وزیر ارشاد: تدوین لایحه نظام جامع رسانه‌‌ای در کشور/ اختصاص ۲۴ هزار واحد مسکونی به اهالی رسانه جزییات طرح فروش اینترنتی کالاهای اساسی/ چگونگی فروش مرغ و لبنیات پرداخت وام ۱۰ میلیون تومانی به سرپرستان خانوار در صورت ابتلا به کرونا ملت ایران به چیزی کمتر از لغو همه تحریم‌ها تن نمی‌دهند/ روحیه ظلم‌ستیزی در جان مردم زنده است/ شعار مرگ بر آمریکا باقی ست آمریکایی‌ها نقض عهد کردند و به آنها باج نخواهیم داد/ دانشجویان بن بست های پیش رو را بگشایند اولتیماتوم عجیب سازمان لیگ؛ اجازه تبلیغات محیطی ندهید، دربی لغو می‌شود! تأمین اجتماعی سهامدار هپکو یا طلبکار؟/ هزینه ی تهاتر بدهی ها را با انتقال اموال تسویه کنید! شمارش معکوس برای حذف نسخه های کاغذی امیرعبداللهیان: اگر غرب جدیت نشان دهد، توافق خوب در دسترس است سردار سلیمانی:با استفاده از ظرفیت‌‌های داخلی بر مشکلات اقتصادی چیره خواهیم شد
جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۰
کد خبر: 91804
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۰

زنگ خطر شیوع پیک ششم کرونا در استان مرکزی نواخته شد

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک‌ گفت: شمار مبتلایان به بیماری کرونا و موارد سرپایی در استان مرکزی در حال افزایش است.

به گزارش دیار آفتاب؛ سید محمد جمالیان بیان کرد: در راستای عادی انگاری، سفرهای غیرضرور، مراسم عروسی و دورهمی های شبانه، شیب نزولی پیک پنجم به پایان نرسیده بود که زنگ پیک ششم نواخته شد و موارد سرپایی در یک شیب افزایشی قرار گرفت.

وی ادامه داد: شیوع بیشتر آنفولانزا، شروع فصل سرما، کاهش دما و تهویه نامناسب در کنار عادی انگاری ها نقاط تهدیدی برای کنترل و مدیریت شرایط است.

متولی سلامت استان مرکزی تاکید کرد: گذراندن پیک های کرونایی با هزینه کمتر در گرو رعایت جدی دستورالعمل های بهداشتی می باشد و همچنین به محض بهود شرایط، عادی انگاری نباید در سطح استان رواج پیدا کند از این رو رعایت پروتکل ها و زدن ماسک باید جزئی از پوشش و رعایت فاصله گذاری اجتماعی نیز جز نکات مهم زندگی قرار گیرد.

وی در پایان پوشش دهی مطلوب واکسیناسیون در سنین بالای ۵۰ سال را یک نقطه قوت و فرصت دانست و افزود: متاسفانه ۱۵ درصد از گروه سنی زیر ۵۰ سال حتی یک دُز از واکسن خود را تاکنون دریافت نکرده اند، لذا از کلیه واجدین شرایط می خواهیم که در اسرع وقت با مراجعه به مراکز مربوطه و دریافت واکسن یاری گر کادر خسته بهداشت و درمان باشند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار