توافقات در وین درباره ایده‌ها تا حدود زیادی انجام شده است/ آمریکا باید تصمیمات خود را درباره مسائل باقیمانده اعلام کند افزایش ۲۵ برابری آنتی‌بادی‌ با تزریق واکسن در دوز سوم فواید رژیم غذایی خام بر سلامت جسم و روان ظرفیت‌های فضای مجازی برای اشتغال زنان / «آموزش»؛ لازمه رشد مشاغل مجازی  بدون فوتی و شناسایی ۱۰۰ مورد مبتلا به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته مردم اراک تیم آلومینیوم را دوست دارند و باید به آن بها داد/ اولویتم ساختار و حرفه‌ای بودن تیم است کدام اژدر‌های ایرانی قاتل ناو‌های هواپیمابر آمریکایی هستند؟ صعود آلومینیوم در ضیافت پنالتی ها/ وداع تلخ و زودهنگام محرم با جام حذفی آغاز اجرای موافقتنامه ۲۵ ساله ایران و چین موفقیتی راهبردی است توافق با چین فرمولی مجزا از روند مذاکرات است/ دوران دیپلماسی تک بعدی به پایان رسیده است
دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۲۳:۳۳
کد خبر: 91799
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۷
اختصاصی/«دیارآفتاب» گزارش می دهد؛

انتخاب شهردار اراک در انتظار تأیید وزارت کشور/ آیا «کریمی» صلاحیت های تصدی شهرداری را دارد؟

با گذشت حدود یک ماه از انتخاب شهردار توسط شورای ششم شهری اراک، این کلانشهر همچنان منتظر تاییدیه وزارت کشور است. دیارآفتاب در این گزارش موضوع را بررسی می کند.

به گزارش دیار آفتاب؛ هفتم مهرماه پس از هفته ها کش و قوس و اختلاف نظر میان اعضای شورای ششم شهر اراک -که حتی کار به آبستراکسیون کشیده شد- علیرضا کریمی به عنوان شهردار اراک انتخاب و به وزارت کشور معرفی شد تا در صورت تایید به صورت رسمی کار خود را آغاز کند.

اکنون با گذشت حدود یک ماه از انتخاب شهردار همچنان وزارت کشور نظر خود را اعلام نکرده است و کلانشهر اراک با سرپرست اداره می شود. البته مشخص است که وزارت کشور این روزها با توجه به لزوم تایید شهرداران دیگر شهرها و همچنین انتخاب استانداران، حجم کاری بالایی دارد ولی گمانه زنی هایی از امکان تایید نشدن شهردار منتخب شورای شهر توسط وزارت کشور وجود دارد که شاید همین باعث شده تا وزارت کشور هنوز به جمع بندی نهایی نرسیده باشد. برای این منظور از یک منبع مطلع موضوع را جویا شدیم.

وی در گفتگو با دیارآفتاب در خصوص طولانی شدن تایید شهردار اراک از سوی وزارت کشور، گفت: در قانون بازده زمانی خاصی برای تایید شهردار از سوی وزارت کشور تعیین نشده است. از طرفی ترافیک کاری وزارت کشور با توجه به انتخاب استانداران و تایید شهرداران سایر شهرها، زیاد است. لذا نمی توان گفت وزارت کشور تعلل کرده است.

منبع مطلع افزود: همچنین احتمال اینکه شهردار اراک صلاحیت های لازم جهت اخذ تاییدیه از وزارت کشور را نداشته باشد وجود دارد؛ چرا که از طرفی داشتن 9 سال سابقه مدیریتی میانی(مدیرکل و معاون مدیرکل در دستگاه های اجرایی) جزو شرایط است و از طرفی داشتن مدرک مرتبط با مدیریت شهری؛ که شهردار منتخب شورای شهر اراک تقریبا هیچکدام از این دو شرط را ندارد.

او ادامه داد: کریمی که گزینه شورای شهر اراک برای شهردار شدن است، تنها 5 سال سابقه مدیریتی میانی در دستگاه های دولتی دارد و مابقی خدمت خود را در بخش خصوصی گذرانده است که قانون شرایط خاصی را برای فعالیت در بخش خصوصی می پذیرد. کریمی رزومه مدیریتی خود در بخش خصوصی را به وزارت کشور ارسال کرده تا بررسی شود و باید منتظر ماند تا ببینیم وزارت کشور این سوابق را می پذیرد یا خیر. همچنین شهردار منتخب شورای شهر اراک مدرک تحصیلی مرتبطی ندارد چرا که او حقوق بین الملل خوانده که ارتباط زیادی با مدیریت شهری ندارد و احتمال تایید نشدنش وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: در مجموع باید منتظر ماند و دید نظر وزارت کشور چیست. اگر شهردار اراک تایید شود که مشکل حل می شود. ولی اگر تایید نشود دو راه وجود دارد، اول اینکه شورای شهر بر همین گزینه اصرار بورزد که کمیسیون حل دعاوی تشکیل می شود و در آن جلسه تعیین تکلیف می شود. در غیر این صورت شورای شهر بایستی گزینه دیگری را به عنوان شهردار انتخاب و به وزارت کشور معرفی کند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار