فاطمه زهرا (س)؛ الگویی برای همه زنان/ چگونه می‌توان فاطمی زندگی کرد؟ تسهیلات زیر 100 میلیون تومان با اعتبار سنجی و بدون ضامن پرداخت می‌شود واکنش روسیه به ادعاهای انگلیس؛ «یاوه‌گویی است» نمایشگاه تخصصی مبلمان و خودروهای لوکس و کلاسیک در اراک دایر می‌شود تماس تلفنی اردوغان با آیت الله رئیسی / رئیس جمهور: ایران به رابطه و همکاری با ترکیه نگاه بلند مدت و همه جانبه دارد وزارت جهاد هم ساحل خواری می‌کند؟ مرگ پسر بچه 2 ساله بر اثر سقوط در استخر باغ جزئیات پرداخت وام بدون ضامن/ تسهیلات تا ۵۰ میلیون فقط با کسر از حقوق وام گیرنده تأکید بر مردمی برگزار شدن برنامه های گرامیداشت دهه فجر/ انقلاب اسلامی متعلق به مردم است و دستگاه ها باید تسهیل گر باشند گزارش| اشک اصلاح‌طلبان برای سفر رئیسی به روسیه/ وقتی غرب‌گرایان نگران عزت ملی می‌‌شوند!
یکشنبه ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۷
کد خبر: 91843
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۶
عضو هیئت رئیسه مجلس در گفتگو با دیارآفتاب:

حمله سایبری با هدف متشنج کردن فضای عمومی کشور صورت گرفت/ هدف از راه اندازی شبکه ملی اطلاعات محافظت از زیرساخت های کشور است

سلیمی گفت: حمله سایبری به سامانه هوشمند سوخت نشان داد شبکه ملی اطلاعات که مجلس پیگیر آن است بسیار با اهمیت است. هدف از ایجاد این شبکه ایجاد بستری امن جهت محافظت از زیرساخت های کشور در مقابل حمله های سایبری است تا زندگی مردم دچار آشفتگی نشود.

حجت الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب، با اشاره به وقفه چند ساعته در عرضه سوخت به مردم در چهارم آبان ماه، گفت: بنا بر اطلاعات موثق این وقفه ناشی از حمله سایبری به سامانه هوشمند سوخت بوده است و برخی شایعات مبنی بر زمینه سازی جهت افزایش قیمت سوخت که در رسانه های بیگانه مطرح می شود کاملا خلاف واقع و کذب است.

وی افزود: حمله سایبری با هدف متشنج کردن فضای عمومی کشور در سالگرد فتنه بنزینی آبان 98 صورت گرفت و از چند روز قبل از آن شایعه آزادسازی قیمت بنزین تا 14هزار تومان هم به گوش می رسید. ولی خوشبختانه رسانه ها از جمله رسانه ملی با سرعت خوبی به موضوع ورود کردند و اجازه ندادند معاندین به اهداف خودشان برسند.

سلیمی تصریح کرد: ورود به موقع رسانه ها و موضع گیری مسئولین امر نشان می دهد اطلاع رسانی دقیق و کار امروز را به فردا واگذار نکردن تا چه اندازه می تواند توطئه ها را خنثی کند. کشوری که این اقدام از سوی او انجام گرفته باید بداند حتما پاسخ درخور خود را خواهد گرفت و سیلی محکمی خواهد خورد.

این عضو هیئت رئیسه مجلس ادامه داد: چنین اتفاقی نشان می دهد شبکه ملی اطلاعات که مجلس پیگیر آن است بسیار با اهمیت است. البته همانطور که قبلا عنوان شد کسی در کشور به دنبال محدود کردن استفاده از پیامرسان های خارجی نیست، بلکه هدف از ایجاد شبکه ملی اطلاعات، ایجاد بستری امن جهت محافظت از زیرساخت های کشور در مقابل حمله های سایبری است تا زندگی مردم دچار آشفتگی نشود. امیدواریم دولت به قول خود متعهد باشد و این شبکه را هر چه زودتر عملیاتی کند.

وی اضافه کرد: چنین اتفاقاتی نشان می دهد کسانی که عنوان می کنند نیازمند شبکه ملی اطلاعات هستیم استدلالی قوی دارند و کسانی که این گفته را به سخره می گرفتند باید امروز پاسخگوی این جنایت باشند. کسانی که مسئولیت داشتند و در راه اندازی شبکه ملی اطلاعات کوتاهی کردند امروز باید پاسخ بدهند.

سلیمی خاطرنشان کرد: ایجاد شبکه ملی اطلاعات در دستور کار جدی مجلس قرار دارد و در کمیسیون صنایع هم جلسه ای در این خصوص داشتیم و وزیر قول راه اندازی آن را داد و باز هم با عزم راسخ پیگیر آن هستیم.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار