وزیر ارشاد: تدوین لایحه نظام جامع رسانه‌‌ای در کشور/ اختصاص ۲۴ هزار واحد مسکونی به اهالی رسانه جزییات طرح فروش اینترنتی کالاهای اساسی/ چگونگی فروش مرغ و لبنیات پرداخت وام ۱۰ میلیون تومانی به سرپرستان خانوار در صورت ابتلا به کرونا ملت ایران به چیزی کمتر از لغو همه تحریم‌ها تن نمی‌دهند/ روحیه ظلم‌ستیزی در جان مردم زنده است/ شعار مرگ بر آمریکا باقی ست آمریکایی‌ها نقض عهد کردند و به آنها باج نخواهیم داد/ دانشجویان بن بست های پیش رو را بگشایند اولتیماتوم عجیب سازمان لیگ؛ اجازه تبلیغات محیطی ندهید، دربی لغو می‌شود! تأمین اجتماعی سهامدار هپکو یا طلبکار؟/ هزینه ی تهاتر بدهی ها را با انتقال اموال تسویه کنید! شمارش معکوس برای حذف نسخه های کاغذی امیرعبداللهیان: اگر غرب جدیت نشان دهد، توافق خوب در دسترس است سردار سلیمانی:با استفاده از ظرفیت‌‌های داخلی بر مشکلات اقتصادی چیره خواهیم شد
جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۴
کد خبر: 91773
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۳

 مرمت بقعه امامزاده عباس خمین انجام شد

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان خمین خبر داد: فاز اول استحکام بخشی و مرمت بقعه بنای تاریخی امامزاده عباس خمین به پایان رسید.

به گزارش دیار آفتاب؛ علی مشهدی گفت:  بنای تاریخی امامزاده عباس روستای رباط ارجمند خمین متعلق به اواخر دوره صفویه است که در اثر مرور زمان دیوارهای اصلی  دچار فرسودگی و آسیب شده بود.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان خمین اعتبار اختصاص یافته برای مرمت این بنای تاریخی را  یک میلیارد  و 200 میلیون ریال عنوان کرد و گفت: در این مرحله، عملیات آواربرداری جانبی حدود ۲۰۰ تن نخاله انجام شد و همچنین عملیات استحکام بخشی پی و دیوار چینی به مساحت ۱۵۰ متر مربع اجرا شد.

مشهدی ادامه داد:  نصب ناودانی‌های روباز عمودی، شیب‌بندی مناسب پشت بام و دفع نم زمین‌های کشاورزی اطراف بنا از اقدامات دیگری بود که در این مرحله از مرمت انجام شد.

وی با اشاره به اینکه مرمت این بقعه به صورت امانی و  با نظارت و کارشناسی میراث‌فرهنگی انجام شده است افزود: تعویض و نوسازی تمامی پنجره‌ها بصورت سنتی و همگون با بنا  انجام شده است.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان خمین یاد آور شد: بنای تاریخی امامزاده عباس خمین مربوط به دوره صفویه در تاریخ 85/8/27  به شماره  16444 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

captcha
آخرین اخبار