وزیر ارشاد: تدوین لایحه نظام جامع رسانه‌‌ای در کشور/ اختصاص ۲۴ هزار واحد مسکونی به اهالی رسانه جزییات طرح فروش اینترنتی کالاهای اساسی/ چگونگی فروش مرغ و لبنیات پرداخت وام ۱۰ میلیون تومانی به سرپرستان خانوار در صورت ابتلا به کرونا ملت ایران به چیزی کمتر از لغو همه تحریم‌ها تن نمی‌دهند/ روحیه ظلم‌ستیزی در جان مردم زنده است/ شعار مرگ بر آمریکا باقی ست آمریکایی‌ها نقض عهد کردند و به آنها باج نخواهیم داد/ دانشجویان بن بست های پیش رو را بگشایند اولتیماتوم عجیب سازمان لیگ؛ اجازه تبلیغات محیطی ندهید، دربی لغو می‌شود! تأمین اجتماعی سهامدار هپکو یا طلبکار؟/ هزینه ی تهاتر بدهی ها را با انتقال اموال تسویه کنید! شمارش معکوس برای حذف نسخه های کاغذی امیرعبداللهیان: اگر غرب جدیت نشان دهد، توافق خوب در دسترس است سردار سلیمانی:با استفاده از ظرفیت‌‌های داخلی بر مشکلات اقتصادی چیره خواهیم شد
جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۰
کد خبر: 91803
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۰
آیت الله دری نجف آبادی:

یوم‌الله ۱۳ آبان برگ زرینی در تاریخ انقلاب اسلامی است// دیدار مجازی نوجوانان با مقام معظم رهبری برگزار می شود

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی گفت: یوم‌الله ۱۳ آبان برگ زرینی در تاریخ انقلاب اسلامی است و اجرای برنامه‌های این ماه به‌خصوص مراسم ۱۳ آبان باید با تولید محتوا و تبیین حوادث این ماه برای نسل جوان همراه باشد.

به گزارش دیار آفتاب؛ آیت‌الله دری نجف‌آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در نشست شورای فرهنگ عمومی استان مرکزی گفت: روز ۱۳ آبان یادآور سه واقعه مهم در تاریخ معاصر ایران است که در سه دوره مختلف رخ داده و به همین دلیل این روز را در تاریخ کشور به عنوان روزی به‌یادماندنی به ثبت رسانده است.

دری نجف آبادی اظهار کرد: تبعید امام خمینی(ره) به ترکیه در ۱۳ آبان ۱۳۴۳، واقعه کشتار جمعی دانش‌آموزان تهرانی در ۱۳ آبان ۱۳۵۷ که بعدها روز دانش‌آموز نام گرفت و در نهایت تسخیر لانه جاسوسی در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ که امام خمینی(ره) از این اتفاقات به‌عنوان انقلاب دوم نام بردند؛ به‌عنوان سه حادثه مهم تاریخی مطرح در تقویم کشورمان ثبت شده است.

وی ادامه داد: یوم الله ۱۳ آبان برگ زرینی در تاریخ انقلاب اسلامی است و اجرای برنامه‌های این ماه به خصوص مراسم ۱۳ آبان باید با تولید محتوا و تبیین حوادث این ماه برای نسل جوان همراه باشد.

امام جمعه اراک افزود: هیچ‌یک از این سه واقعه تاریخی را نمی‌توان از نظر اهمیت نسبت به دیگری برتر دانست؛ چراکه هر کدام در دوره‌ای وقوع تأثیرگذاری خاص خود را داشته و شرایط را به‌نحوی تغییر داده‌اند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان کرد: دستگاه های فرهنگی استان برای هر کدام از این حوادث مهم باید به شیوه‌های علمی و چگونگی تاثیرگذاری در تاریخ انقلاب برنامه ریزی کنند و آن را به بهترین شکل ممکن برای نسل جوان تبیین کنند.

دری نجف آبادی خاطرنشان کرد: با توجه به فرا رسیدن روز نوجوان به احتمال بسیار زیاد مقام معظم رهبری به صورت مجازی با شماری از نوجوانان کشور دیدار و گفت و گو خواهند داشت بنابراین باید شمار قابل توجهی از نوجوان استان در مصلی بیت‌المقدس اراک اجتماع کرده و با شکوه ویژه‌ای این برنامه برگزار شود.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار