی راهکار عبور از شرایط بحرانی
سه شنبه ۰۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۱
کد خبر: 92037
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۴
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی:

مطالبات کارگران استان مرکزی از 5445 به 836نفر کاهش یافت/ کسب رتبه اول در برنامه های فرهنگی و پیشگیرانه

اکرمی گفت: در سال 1397 و 1398 تا حدودی شاهد مسائل کارگری در سطح استان بودیم. بر طبق آمار تعداد کارگران دارای حقوق معوقه 5هزار 445نفر و تعداد ماه های معوقه 226 ماه بوده است که این تعداد در شهریور 1400 به 836 کارگر با 54 ماه کاهش یافته است.

به گزارش دیار آفتاب؛ بهروز اکرمی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی در خصوص اقدامات صورت گرفته در راستای مقابله با کرونا در استان گفت: اولین جلسه استانی ستاد مقابله با کرونای استان در ششم بهمن ماه سال 1398 بود و اولین استانی بودیم که این ستاد را تشکیل دادیم و این در حالی بود که هنوز این بیماری به کشور نیامده بود. همچنین استان مرکزی یکی از استان های پیشرو در قضیه مقابله با کرونا بود. همینطور بعضی تصمیماتی که ما در ستاد مقابله با کرونای استان می گرفتیم چند هفته بعد در ستاد ملی به تصویب می رسید و این تصمیمات سریع باعث شد تا بتوانیم کنترل بهتری بر این بیماری داشته باشیم.

وی با تشکر از تلاش های خستگی ناپذیر کادر بهداشت و درمان استان، افزود: از اقداماتی که در طرح شهید سلیمانی انجام شد و کنترل بهتر بیماری را در پی داشت نیز کمال تشکر را داریم. تا کنون 114 جلسه ستاد استانی با یک هزار و 437 مصوبه و 965 جلسه ستاد شهرستانی با 5هزار و 387 مصوبه داشته ایم.

اکرمی با اشاره به اقدامات انجام شده در اداره کل سیاسی، تقسیمات کشوری و انتخابات، گفت: در سال 1398 و 1400 دو انتخابات بسیار مهم برگزار شد که به جرئت می توان گفت کوچکترین خدشه ای به انتخابات وارد نشد و حتی از دست‌اندکاران برگزاری انتخابات تقدیر شد. در حوزه تقسیمات کشوری نیز در طی این مدت بخش زاویه در شهرستان زرندیه اضافه و روستای تلخاب به شهر تبدیل شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی با اشاره به اقدامات حوزه امنیتی، گفت: در سال 1397 و 1398 تا حدودی شاهد مسائل کارگری در سطح استان بودیم. ولی بر طبق آمار تعداد کارگران دارای حقوق معوقه 5هزار و 445نفر و تعداد ماه های معوقه 226 ماه بوده است که این تعداد در شهریور 1400 به 836 کارگر با 54 ماه کاهش یافته است که نشان دهنده تلاش های استانداری برای کاهش مطالبات کارگری است. همینطور استان مرکزی در اغلب جرائم وضعیتی بهتر از میانگین کشوری دارد که محصول عملکرد شورای تامین استان است.

وی با اشاره به اقدامات حوزه اجتماعی، گفت: تاسیس 7 خانه جوان در سطح استان، صدور 60 مجوز سازمان های مردم نهاد و 2 دفتر تسهیل گری در شهرستان های اراک و ساوه از جمله اقدامات این حوزه است. همچنین در حوزه مواد مخدر استان مرکزی رتبه هفتم را در کشور داریم. استان مرکزی در زمینه تدوین و اجرای برنامه های فرهنگی و پیشگیرانه رتبه اول را کسب کرد. برای اتباع خارجی مجاز نیز واکسیناسیون صورت پذیرفت.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار