مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی:

ساخت فیلم و سریال از شهدای شاخص استان با جدیت دنبال می شود/ تهیه سریال شهید آنجفی و شهید وطن پور در دستور کار است

سرهنگ کریمی گفت: ساخت سریال عمو رحیم با موضوع معرفی شهید رحیم آنجفی از ابتدای امسال توسط ستاد کنگره شهدای استان مرکزی و مشارکت سازمان صدا و سیما در دستور کار قرار گرفته که فیلمنامه آن در مراحل نهایی شدن است.
کد خبر: ۹۱۶۸۲ تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۹

به گزارش دیار آفتاب؛ سرهنگ پاسدار غلامرضا کریمی مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی امروز (شنبه) در نشست ستاد گرامیداشت مناسبت های دفاع مقدس و مقاومت استان مرکزی با موضوع ساخت سریال و مستند شهدای شاخص استان گفت: استان مرکزی مهد مفاخر و انسان های بزرگی است که مجاهدت ها و حماسه آفرینی هایی آنها در تاریخ همچون نگینی می درخشد و دفاع مقدس یکی از مقاطعی است که رزمندگان و شهدای شاخصی از این خطه در تاریخ حماسه آفرین شده اند.

وی افزود: یکی از برنامه های مهمی که از ابتدای تشکیل ستاد کنگره شهدای استان مرکزی در دستور کار قرار گرفته تولید محتوا در قالب ساخت فیلم، سریال و مستند از شهدا و فرماندهان شاخص استان مرکزی است که در گام دوم کنگره با قوت دنبال می شود.

کریمی اظهار کرد: ظرفیت هنر یکی از تاثیرگذارترین روش های انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل جوان است و لذا یکی از راهبردهای مهم فعالیت های ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در گام دوم کنگره تولید قالب های هنری اعم از فیلم، سریال و مستند است.

وی بیان کرد: ساخت سریال عمو رحیم با موضوع معرفی شهید رحیم آنجفی از ابتدای امسال توسط ستاد کنگره شهدای استان مرکزی و مشارکت سازمان صدا و سیما در دستور کار قرار گرفته که فیلمنامه آن در مراحل نهایی شدن است.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی ادامه داد: با توجه به وجود شهدای شاخصی که در استان داریم ساخت سریال و مستند با موضوع شهدای دیگر همچون شهید منصور وطن پور در دستور کار است که سریال شهید منصور وطن پور با عنوان پوروطن با موضوع زندگینامه شهید خلبان منصور وطن پور در ۱۳ قسمت ۴۵ دقیقه‌ای در قالب برنامه های گام دوم ستاد کنگره شهدای استان مرکزی تهیه خواهد شد.

وی اضافه کرد: راه اندازی نهضت تولید محتوا برای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به جوانان یک ضرورت مهم در گام دوم انقلاب است و دستگاه های فرهنگی و اداری باید به این مسئله توجه داشته باشند.

کریمی با بیان اینکه یکی دیگر از برنامه هایی که در راستای تولید محتوا پیش بینی شده جشنواره فانوس است،گفت: امسال پنجمین مرحله استانی آن برگزار می شود و خوشبختانه تاکنون هنرمندان شاخصی از این جشنواره استقبال کرده اند.

وی افزود: گفتمان سازی هنر دفاع مقدس مبتنی بر بیانات مقام معظم رهبری ، تبدیل دانش ضمنی دفاع مقدس به دانش تصریحی و ارتقاء کیفیت تولیدات هنری از جمله اهداف مهم پنجمین دوره از جشنواره فانوس است که هنرهای نمایشی، هنرهای تجسمی، تلویزیونی و سینمایی، موسیقی و سرود و رادیویی پنج بخش مهم جشنواره است.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی ادامه داد: پنجمین دوره از جشنواره فانوس با ۲۲ شاخه مهم تئاتر صحنه ای، تئاتر خیابانی، متن نمایشنامه، عکس، نقاشی دیجیتال، نقاشی دستی، طراحی پوستر و بیلبورد، مجسمه سازی ، خوشنویسی نستعلیق، سریال داستانی، فیلم داستانی بلند و کوتاه ، تله تئاتر، انیمیشن، مستند بلند و کوتاه، نماهنگ، موسیقی با کلام و بی کلام، سرود دانش آموزی و همخوانی، نمایش رادیویی و پادکست برگزار خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به استقبال زیاد هنرمندان از جشنواره فانوس مهلت ارسال آثار در چندین نوبت تمدید شد اما با توجه به فرصت بسیار کم تا جشنواره کشوری اختتامیه مرحله استانی آن در طی روزهای آینده برگزار می شود.

انتهای پیام/