وزیر ارشاد: تدوین لایحه نظام جامع رسانه‌‌ای در کشور/ اختصاص ۲۴ هزار واحد مسکونی به اهالی رسانه جزییات طرح فروش اینترنتی کالاهای اساسی/ چگونگی فروش مرغ و لبنیات پرداخت وام ۱۰ میلیون تومانی به سرپرستان خانوار در صورت ابتلا به کرونا ملت ایران به چیزی کمتر از لغو همه تحریم‌ها تن نمی‌دهند/ روحیه ظلم‌ستیزی در جان مردم زنده است/ شعار مرگ بر آمریکا باقی ست آمریکایی‌ها نقض عهد کردند و به آنها باج نخواهیم داد/ دانشجویان بن بست های پیش رو را بگشایند اولتیماتوم عجیب سازمان لیگ؛ اجازه تبلیغات محیطی ندهید، دربی لغو می‌شود! تأمین اجتماعی سهامدار هپکو یا طلبکار؟/ هزینه ی تهاتر بدهی ها را با انتقال اموال تسویه کنید! شمارش معکوس برای حذف نسخه های کاغذی امیرعبداللهیان: اگر غرب جدیت نشان دهد، توافق خوب در دسترس است سردار سلیمانی:با استفاده از ظرفیت‌‌های داخلی بر مشکلات اقتصادی چیره خواهیم شد
جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۰
کد خبر: 91823
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۸
سخنگوی شورای شهر اراک:

متولیان فرهنگی مشارکتی در اجرای برنامه‌های هفته اراک نداشتند/پروژه‌های شهری با پیوست فرهنگی هنری افتتاح می‌شوند

خسروانی گفت: رویکرد شورای ششم شهر اراک رویکردی فرهنگی هنری است و هر پروژه‌ای افتتاح شود پیوست فرهنگی هنری خواهد داشت.

به گزارش دیار آفتاب؛ عباس خسروانی سخنگوی شورای ششم شهری اراک در همایش بزرگداشت هفته فرهنگی اراک، با تبریک این روز به شهروندان اراکی گفت: بار سنگین برگزاری این روز هم از نظر بودجه و هم از نظر اجرا تنها بر دوش شهرداری و شورای شهر اراک بود و سایر متولیان فرهنگی شهر کمترین مشارکتی در این راستا نداشتند.

وی افزود: شورای شهر از تمام ظرفیت قانونی خود برای پای کار آوردن سایر دستگاه های متولی فرهنگ و هنر شهر استفاده خواهد کرد تا در سال‌های آینده شاهد مشارکت این دستگاه‌ها برای گرامیداشت روز اراک باشیم.

سخنگوی شورای شهر اراک تصریح کرد: یکی از ضعف‌هایی که امسال در گرامیداشت هفته اراک وجود داشت، ذائقه شناسی فرهنگی شهروندان بود. این در حالی است که معتقدیم هر آنچه تولید می‌کنیم بایستی با ذائقه مردم هماهنگی داشته باشد، چرا که این هماهنگی باعث می شود تا شهروندان در اجرای برنامه ها بیشتر همکاری داشته باشند.

خسروانی ادامه داد: معتقدیم برگزاری رویداد های فرهنگی هنری یکی از محورهای اصلی صنعت گردشگری در دنیاست و هر آنچه در حوزه های فرهنگی هزینه کنیم در واقع سرمایه گذاری کرده ایم. امروز یکی از روش های درآمد پایدار شهری، برگزاری برنامه های فرهنگی شهری است.

وی تصریح کرد: شورای شهر اعتقاد دارد هزینه در برنامه های فرهنگی، بازخورد های اقتصادی خواهد داشت. اگر به دنبال جذب سرمایه گذار برای شهرمان هستیم باید از شهرمان برند خوبی بسازیم و این برند سازی جز از راه برگزاری برنامه های فرهنگی هنری و معرفی ظرفیت های شهرمان در سطح ملی نیست.

خسروانی افزود: با توجه به مشکلات اجتماعی در شهر اراک، یکی از راه های افزایش نشاط اجتماعی برگزاری رویداد های فرهنگی هنری است که برگزاری هفته اراک در راستای همین موضوع است.

سخنگوی شورای شهر اراک اضافه کرد: در عصر کرونا حوزه فرهنگ و هنر آسیب بسیاری دید. یکی از راهکارهایی که می توان از این حوزه حمایت کرد، ورود نهادهای دولتی در این عرصه است. رویکرد شورای ششم شهر اراک رویکردی فرهنگی هنری است و ان شا الله هر پروژه ای افتتاح شود پیوست فرهنگی هنری خواهد داشت.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار