جدیدترین خرید پرسپولیس کیست؟ / لژیونر ایرانی هم در لیست گل محمدی! دانشجویان در جهاد علمی و فرهنگی همان رسالت رزمندگان در دفاع مقدس را برعهده دارند باید فاصله با دانشگاه کاهش یابد/ به دنبال تقویت زمینه‌های حفظ و جذب نخبگان هستیم پرونده ای هنوز برای «روحانی» در دادگستری تشکیل نشده است/ اعاده دادرسی در پرونده «سیف» و «عراقچی» منتظر تصمیم دیوان عالی کشور است  بدون فوتی و شناسایی ۳۱ مورد مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی  توافق اجباری پزشک و منشی؛ استثمار با تعریف جدید/ وقتی اعتراض برابر با اخراج است، بازرسی‌ها به کار نمی‌آید اروپا ناامید از برجام پلاس/ افکار عمومی ادعای تازه غرب درباره مذاکرات را نمی‌پذیرد بدبختی اقتصاد ایران از دست لاکچری‌بازها/ بعضی‌ها سالی 6 ماشینِ گران می‌خریدند امتحانات نیم سال اول همه مدارس استان حضوری است امیرعبداللهیان: توافق باید جامع باشد که مردم به طور ملموس نتایج آن را احساس کنند
سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۰
کد خبر: 91790
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۴

حمله سایبری پمپ بنزین ها در سایه کم کاری در راه اندازی شبکه اطلاعات ملی

حمله سایبری به شبکه توزیع سوخت آمریکا و انگلیس بعنوان چالش سایبری در این دو کشور بوده که باعث زمین گیر شدن سیستم سوخت رسانی این کشورها به مدت دو هفته متوالی شد اما این مشکل در ساعات اولیه در کشورمان رفع گردید.

به گزارش دیار آفتاب؛به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ دولت یازدهم و دوازدهم در طول 8 سال گذشته اقدامی در راستای راه اندازی شبکه ملی اطلاعات انجام نداد و با بهانه هایی از این کار امتناع کرد و یقینا اگر دولت روحانی در این راستا قدم برمی داشت، امروز شاهد حملات سایبری به زندان اوین، پمپ بنزین ها و راه آهن نبودیم.

در حالی که نهادهای نظارتی بارها تاکید کرده بودند که جهت تأمین امنیت سایبری زیرساخت‌های کشور باید اقدمات فوری و عملیاتی صورت گیرد اما  به دلیل نبود شبکه اطلاعات ملی، این کار محقق نشد اما نکته حائز اهمیت، مقابله با این حمله سایبری در نخستین ساعات اولیه بود و شاهد عادی شدن شرایط محل های سوخت گیری بعد از 3 ساعت در برابر حمله سایبری بودیم که در نوع خودش بی نظیر بوده است.

حمله سایبری به شبکه توزیع سوخت آمریکا و انگلیس بعنوان چالش سایبری در این دو کشور بوده که باعث زمین گیر شدن سیستم سوخت رسانی این کشورها به مدت دو هفته متوالی شد اما این مشکل در ساعات اولیه در کشورمان رفع گردید. 

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار