پایش دانش آموزان مشکوک به بیماری کرونا از منزل زلزله مالی در قفس توری‌ پرسپولیس/ بازگشت رادوشوویچ به کرواسی؛ احتمالاً پس از دربی! ادعای سخیف شبکه «تی.آر.تی» ترکیه درباره جزایر سه‌گانه ایرانی «نه» به توافق موقت/ ایران خواستار لغو تحریم‌هاست؛ نه تعلیق و توقف! آیا «سگ‌گردانی» حرام است؟ عرضه خودرو به دست خودروسازان محقق شد؟ ماجرای عجیب کارت عروسی‌ حمید و فائزه که به دست رهبر انقلاب رسید/ به جای طلا، سرویس نقره خریدیم فضیلت‌های کمک کردن به همسر در خانه از زبان پیامبر/عملی که با شهادت برابری می‌کند توقیف 15 دستگاه خودروی شوتی از سوی پلیس راه مرکزی طرح تروریستی داعش برای هدف قرار دادن سامراء
پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۲:۱۷
کد خبر: 91717
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۱

طالبان: یک ارتش مجهز و قوی در افغانستان ایجاد می‌کنیم

سرپرست وزارت دفاع طالبان اعلام کرد که به زودی در افغانستان یک ارتش مجهز و قوی ایجاد خواهد شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «ملا محمد یعقوب» سرپرست وزارت دفاع طالبان در یک پیام صوتی اظهار داشت که «مقامات وزارت دفاع و کارکنان آن به درستی کارهای مربوط را انجام می‌دهند».

وی تاکید کرد که وزارت دفاع افغانستان در تلاش است تا یک ارتش مجهز با سلاح‌های پیشرفته و قوی ایجاد کند.

ملایعقوب همچنین گفت که همچنین وزارت دفاع این کشور در تلاش است تا نیروی هوایی قوی نیز داشته باشد.

سرپرست وزارت دفاع طالبان گفت: «به تمام افغان‌ها اطمینان می‌دهم که ارتشی تشکیل خواهد شد که افتخار خواهید کرد و آنها خادمان واقعی برای مردم افغانستان باشند».

پیش از این نیز، وزارت دفاع طالبان اعلام کرده بود که تلاش می‌شود تا با هماهنگ سازی بیشتر، یک ارتش قوی و ملی ایجاد شود تا از تمامیت ارضی افغانستان دفاع کند.

بیشتر بخوانید

همچنین چندی قبل نیز، «مولوی فصیح‌الدین» رئیس ستاد ارتش دولت موقت طالبان در یک نشست خبری گفته بود: اخلالگران مغلوب خواهند شد و به کسی اجازه جنگ داخلی در افغانستان را نمی‌دهیم.

وی تاکید کرده بود که مشورت‌ها درباره ایجاد ارتش قوی در افغانستان ادامه دارد و در آینده‌ای نزدیک ارتش تشکیل خواهد شد.

انتهای پیام/.

captcha
آخرین اخبار