عزاداری روز تاسوعای حسینی هیئت رزمندگان اسلام در اراک اجتماع عاشوراییان در شهر خنجین عزاداری مردم تلخاب در روز تاسوعای حسینی خبرنگاران پیام آوران انقلاب اسلامی هستند/گام دوم کنگره شهدای استان مرکزی با رویکرد جهاد تبیین و خدمت رسانی با قوت ادامه دارد محدودیت‌های ترافیکی تاسوعا و عاشورای حسینی در استان مرکزی ‍  آماده باش آتش نشانان اراک در روزهای تاسوعا و عاشورا مهم‌ترین درس عاشورا، ایستادگی در برابر استکبار است ۷۰ سالن ورزشی در استان ساخته می شود/آمادگی سپاه برای کمک به ساخت مسکن سیل زده گان مالیات بر نقل و انتقال خودروهای صفر به خودروسازان منتقل شد استیلی: ملی پوشان درباره مربی و رئیس فدراسیون نباید اظهار نظر کنند؛ تکرار شود تصمیم قاطع تری می گیریم
یکشنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۷
کد خبر: 91868
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۵
عضو هیئت رئیسه مجلس در گفتگو با دیارآفتاب :

لغو کلیه تحریم ها و دادن ضمانت کتبی برای ماندن بر روی تعهدات شرط ایران در مذاکرات است

سلیمی نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس گفت: لغو کلیه تحریم ها و دادن ضمانت کتبی برای ماندن بر روی تعهدات شرط ایران در مذاکرات است و این نکته این است که مقام معظم رهبری هم قبلا تأکید کرده اند.

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس در گفتگو با دیار آفتاب؛درخصوص درخواست ایران از آمریکا برای ضمانت عدم خروج دوباره از برجام گفت: درخواست ایران برای تضمین از طرفین برجام و خصوصا آمریکائی ها یک تصمیم کاملا منطقی است چراکه آمریکائی ها بدعهدی کردند و زیر میز زدند و کسی که یک بار بدعهدی کرده باید بار دوم با تضمین تعهد بیاید.

وی افزود: مومن از یک سوراخ دوبار گزیده نمی شود و لذا ایران در مسئله مذاکرات به طرف آمریکایی خوش بین نیست و باید تضمین های لازم را داشته باشد و ضمانت کتبی باید بدهند که به تعهدات خود پایبند می مانند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس اظهار کرد: فعلا اصلا بحث مذاکره با آمریکا مطرح نیست و مذاکرات تنها در 1+4 در حال انجام است و آمریکائی ها که خودشان از برجام خارج شدند در بازی نیست و این یک نکته روشن و واضحی است که فعلا در مذاکرات آمریکا مطرح نیست و مذاکره با طرف آمریکائی بعد ازبرگشت آمریکا به برجام باید صورت گیرد.

وی بیان کرد: لغو کلیه تحریم ها و دادن ضمانت کتبی برای ماندن بر روی تعهدات شرط ایران در مذاکرات است و این نکته این است که مقام معظم رهبری هم قبلا تأکید کرده اند.

سلیمی ادامه داد: آمریکائی ها خودشان در اظهاراتی اذعان کردند که به تعهدات برجام عمل نکردند و لذا بازگشت به برجام و انجام کلیه تعهدات همچون لغو کلیه تحریم ها یک ضرورت مهم است که در مذاکرات دنبال می شود.

وی خاطر نشان کرد: دوره قلدری، زورگویی و دیکته یک طرفه تمام شده و ایران زیر بار هیچگونه فشاری نخواهد رفت و جمهوری اسلامی این پیام را به صراحت به آمریکائی ها می دهد که دوران دیکته یک طرفه و زورگویی تمام شده و باید به نظرات جمهوری اسلامی احترام بگذارند و تعهدات را کاملا انجام دهند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار