پایش دانش آموزان مشکوک به بیماری کرونا از منزل زلزله مالی در قفس توری‌ پرسپولیس/ بازگشت رادوشوویچ به کرواسی؛ احتمالاً پس از دربی! ادعای سخیف شبکه «تی.آر.تی» ترکیه درباره جزایر سه‌گانه ایرانی «نه» به توافق موقت/ ایران خواستار لغو تحریم‌هاست؛ نه تعلیق و توقف! آیا «سگ‌گردانی» حرام است؟ عرضه خودرو به دست خودروسازان محقق شد؟ ماجرای عجیب کارت عروسی‌ حمید و فائزه که به دست رهبر انقلاب رسید/ به جای طلا، سرویس نقره خریدیم فضیلت‌های کمک کردن به همسر در خانه از زبان پیامبر/عملی که با شهادت برابری می‌کند توقیف 15 دستگاه خودروی شوتی از سوی پلیس راه مرکزی طرح تروریستی داعش برای هدف قرار دادن سامراء
پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۱:۲۵
کد خبر: 91841
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۰

تزریق واکسن کرونا، در اولین مسجد سلامت کشور

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک از فعالیت اولین مسجد سلامت در سطح کشور به عنوان سنگری برای سلامت مردم استان مرکزی خبر داد.

به گزارش دیار آفتاب؛ سید محمد جمالیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در حاشیه بازدید از مسجد حجت ابن الحسن(عج)(اولین مسجد سلامت کشور در اراک) بیان کرد: مسجد حجت ابن الحسن (عج) برای پیشگیری از ابتلاء به کرونا و ارتقا سطح سلامت مردم منطقه شهرک هجرت، برنامه‌های متنوعی  در دستور کار خود داشت که با شروع روند واکسیناسیون با توجه به اینکه یکی از علل های عدم استقبال مردم این منطقه از دریافت واکسن فاصله زیاد آن ها از مراکز تجمیعی بود با پیشنهاد حاج آقا حبیبی این مسجد به عنوان اولین مسجد سلامت در حال واکسیناسیون واجدین شرایط این منطقه است.

وی ادامه داد: خوشبختانه این اقدام با استقبال بسیار خوب مردم منطقه روبرو شد که شیرینی و حلاوت این تعاملات مطمئناً برای خود مردم است و امیدواریم با تداوم این اقدامات فرهنگی هر چه سریعتر شاهد قطع زنجیره انتقال ویروس و  رسیدن به سطح ایمنی مطلوب باشیم.

وی ضمن دعوت از مردم منطقه شهرک هجرت جهت شرکت در طرح من واکسن میزنم، از زحمات حجت الاسلام حبیبی، هیات امنا و شورای فرهنگی مسجد که دغدغه سلامت مردم را دارند تقدیر و تشکر کرد و گفت: اختصاص بخشی از فضای متبرکه مسجد جهت امور مختلف فرهنگی و بهداشتی یک اقدام خداپسندانه است که جای تقدیر و تشکر دارد.

در ادامه بازدید حجت الاسلام حبیبی بیان کرد: به لطف خداوند متعال و در راستای فرمان مقام معظم رهبری، مسجد و کلیه امکانات جهت کمک به کادر خسته بهداشت و درمان برای مقابله با ویروس کرونا بسیج شدند که انجام تست رایگان کرونا، امداد رسانی، کمک به بیماران کرونایی در منزل و پیگیری و رصد آنها و همچنین انجام واکسیناسیون گروه های هدف از اقدامات در حال انجام در اولین مسجد سلامت در سطح کشور است.

وی با تاکید بر این نکته که علم پزشکی با علم اسلام مغایرتی ندارد، گفت: علم واکسیناسیون یک علم پیشرفته جهانی است که باید به آن اعتقاد داشت و عمل به آن را جز ضروریات دانست.

وی در پایان اظهار کرد: در طی یک هفته ی اخیر که از شروع طرح واکسیناسیون در مسجد سلامت میگذرد، روزانه به جز روزهای تعطیل ۱۵۰_۸۰ نفر واکسینه و تاکنون ۹۰۰_۸۰۰ واکسن تزریق شده است و از باقی مردم این منطقه که تا به امروز به هر دلیلی موفق به دریافت واکسن نشده اند می خواهیم که با شرکت در طرح من واکسن میزنم یاری گر کادر بهداشت و درمان در شکست ویروس منحوس باشند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار