فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی:

رشادت‌های شهید«آنجفی»همچون ستاره‌ای پرفروغ در تاریخ دفاع مقدس استان مرکزی می‌درخشد

سردار کریمی گفت: این ایام یادآور ارزشمند دلاوری‌ها و مجاهدت‌های شهید رحیم آنجفی به عنوان یکی از شهدای شاخص و فرماندهان برتر دفاع مقدس استان مرکزی است که نام و رشادت های این شهید بزرگوار همچون ستاره ای پرفروغ در تاریخ استان و دفاع مقدس می درخشد.
کد خبر: ۹۱۸۲۲ تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۶

 سردار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره با سالگرد شهادت سردار شهید رحیم آنجفی گفت: استان مرکزی از ابتدای شکل گیری انقلاب اسلامی سهم به سزایی در حوادث و حماسه های انقلاب داشته و عملکرد استان در دفاع از ارزش های اسلامی در مقاطع مختلف بسیار چشمگیر و البته نیاز به تبیین دارد تا نسل جوان بداند مردم این استان تا چه اندازه برای به تثبیت انقلاب اسلامی و ایجاد دستاوردهای عظیم در کشور نقش مهمی ایفا کرده اند.

کریمی اظهار کرد: یکی از مقاطعی که استان مرکزی نقش بسیار اثرگذاری داشته دفاع مقدس بوده و حضور اقشار مختلف مردم بسیار پر رنگ است که بسیاری از شهدا و فرماندهان شاخص دفاع مقدس تربیت شدگان این دیار مقدس هستند و این نشان دهنده پیشتازی استان حضرت امام(ره) در فرهنگ ایثار، ازخودگذشتگی و شهادت دارد.

وی ادامه داد: این ایام یادآور ارزشمند دلاوری ها و مجاهدت های شهید رحیم آنجفی به عنوان یکی از شهدای شاخص و فرماندهان برتر دفاع مقدس استان مرکزی است که نام و رشادت های این شهید بزرگوار همچون ستاره ای پرفروغ در تاریخ استان و دفاع مقدس می درخشد.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی بیان کرد: سردار شهید رحیم آنجفی از جمله رزمندگان مخلص و فرماندهانی زبده و توانمند بود که از ابتدای تشکیل سپاه پاسداران وارد این نهاد مردمی و انقلابی شد و نقش موثری در دفاع از ارزش های اسلامی و پاسداری از انقلاب اسلامی ایفا نمود.

کریمی افزود: شهید رحیم آنجفی علاوه بر اینکه با روحیه و رفتار برجسته ای که داشت به عنوان یک الگو برای همه رزمندگان مورد توجه بود، همچنین با توجه به جایگاه معلمی او، این شهید بزرگوار در تربیت نوجوانان انقلابی نقشی مهم و اساسی داشت.

وی اظهار کرد: شهید رحیم آنجفی در زمان شکل گیری حوادث کردستان با حضوری تاثیرگذار در ماموریت بانه و سردشت منشا خیرات فراوانی بود و نشاط و با انگیزه وارد شدن در انجام ماموریت ها از ویژگی برجسته شهید آنجفی بود و این روحیه را تا پایان حیات با برکت خود حفظ کرد.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی بیان کرد: انقلابی، توانمند، پرتلاش و شوخ طبعی در عین حال مقتدر بودن از ویژگی های برجسته شهید رحیم  آنجفی بود و آنچنان رابطه صمیمی با رزمندگان اسلام داشت که او را عمو رحیم خطاب می کردند و در واقع مجاهدت ها و رشادت های این فرمانده عزیز زبان زد خاص و عام بود و گردان ها و رزمندگان سایر استان ها همواره از این شهید به نیکی یاد می کردند و امروز نام این شهید در بین فرماندهان و رزمندگان زنده است.

کریمی یادآور شد: تقوا، ادب، هوشیاری، تعهد و شجاعت شهید رحیم آنجفی از دیگر ویژگی های ایشان بود که او را به یکی از افتخارات بزرگ استان مرکزی تبدیل کرده و امروز نیاز است این شهید بزرگوار به نسل جوان معرفی شود و بهترین روش آن زبان هنر است که می توان با به کارگیری روش های نوین آن را محقق نمود.

وی اضافه کرد: خوشبختانه ستاد کنگره شهدای استان مرکزی از شش سال گذشته علاوه بر انجام اقدامات زیرساختی با تولیدات فاخر هنری گام های بلندی برای معرفی شهدا و رزمندگان استان برداشته اما با توجه به گستردگی کار نیاز به توجه بیشتر دارد.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: امروز به برکت خون مطهر شهدا و مجاهدت های نیروهای مسلح در اوج اقتدار دفاعی هستیم و با مجاهدت ها و تلاش های گسترده شاهد رشد و شکوفایی قدرت دفاعی‌مان در عرصه‌های گوناگون هستیم.

کریمی خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین درس هایی که امروز باید از دفاع مقدس در گام دوم انقلاب بیشتر مورد توجه قرار گیرد ولایتمداری، توجه به حضور و مشارکت مردم و بسیج مردمی برای مقابله با مشکلات و حاکم شدن روحیه جهادی و انقلابی در بخش های مدیریتی کشور است که باید مورد توجه همه باشد.

«رحیم آنجفی» سال ۱۳۳۲ در روستای «مرزیجران» اراک دیده به جهان گشود. وی از ماه‌های آغازین جنگ تحمیلی عازم جبهه «گیلان غرب» شد و پس از آن در عملیات‌های طریق القدس، فتح بستان، پل سابله و عملیات والفجر ۳ شرکت کرد و سرانجام در پنجم آبان ۱۳۶۲ در شهر «بنجوین» عراق به فیض شهادت نایل آمد

 

انتهای پیام/