پست‌های اینستاگرام را چگونه بدون حذف کردن، مخفی کنیم؟ ۷۵درصد زنان بوشهری در دوران پهلوی بی‌سواد بودن/ انقلاب در سوادآموزی توسط امام خمینی(ره) موافقت با تجزیه بحرین و اعزام نیرو برای سرکوب آزادی خواهان بخشی از جنایت پهلوی است شهادت رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر سیب و سوران در درگیری با قاچاقچیان مسلح هوای اراک در وضعیت قرمز قرار گرفت 17شهریور 57 مردم توسط جلادان پهلوی تیرباران شدند/ کشته ها آنقدر زیاد بود که مادری جنازه فرزندش را پیدا نکرد ساخت یک میلیون مسکن در سال باعث رشد تولید و افزایش اشتغال می شود بازی استقلال و هوادار لغو شد/ کامیابی‌نیا دوباره ملی‌پوش شد/ آزمون،نورالهی و حاج صفی در قرنطینه،طارمی پشت برف سنگین استانبول شرط ایران برای مذاکره مستقیم با آمریکا/ عملیات‌های انصارالله علیه ائتلاف کودک‌کش/ صعود تیم ملی هندبال به مسابقات جهانی آلودگی هوا فعالیت مدارس اراک را غیر حضوری کرد
سه شنبه ۰۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۹
کد خبر: 92036
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۳
کارشناس سیاسی:

اتفاقات سیزده آبان نشان داد نباید از نفوذ دشمنان غافل شویم/ملت ایران هراسی از آمریکا ندارند

رجبی گفت: جامعه انقلابی متوجه شدند راه برون رفت از مشکلات، تمسک به تفکر انقلابی است و اینکه  پشت سر امام حرکت کنند و از آمریکا هراسی نداشته باشند.

به گزارش دیار آفتاب؛رجبی، کارشناس سیاسی در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت: 13 آبان ماه یادآور خاطراتی برای ملت ایران است تبعید امام به ترکیه و کشته شدن دانش آموزان توسط رژیم سفاک شاه و تسخیر لانه جاسوسی و به شهادت رساندن دانشجویان پیرو خط امام از جمله مسائل مهم و اتفاقات این روز است می توان گفت همه این حرکتها مقدمه ای برای پیروزی انقلاب اسلامی بودند .

وی در ادامه بیان کرد:ملت ایران آمریکا را مقصر تمام فسادها و نابسامانی ها ظلم ها و فسادها در دوره پهلوی دوم می دانستند  وقتی شاه در آمریکا حضور پیدا کرد آمریکاهایی نقشه داشتند مانند سال 1332  شاه را برگردانند و به عنوان درمان مشکلات به ملت ایران معرفی کنندو در حال طرح ریزی و عملیاتی کردن آن بودند.

رجبی تصریح کرد:ملت ایران متوجه شدند اتفاقاتی در سراسر کشور رخ میدهد اما این اتفاقات از یک مرکزی به نام سفارت آمریکا  در حال طراحی و سازماندهی است و درست هم متوجه شده بودند و به دولت موقت روی کار آمده نیز مشکوک بودند.

کارشناس سیاسی گفت:دولت موقت با آمریکایی ها مذاکره داشت، دیدگاههای انقلابی را قبول نمی کرد، اینکه روحانیت در راس باشد را نمی پذیرفت،تلاش می کرد نهادهای انقلابی را منحل کند و...همه این عوامل باعث شد آشفتگی های فرهنگی و سیاسی در کشور اتفاق بیافتد،این حرکتها به صورت طبیعی پیامدهایی داشت که اولین پیامد آن تسخیر لانه جاسوسی بود.

وی افزود:بعد از این قضایا آمریکاییها ایران را تحریم کردند، اموال ایران را بلوکه و صدام را برای جنگ با ایران تحریک کردند و برای تقویت جریان لیبرال تلاش می کردند.

  رجبی گفت: در این شرایط انقلابیون پیش افتادند و برای برون رفت از این مشکلات انسجامی بین نیروهای انقلابی به وجود آمد روحیه امید در بین انقلابیون دمیده شد وبه سرعت کارها به سمت مدیریت شدن پیش می رفت. 

 وی تصریح کرد:جامعه انقلابی متوجه شدند راه برون رفت از مشکلات، تمسک به تفکر انقلابی است و اینکه  پشت سر امام حرکت کنند و از آمریکا هراسی نداشته باشند.

 رجبی در ادامه بیان کرد: در حادثه ۱۳ آبان جریان دانشگاهی به عنوان قشر پیشرو و قشری که می شود در مدیریت بحران از آن ها استفاده کرد شناخته شد.آمریکا در آن قضیه تحقیر شد و زمینه پیروزی های بعدی فراهم شد البته با روی کار آمدن بنی صدر وقفه ای ایجاد شد اما بعد از آن زمینه بازگشت تفکر انقلابی شکل گرفت.  

کارشناس سیاسی خاطر نشان کرد:ما باید از این حوادث درس بگیریم و جریان نفوذ برای دشمنان حائز اهمیت است باید مواظب باشیم و نباید از دشمنان غافل شویم  همیشه آمادگی مقابله داشته باشیم.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار