پایش دانش آموزان مشکوک به بیماری کرونا از منزل زلزله مالی در قفس توری‌ پرسپولیس/ بازگشت رادوشوویچ به کرواسی؛ احتمالاً پس از دربی! ادعای سخیف شبکه «تی.آر.تی» ترکیه درباره جزایر سه‌گانه ایرانی «نه» به توافق موقت/ ایران خواستار لغو تحریم‌هاست؛ نه تعلیق و توقف! آیا «سگ‌گردانی» حرام است؟ عرضه خودرو به دست خودروسازان محقق شد؟ ماجرای عجیب کارت عروسی‌ حمید و فائزه که به دست رهبر انقلاب رسید/ به جای طلا، سرویس نقره خریدیم فضیلت‌های کمک کردن به همسر در خانه از زبان پیامبر/عملی که با شهادت برابری می‌کند توقیف 15 دستگاه خودروی شوتی از سوی پلیس راه مرکزی طرح تروریستی داعش برای هدف قرار دادن سامراء
پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۲:۳۷
کد خبر: 91720
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۸

دلیل کاهش کیفیت و رشد قیمت برخی اقلام لوازم خانگی/صرفه اقتصادی در تولیدِ داخل شدن کالاها‌

یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه ممنوعیت واردات فرصتی برای ارتقای سطح کیفی تولیدات لوازم خانگی‌ است، گفت: برخی از تولید‌کنندگان در تولید کالاهای خود از قطعات درجه دو یا سه استفاده می‌کنند، اما قیمت کالای درجه یک را از مشتری اخذ می‌کنند.

به گزارش دیار آفتاب؛ آلبرت بغزیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در رابطه با چگونگی حمایت از صنعت لوازم خانگی داخلی در راستای توسعه ‌این صنعت، بیان کرد: تولید، مونتاژ یا دعوت به سرمایه‌گذاری از برخی برندهای لوازم خانگی برای عبور از سدهای تعرفه‌ ای و ممنوعیت‌ها،  برای کشوری با 80 میلیون جمعیت و رشد جمعیتی نسبتا خوب، صرفه اقتصادی دارد. 

این کارشناس اقتصادی با بیان اینکه ممنوعیت واردات فرصتی را برای تولید‌کنندگان داخلی فراهم می‌کند تا توانایی‌های خود را در این صنعت نشان دهند، افزود: تولید‌کننده لوازم خانگی داخلی باید در تولیدات خود خواسته‌های مصرف کننده یعنی کیفیت، ضمانت و خدمات پس از مصرف توجه ویژه‌ای داشته باشند. 

وی با تاکید براینکه خریداران نباید نگرانی از جهت خدمات پس از فروش داشته باشند، گفت: کیفیت کالای تولیدی باید به گونه‌ای باشد که خریدار پس از مدتی دائما مجبور به تعمیر کالا نشود. 

این کارشناس اقتصادی با تاکید بر ضرورت ارتقا کیفیت محصولات لوازم خانگی داخلی اظهار داشت: با ارتقا کیفیت و جذب مصرف‌کنندگان برای ‌استفاده از کالای ایرانی، تولیدکننده می‌تواند آسوده خاطر باشد که در صورت رفع ممنوعیت واردات و ورود کالاهای مشابه مصرف کننده گرایشی نسبت به مصرف کالاهای وارداتی نخواهد داشت. 

* دلیل کاهش کیفیت و افزایش قیمت برخی اقلام لوازم خانگی

وی در پاسخ به این سوال که برای ارتقا سطح کیفی تولیدات لوازم خانگی نظارت‌ها باید چگونه باشد؟‌ گفت: مطمئنا صنعت مونتاژ شروع یک سیستم برای تولید است بنابراین در یک صنعت وابسته به مونتاژ، بکارگیری قطعات با کیفیت در تولید بسیار مهم است؛ از نظر من بهترین ناظر بر کیفیت، وجدان  تولید کننده است زیرا یک فرد با وجدان هیچ گاه حاضر به استفاده از قطعات بی‌کیفیت در تولید محصولاتی خود نیست. 

بغزیان درباره افزایش قیمت برخی مصولات لوام خانگی داخلی، اظهار داشت: متاسفانه برخی از تولید‌کنندگان در تولید کالاهای خود از قطعات درجه دو یا سه استفاده می‌کنند اما قیمت کالای درجه یک را از مشتری اخذ می‌کنند. 

وی با بیان اینکه در گذشته لوازم خانگی داخلی با کیفیت بسیار خوبی  در کشور تولید می‌شد، گفت: این در حالی است که این تولیدات نیز مانند اکنون محصول یک کار مونتاژی بود اما نکته حائز اهمیت در این تولیدات آن بود که از قطعات با کیفیت استفاده می‌شد، بنابراین مصرف‌کننده تا مدت‌ها می‌توانست بدون دغدغه کالای خریداری شده را استفاده کند. 

به گزارش خبرگزاری فارس برخی مخاطبان سامانه «فارس من» با ثبت موضوع «چرا بعد از توقف واردات، لوازم خانگی ایرانی گران شد» خواستار پیگیری موضوع گرانی لوازم خانگی در بازار شدند‌، شما هم  اگر می خواهید امضا کنید، به این صفحه مراجعه کنید.

انتهای پیام/ 

captcha
آخرین اخبار