توافقات در وین درباره ایده‌ها تا حدود زیادی انجام شده است/ آمریکا باید تصمیمات خود را درباره مسائل باقیمانده اعلام کند افزایش ۲۵ برابری آنتی‌بادی‌ با تزریق واکسن در دوز سوم فواید رژیم غذایی خام بر سلامت جسم و روان ظرفیت‌های فضای مجازی برای اشتغال زنان / «آموزش»؛ لازمه رشد مشاغل مجازی  بدون فوتی و شناسایی ۱۰۰ مورد مبتلا به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته مردم اراک تیم آلومینیوم را دوست دارند و باید به آن بها داد/ اولویتم ساختار و حرفه‌ای بودن تیم است کدام اژدر‌های ایرانی قاتل ناو‌های هواپیمابر آمریکایی هستند؟ صعود آلومینیوم در ضیافت پنالتی ها/ وداع تلخ و زودهنگام محرم با جام حذفی آغاز اجرای موافقتنامه ۲۵ ساله ایران و چین موفقیتی راهبردی است توافق با چین فرمولی مجزا از روند مذاکرات است/ دوران دیپلماسی تک بعدی به پایان رسیده است
دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۸
کد خبر: 91961
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۶
یادداشت:

رسانه ابزار هوشمند در تأمین امنیت ملی

امروز نقش اصلی رسانه‌های ملی اطلاع‌رسانی به مخاطبین در راستای اهداف ملی است. این موضوع با احتساب اینکه سیاست، قدرت و اطلاعات می‌تواند سه رأس یک مثلث برای تأمین امنیت ملی باشد، جایگاه و نقش رسانه ملی را به عنوان ابزاری هوشمند و تحلیلی در این زمینه فوق العاده ارتقا می بخشد.

به گزارش دیار آفتاب؛ امروز رسانه ها به ویژه در سطح ملی با توجه به قدرت نفوذ و متقاعد سازی از طریق عدم وابستگی به زمان و مکان و سرعت عمل خارق العاده و پوشش حجم عظیمی از گیرندگان اخبار و اطلاعات ضمن اینکه مؤلفه ای از قدرت ملی و عامل بازدارنده و نفوذ بر قلوب دشمنان بر اساس اهداف از پیش تعیین شده می باشند . خود نیز به یک عامل و اهرم بزرگ قدرت در کشورها تبدیل شده اند.

امروز نقش اصلی رسانه های ملی اطلاع رسانی به مخاطبین در راستای اهداف ملی است. این موضوع با احتساب اینکه سیاست، قدرت و اطلاعات می تواند سه راس یک مثلث برای تامین امنیت ملی باشد، جایگاه و نقش رسانه ملی را به عنوان ابزاری هوشمند و تحلیلی در این زمینه فوق العاده ارتقا می بخشد.

به طوری که رسانه ملی با تامین اهداف متعالی در زمینه رویارویی های رسانه ای با تبلیغات و عملیات روانی بدخواهان و دشمنان نظام در راستای جنگ نرم، می تواند از طریق اطلاع رسانی در خصوص خنثی سازی و مقابله با اقدامات رسانه ای دشمن ضمن شفاف سازی اخبار و اطلاعات در فضای تبادل اطلاعات موجب تقویت قدرت نرم کشور در ابعاد ملی شود. 

امروز رسانه ملی در قبال تهاجم نرم دشمن این رسالت را دارد که با اطلاع رسانی درست در مقابل عملیات القائی و کاذب دشمن از طریق فضای مجازی؛ امنیت روانی شهروندان و افکار عمومی مثبت را در سطح  ملی و فراملی تامین کرده و با الهام از تعالیم اسلامی  و رهنمودهای تبلیغی در قرآن کریم، شیوه های تبلیغی ساختارمند، اقدامات تبلیغاتی کاذب و هراس انگیز رسانه های بیگانه را خنثی کند و در عین حال جمعیت دوست و خودی را نسبت به اقتدار و ثبات حکومتی کشور مطمئن و جمعیت های بیطرف و مخالف مصالح و منافع ملی را جذب انگیزه های حاکمیت و اقتدار ملی بنماید

در خاتمه اینکه بر گردانندگان رسانه ملی است که با تجهیز خود به ابزار سخت افزاری نوین به ویژه در فضای مجازی و روش های نرم افزاری با استفاده از علوم روان شناسی و جامعه شناسی و فنون عملیات روانی و شیوه های روانشناسانه اطلاع رسانی  مقوی و سازنده را بر اساس دستورالعمل های امنیت ملی در دستورکار خود قرار دهد.

کنگاوری

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار